Natažení svalu a jeho dopady na zdraví a peněženku

Trápí vás silná a ostrá bolest, otok nebo modřina na některém ze svalů? Pak je možné, že máte natažený sval. Náklady na léčbu tohoto úrazu mohou šplhat do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady nataženého svalu minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tento zdravotní problém kryje.
Sjednat pojištění

Co je natažený sval

Natažený sval je v podstatě svalová křeč, v horších případech pak může dojít i k natržení svalu, které je označováno také jako svalová ruptura.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Příčiny nataženého svalu

Natažené svaly mají nejčastější příčinu v nevhodném pohybu nebo zvýšené fyzické námaze při sportu. K natažení svalu dochází v případě, že se sval nadměrně a silně napne nebo naopak prudce stáhne.

Čekací doba nemusí být problém

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Vyšetření a diagnostikování nataženého svalu probíhá tak, že lékař na základě klinického vyšetření, pohmatem a ultrazvukovým vyšetřením zjistí, zda nedošlo k závažnějšímu poškození svalu.

Kde se úraz může projevit

Natažení svalu se může týkat mnoha oblastí v těle. Nejčastěji se jedná o oblast:

  • krku
  • prsou
  • podbřišku
  • kyčlí
  • stehen
  • kolen
  • lýtek

Nejen sportovce tak často trápí například natažené stehenní svaly, natažený sval v lýtku, natažený sval na zádech nebo také natažený tříslový sval.

Prevence nataženého svalu

Jak natažení svalu předcházet? Mezi nejdůležitější opatření patří udržovat tělo v teple a vyvarovat se prochladnutí. Dalším preventivním krokem je užívání hořčíku, který působí proti svalovým křečím. Před každou aktivitou je také důležité se dostatečně zahřát a protáhnout.

Průběh potíží

Mezi příznaky nataženého svalu patří především velmi silná a ostrá bolest. Může se objevit otok, hematom nebo modřina. Oblast také bývá citlivá na pohmat. Jak dlouho bolí natažený sval? Vrchol bolesti přichází 24–72 hodin po cvičení a bolest ustupuje přibližně po 5–7 dnech.

Pacienti s nataženým svalem mohou na nějakou dobu vyřazeni z běžných činností a odkázáni na pomoc blízkých.

Léčba nataženého svalu

Jak dlouho se léčí natažený sval a co pomáhá? Při drobném natržení svalů jsou to přibližně 2 týdny. V případě komplikovanějšího poranění může léčba trvat až několik měsíců. Celý proces regenerace může urychlit ošetření laserem nebo aplikování rázové vlny.

První pomocí v případě nataženého svalu by mělo být ledování postižené oblasti. Po prvním dnu je pak vhodné ledování naopak vystřídat zahříváním. Pomoci mohou i gely a krémy na bolavé svaly. Vhodný je klidový režim a zvýšený příjem hořčíku.

S náklady na léčbu umíme pomoci

Pacienti s komplikovanějším poraněním mohou být na nějakou dobu vyřazení z práce a přijít tak o plat.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

 

Chci zjistit, na co mám nárok při natažení svaluZjistit

Další články

Úrazy

Typy trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Trvalé následky jsou...

Úrazy

Odškodnění trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Pojišťovny mají nastaveny...

Úrazy

Trvalé následky úrazů

Trvalé následky po pracovním nebo běžném úrazu jsou typické tím, že přetrvávají i přes adekvátní léčbu. V případě, kdy má...

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení