Co znamená garance plnění?

Garantujeme, že plnění z životního pojištění vyplácíme v alespoň 99 % případů. A pokud by to bylo méně, tak si na rozdíl od ostatních pojišťoven peníze nenecháváme, ale dáváme je na charitu.

U tradičních pojišťoven je tak každá desátá pojistná událost zamítnutá. My naopak plníme, i když bychom nemuseli.

Nevymlouváme se. Opravdu plníme!

Většinu případů dokážeme velice rychle posoudit a vyplatit pojistné plnění. Garantujeme pojistné plnění v 99 % případů, i když standard pojišťoven na českém trhu je okolo 85 %. 

Za rok 2019 jsme splnili garanci pojistného plnění ve 100 procentech.

Za rok 2020 jsme jsme vyplatili 3 268 050 Kč nad rámec uzavřených smluv a plnili jsme opět v 99,9999 % případů

V roce 2021 jsme vyplatili 5 957 252 Kč nad rámec uzavřených smluv a plnili jsme opět v 99,99 % případů.

  V roce 2022 byla splněna garance pojistného plnění na 97,48 %. Jelikož nebyla splněna hranice 99 %, věnujeme částku 1 778 785 Kč na charitativní projekty.

  Na co se vztahuje garance?

  portal-login-man.png

  Plníme, i když nemusíme

  Garance se vztahuje na případy, kdy bychom vám podle naší jednoduché smlouvy plnit nemuseli. Například jste stále v takzvané čekací době po začátku životního pojištění, nebo byl zjištěn alkohol v krvi, když se vám úraz stal.
  icon-family.png

  Používáme selský rozum

  Tyto případy posuzuje komise složená ze zástupců pojišťovny, lékařů i klientů nebo poradců. Má za úkol posoudit případ z hlediska selského rozumu namísto čistě právního výkladu. Pokud uzná, že je v daném případě z lidského hlediska smysluplné peníze vyplatit, Simplea je klientovi bez vytáček pošle.

  Namísto zisku charita

  Rozhodne-li komise, že vzhledem k okolnostem případu se plnit nemá, putují veškeré nárokované peníze na charitativní hromádku. Je-li za daný kalendářní rok na hromádce částka vyšší než 1 % z nahlášených pojistných událostí, rozdíl se věnuje charitě. Vyhodnocení probíhá vždy do konce října následujícího roku. Je to z důvodu, že klienti hlásí pojistné události se zpožděním. 

  Na jaké charitativní projekty tyto prostředky použijeme navrhujete vy, naši klienti. Z návrhů vybereme až tři projekty. O tom vítězném se bude hlasovat prostřednictvím našich webových stránek www.simplea.cz. V roce 2023 dáváme na charitu 1 778 785

  V každém případě tak máte jistotu, že Simplea nemá žádnou finanční motivaci kvůli výlukám neplnit.

  Příklady ze života
  V jakých případech výluk má například lidskost přednost před smlouvou?

  icons_clock-01.png

  Čekací doba

  Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil, a až následně navštívil lékaře. Víme ale, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit.
  icons_wine-01.png

  Alkohol

  Výluka na alkohol je stanovena Občanským zákoníkem velmi přísně. Pokud komise posoudí, že množství alkoholu nemělo na danou pojistnou událost žádný vliv, budeme plnit. 
  icons_justice-01.png

  Trestný čin

  Když se něco stane při páchání trestného činu z nedbalosti, plníme vždy bez diskuzí. Ty úmyslné trestné činy posoudíme individuálně a pokud tam najdeme nějaké morální opodstatnění, budeme plnit i v těchto případech.
  icon-pregnant.png

  Délka hospitalizace pro rizikové těhotenství

  Těžší stavy v těhotenství můžou někdy nastat i bez 5denní hospitalizace, která je v našem případě u pojištění pracovní neschopnosti podmínkou pro výplatu pojistného plnění z důvodu rizikového těhotenství. V takových případech může komise rozhodnout o výplatě peněz.

  Lidskost versus výluky

  Pokud vám nemoc nebo úraz způsobí výpadek příjmů, na který jste pojištěni, a není tam žádný háček, tak není o čem diskutovat. Prostě plníme vždy a peníze posíláme ideálně do dvou dnů.

  A na kolik mě životní pojištění vyjde?

  2bee3e7.png

  Táta „alkoholik“ na koni

  01eaf5e2.png

  „Rizikový“ teambuilding

  1de52e0.png

  „Nezodpovědný“ dělník

  simplea_tick.png

  "Zákeřné" klíště

  Simplea_ulcerative_colitis.png

  Onemocnění "nepočkalo"

  Simplea_suicide.png

  Sebevražda "přišla" moc brzy

  Přečtěte si konkrétní případy a příběhy

  Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

  Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

  Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

  Více informací & nastavení