Co znamená garance plnění?

Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případů. A pokud by to bylo méně, tak si na rozdíl od ostatních pojišťoven peníze nenecháváme, ale dáváme je na charitu.

U tradičních pojišťoven je tak každá desátá pojistná událost zamítnutá. My naopak plníme, i když bychom nemuseli.

Garantujeme 99 %, ale ve skutečnosti plníme dokonce v 99,9 % případů.

Lidskost versus výluky

Pokud vám nemoc nebo úraz způsobí výpadek příjmů, na který jste pojištěni, a není tam žádný háček, tak není o čem diskutovat. Prostě plníme vždy a peníze posíláme ideálně do dvou dnů.

Na co se vztahuje garance?

portal-login-man.png

Plníme, i když nemusíme

Garance se vztahuje na případy, kdy bychom vám podle naší jednoduché smlouvy plnit nemuseli. Například jste stále v takzvané čekací době po začátku pojištění, nebo byl zjištěn alkohol v krvi, když se vám úraz stal.
icon-family.png

Používáme selský rozum

Tyto případy posuzuje komise složená ze zástupců pojišťovny, lékařů i klientů nebo poradců. Má za úkol posoudit případ z hlediska selského rozumu namísto čistě právního výkladu. Pokud uzná, že je v daném případě z lidského hlediska smysluplné peníze vyplatit, Simplea je klientovi bez vytáček pošle.

Namísto zisku charita

Rozhodne-li komise, že vzhledem k okolnostem případu se plnit nemá, putují veškeré nárokované peníze na charitativní hromádku. Je-li za daný kalendářní rok na hromádce částka vyšší než 1 % z nahlášených pojistných událostí, rozdíl se věnuje charitě. Vyhodnocení probíhá vždy do konce října následujícího roku. Je to z důvodu, že klienti hlásí pojistné události se zpožděním. 

Na jaké charitativní projekty tyto prostředky použijeme navrhujete vy, naši klienti. Z návrhů vybereme až tři projekty. O tom vítězném se bude hlasovat prostřednictvím našich webových stránek www.simplea.cz.

V každém případě tak máte jistotu, že Simplea nemá žádnou finanční motivaci kvůli výlukám neplnit.

Příklady ze života
V jakých případech výluk má například lidskost přednost před smlouvou?

icons_clock-01.png

Čekací doba

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil, a až následně navštívil lékaře. Víme ale, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit.
icons_wine-01.png

Alkohol

Výluka na alkohol je stanovena Občanským zákoníkem velmi přísně. Pokud komise posoudí, že množství alkoholu nemělo na danou pojistnou událost žádný vliv, budeme plnit. 
icons_justice-01.png

Trestný čin

Když se něco stane při páchání trestného činu z nedbalosti, plníme vždy bez diskuzí. Ty úmyslné trestné činy posoudíme individuálně a pokud tam najdeme nějaké morální opodstatnění, budeme plnit i v těchto případech.
icon-pregnant.png

Délka hospitalizace pro rizikové těhotenství

Těžší stavy v těhotenství můžou někdy nastat i bez 5denní hospitalizace, která je v našem případě u pojištění pracovní neschopnosti podmínkou pro výplatu pojistného plnění z důvodu rizikového těhotenství. V takových případech může komise rozhodnout o výplatě peněz.

A na kolik mě to vyjde?

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení