Charita 2023

V rámci naší garance pojistného plnění jsme vás  požádali o pomoc s výběrem charitativních projektů, kdy Simplea pojišťovna, a.s., daruje část nevyplaceného pojistného plnění ve výši 1 778 785  na zvolené projekty.

Návrhy nám naši klienti mohli zasílat do 23. 11. 2023, hlasovat pro vítězné projekty mohli do 8. 12. 2023. 

Jaké charitativní projekty jsme vybrali?

Do konečného výběru se dostalo 10 projektů, které nanominovali naši klienti.

Po sečtení všech hlasů nakonec rozdělíme částku 1 778 785 Kč mezi všech 10 projektů, které se dostali do užšího výběru. 

Děkujeme, že jste nám pomohli s výběrem i hlasováním. 

DOCTOR-01.png

Seznam projektů

Pokojíček pro Valinku
Valerii již jako batoleti lékaři diagnostikovali svalovou atrofii. Valinka je na invalidním vozíčku a zcela odkázaná na celoživotní péči rodičů. Stávající bydlení je nevyhovující a rodiče šetří na bezbariérovou přístavbu, která by Valince výrazně zjednodušila každodenní život- cvičení, hygienu, pohyb v domě na vozíčku atd.


Pomoc Marpánkovi a jeho mamince 
Marpánek je dvouletý chlapeček, kterému se v prosinci 2022 rozpojil shunt (spojení dvou sousedních cév), což vedlo k těžkému postižení mozku. Z veselého a aktivního chlapečka se den před Vánoci stal ležící permanentně křečující chlapeček, který nevnímá. Má tracheostomii, netoleruje dobře stravu a často zvrací, tedy je nutné být u něj nonstop. Péče je náročná, probíhá 24 hodin denně a neumožňuje matce nechat jej samotného bez dozoru.

Pomoc Tadeášovi a jeho rodině   
Tříletý Tadeášek žije s rodinou ve Ctiboři. Vyrůstá s málo známým onemocněním jménem Wieacker – Wolfův syndrom. Ojedinělá nemoc podobná mozkové obrně má mnoho projevů, které znatelně komplikují život pacienta. Léčba je zatím neznámá, pro nemocné je důležitá možnost absolvovat pravidelně rehabilitaci, logopedii a ergoterapii. Terapie zlepšují duševní i fyzický stav pacienta.

Děti dětem     
Charitativní spolek Děti dětem - zakladatel Rosťa Vaněk je sportovec, sám těžce nemocný, rozhodl se pomáhat rodinám a dětem se zdravotními problémy. Většinou je to formou dětského turnaje v jakémkoliv sportu, či charitativní akce či zápas osobností, sportovců z regionu. Děti a rodiny bývají přítomny a propojí se tak dárci a obdarovaní. Na Vánoce plní přání těmto rodinám či dětem a pořizuje potřebné věci, včetně zdravotnických potřeb či pomůcek, například i vozíčky atd. Více o spolku: https://www.deti-detem.com/.

Vašíkova motýlí křídla
Vašík trpí dědičnou nevyléčitelnou nemocí Epidermolysis bullosa congenita, která je známá spíše jako nemoc motýlích křídel, přesněji její dystrofickou formou. Přestože má hned od narození výrazně ztížené podmínky pro život, je optimista a vše bere s úsměvem. Vašík je veliký bojovník a zaslouží si život zlepšit díky lepšímu obvazovému materiálu, ale i případnou intenzivní léčbu, která je velmi nákladná. Podrobnosti o příběhu Vašíka se můžete dočíst na https://vasikeb.webnode.cz/.


Boj proti Cystické Fibróze    
Cystická fibróza je genetické onemocnění. Projevuje se nadměrnou produkcí vazkého hlenu v těle postiženého. V důsledku toho je narušena funkce mnoha orgánů - zejména těch, které mají žlázy produkující hlen, např. plíce a trávicí systém. Současný stav výzkumu a vědy nezná žádný lék na cystickou fibrózu - jedná se o nevyléčitelnou nemoc. Je však možné oddálit průběh onemocnění a pracovat na zlepšení kvality života pacienta.Nadační fond Astéri (/https://spoluproticfku.cz/) byl založen na začátku roku 2018 pro pomoc nemocným CF.  Cílem fondu je nejen poskytnout prostředky na maximální možnou péči nemocným, ale také využít maximum získaných prostředků za účelem podpory vzniku léků, pomůcek, edukace a dalšího rozvoje povědomí o tomto onemocnění. Rádi by finanční prostředky využili na podporu pacientů s vážnými onemocněními a pomohli zlepšit jejich život.

Gymnastické koberce pro oddíl Gymnastiky Kadaň
Nezisková organizace TJ Pohyb a my Kadaň, z.s. -  oddíl gymnastiky. V oddílu je cca 90 dětí, holek i kluků, v různých tréninkových skupinách. Je vícero druhů gymnastiky, zde se specializují na týmovou gymnastiku, která se nazývá Teamgym. V teamgymu jsou tři disciplíny – trampolína, tumbling (odrážecí pás) a pódiová skladba. Koberce kromě toho používají v tréninkových hodinách i pro jiné nácviky, na rozcvičky, na průpravy apod. Gymnastika se cvičí bez bot, tudíž děti nemají změkčení dopadů podrážkami bot. Jakékoliv běhání a skákání je pohodlnější a zdravější dělat na gymnastických kobercích. Rádi by dětem zkvalitnili a zpříjemnili tréninkové prostředí, aby měli lepší podmínky pro sportování, které je baví.

Pomoc pro Štěpánka Vaňka
Štěpán Vaněk trpí několika vrozenými vadami jako autismus, oční vada, centrální svalová hypotonie, mentální retardace. Štěpán musí intenzivně cvičit, navštěvuje terapeutické lekce  plavání a lázeňské ozdravné pobyty. Finanční podpora by byla použita právě na tato cvičení pro zlepšení stavu.

Polohovací křesla pro Domov seniorů Komárov 
Další žádost se týká seniorů a poskytnutí finanční podpory na zakoupení tří polohovacích křesel značky Linet, které budou využívat klienti služby Domov seniorů Komárov. Pořízení křesel je pro klienty velmi důležité a jejich zakoupení pomůže Domovu poskytovat ještě kvalitnější péči. Domov seniorů Komárov má dvě sociální služby, a to domov pro seniory a domov se zvláštním režimem.

V Domově je poskytována péče klientům, kteří vyžadují zvláštní péči a podporu. Polohovací křeslo značky Linet by jim umožnilo pohodlnější a bezpečnější polohování, což by zvýšilo kvalitu jejich života. Křeslo by jim umožnilo snadněji se přemisťovat a měnit polohy, což by mohlo přispět k prevenci potenciálních komplikací spojených s dlouhodobým sezením. 

Pomoc Michalce
Michalka se narodila s rozštěpem páteře, ortopedickou vadou Pes equinovarus a ještě k tomu se v hlavičce vměstnal mozkomíšní mok ( Hydrocephalus) a utlačoval tak mozkové komory.
Kvůli těmto závažným problémům musela podstoupit několik náročných operací. Další operace jí během života ještě čekají. Nyní Míša podstoupila operaci jedné kyčle a čeká jí operace druhé a následná dlouhá rehabilitace. Což má vést k zlepšení možnosti pohybu a stability kyčlí při chůzi. Rodiče založili sbírku na nákladnou budoucí rehabilitaci. Více o Michalce v odkazu na sbírku: https://www.donio.cz/index.php/zpet-na-nozky. 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení