Spokojený klient je nejlepší reklama

Klienti nás milují, protože jsme jim vyplatili přes 14 milionů navíc. Jakto? Protože garantujeme, že plnění vyplatíme v alespoň 99 % případů, i když nemusíme. Jako v příbězích níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Máme licenci udělenou Českou národní bankou, dvouúrovňové zajištění největších světových zajišťoven a jsme součástí české finanční skupiny Partners. Jsme také členem České asociace pojišťoven a České Insurtech Asociace

Jsem rád, že naše pojištění jako jediné na trhu přistupuje k těmto případům takto individuálně a posuzuje jej nejen z lékařského hlediska, ale i selským rozumem a především lidsky.

— Martin Švec, zakladatel

Dosud jsme řešili 98 případů a v 96 z nich bylo rozhodnuto ve prospěch klienta

4 případy dopadly v neprospěch klienta (zatajení informací v osobním dotazníku nebo znalost problému před sjednáním pojištění nebo alkohol za volantem). Na charitativní hromádku se tak zatím převedlo 3 035 050

Případ #1 - Zánět slepého střeva

Událost nastala 19 dnů po uzavření a počátku smlouvy. Nestandardní délka léčby 56 dnů z důvodu komplikací. Vyplaceno plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 8 400 Kč.

Případ #2 - Neuroborelióza

Událost nastala měsíc po uzavření smlouvy a 4 dny po počátku. Vyplaceno plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 50 tisíc Kč.

Případ #3 - Borelióza

Událost nastala měsíc a půl po uzavření smlouvy a 29 dnů po počátku. Lékař navíc odmítl jak pojišťovně, tak klientce vydat část lékařských zpráv. Vyplaceno plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 8 tisíc Kč.

Případ #4 - Těhotenství

Rizikové těhotenství s vážnými komplikacemi a s hospitalizací 7 dnů. Událost nastala dva a půl měsíce po uzavření smlouvy (čekací doba na těhotenství 5 měsíců). Vyplaceno plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 30 400 Kč.

Případ #5 - Dorzalgie

Dorzalgie s neurologickými příznaky. Událost nastala v čekací době po navýšení pojistné částky. Vyplaceno plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 19 800 Kč.

Případ #6 - Patní ostruha

Událost nastala den před koncem čekací doby. Vyplaceno plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 12 tisíc Kč.

Případ #7 - Zánět průdušek

Protrahovaný zánět průdušek nastal 14 dnů od sjednání smlouvy. Zamítnuto plnění 1 400 Kč z důvodu nepravdivých informací v osobním dotazníku.

Případ #8 - Leukémie

Akutní leukémie – holčička 1 rok. Událost nastala 1,5 měsíce od sjednání smlouvy. Vyplaceno plnění z pojištění závažných onemocnění ve výši 1 milion Kč.

Případ #9 - Dorzalgie

Dorzalgie s neurologickými příznaky. Událost nastala 1,5 měsíce od sjednání smlouvy. Vyplaceno plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 16 800 Kč.

Případ #10 - Duševní porucha

Neobjektivně prokazatelné duševní onemocnění. Nespadalo do garance pojistného plnění. Jedním z důvodů byla tragická událost v rodině. Vyplaceno plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 22 500 Kč.

Případ #11 - Rakovina uzlin

Rakovina mízních uzlin – muž 33 let. Příznaky se objevily měsíc po sjednání smlouvy, tj. v čekací době. Vyplaceno plnění z pojištění závažných onemocnění ve výši 1 milion Kč.

Případ #12 - Zánět mandlí

Chronický zánět mandlí včetně následné operace. Objevilo se měsíc po sjednání smlouvy, tj. v čekací době. Vyplaceno plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 9 400 Kč (PČ 200 Kč denně).

Případ #13 - Těhotenství

Rizikové těhotenství s objektivním zdravotním problémem v čekací době 3 měsíce po sjednání, tj. v čekací době. Vyplaceno plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 39 900 Kč (PČ 300 Kč denně).

Případ #14 - Skleróza

Roztroušená skleróza. Příznaky se objevily v čekací době. Vyplaceno plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 1 400 Kč (PČ 200 Kč denně). 

Případ #15 - Impigement

Impigement syndrom pravého ramene. Onemocnění se objevilo v čekací době. Vyplaceno plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 8 250 Kč (PČ 250 Kč denně). 

Případ #16 - Žlučník

Žlučníkový záchvat. Potíže se objevily v čekací době. Vyplaceno plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 4 800 Kč (PČ 200 Kč denně).

Případ #17 - Tachykardie

Tachykardie a spánková apnoe. Pracovní neschopnost začala měsíc po uzavření smlouvy v čekací době. Vyplaceno plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 87,6 tis. Kč (PČ 300 Kč denně).

Případ #18 - Změny psychiky

Pracovní neschopnost v důsledku změny psychického stavu (akutní stres) po úmrtí dítěte. Případ nespadal do garance pojistného plnění. Vyplaceno plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 62 200 Kč (PČ 300 Kč denně). 

Případ #19 - Potrat a stres

Pracovní neschopnost v důsledku potratu a následně změny psychického stavu (posttraumatická stresová reakce). Plnění po změně diagnózy nespadalo do garance pojistného plnění. Dosud vyplaceno 13 600 Kč (PČ 200 Kč denně).

Případ #20 - Rakovina

Rakovina (neuroendokrinní tumor) s příznaky v čekací době – muž 30 let. Vyplaceno plnění ze závažných onemocnění 500 tis. Kč, z pojištění pracovní neschopnosti 105 600 Kč a dále 2,88 mil. Kč z pojištění invalidity. Díky garanci plnění klient dostal 3,5 mil. Kč !!

Případ #21 - Těhotenství

Vícečetné rizikové těhotenství se závažným zdravotním problémem. Problémy vznikly 4 měsíce po sjednání smlouvy, tj. v čekací době. Vyplaceno plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 19 200 Kč (PČ 300 Kč denně).

Případ #22- Rakovina

Rakovina (folikulární lymfom) s příznaky v čekací době – žena 45 let. Vyplaceno plnění ze závažných onemocnění 300 tis. Kč a bude i z pojištění pracovní neschopnosti 128 750 Kč (PČ 250 Kč denně).

Případ #23- Hypertenze

Pracovní neschopnost v důsledku hypertenze a následný neurotický stresový syndrom. Plnění syndromu nespadalo do garance pojistného plnění (neobjektivně prokazatelné) – těžká životní situace v rodině (úmrtí a vážná nemoc). Nad rámec plnění za hypertenzi vyplaceno 17 000 Kč.

Případ #24- Žlučník

Pracovní neschopnost z důvodu operace žlučníku s příznaky v čekací době. Vyplaceno plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 9 000 Kč (PČ 300 Kč denně).

Případ #25- Těhotenství

Pracovní neschopnost z důvodu rizikového těhotenství bez splnění podmínky 5denní hospitalizace – mimoděložní těhotenství a následně operace cysty. Vyplaceno plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 33 600 Kč (PČ 400+200 Kč denně).

Případ #26- Děložní myom

Pracovní neschopnost v čekací době z důvodu gynekologických problémů – děložní myom. Vyplaceno plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 26 200 Kč (PČ 200 Kč denně).

Případ #27- Prac. neschopnost

Pracovní neschopnost v čekací době, v jejímž průběhu se vyskytlo několik zdravotních problémů (3x změna diagnózy v průběhu léčení) – vše mělo ale lékařské vysvětlení. Vyplaceno plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 32 700 Kč (PČ 300 Kč denně).

Případ #28 - Covidu

Pracovní neschopnost z důvodu Covidu v čekací době. Vyplaceno plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 19 800 Kč (PČ 300+300 Kč denně).

Případ #29- Gyn. obtíže

Pracovní neschopnost z důvodu gynekologických problémů v čekací době. Vyplaceno plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 7 000 Kč (PČ 500 denně).

Případ #30- Těhotenství

Rizikové vícečetné těhotenství bez hospitalizace a zdravotních problémů, o kterém klientka věděla před sjednáním smlouvy. Zamítnuto plnění 45 000 Kč z důvodu, že se jednalo o preventivní rizikové těhotenství se znalostí tohoto stavu před sjednáním smlouvy.

Případ #31- Osteochondroza

Pracovní neschopnost z důvodu osteochondrozy páteře v čekací době. Vyplaceno plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 249 452 Kč (PČ 500 denně) – byla ještě aplikována zpětně přirážka za zamlčený zdravotní stav, který ale neměl vliv na nahlášenou škodní událost.

Případ #32- Těhotenství

Pracovní neschopnost z důvodu rizikového těhotenství v čekací době, při kterém nastala 3x hospitalizace. Vyplaceno plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 6 600 (PČ 300 denně).

Případ #33- Duševní obtíže

Neobjektivně prokazatelné duševní onemocnění. Nespadalo do garance pojistného plnění. Jedním z důvodů byla tragická událost v rodině. Vyplaceno plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 16 950 Kč.

Případ #34- Crohnova nemoc

Crohnova nemoc vedoucí k invaliditě 3. stupně - muž 30 letPříznaky se objevily měsíc po . sjednání smlouvy, tj. v čekací době. Vyplaceno plnění z pojištění invalidity ve výši 1,5 mil. Kč. Klient si bral úvěr a nechtěl pojištění. Poradce mu řekl, že alespoň bez základního pojištění na dlužnou částku mu hypotéku nesjedná…

Případ #35- Duševní obtíže

Neobjektivně prokazatelné duševní onemocnění. Nespadalo do garance pojistného plnění. Důvod byla posttraumatická stresová reakce po potratu. Vyplaceno plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 41 800 Kč.

Případ #36- Těhotenství

Pracovní neschopnost z důvodu rizikového těhotenství bez hospitalizace, ale v jejímž průběhu se vyskytl závažný zdravotní problém. Vyplaceno plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 8 250 Kč (PČ 250 denně).

Případ #37- Zánět pobřišnice

Pracovní neschopnost z důvodu perforace tenkého střeva se zánětem pobřišnice, která nastala v čekací době. Vyplaceno plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 66 900 Kč (PČ 300 denně).

Případ #38- Operace břicha

Pracovní neschopnost z důvodu operace rozestoupených břišních svalů, která byla doporučena lékařem v čekací době. Vyplaceno plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 3 600 Kč (PČ 300 denně).

Případ #39- Alkoholový úraz

Pracovní neschopnost z důvodu úrazu, který se stal pod vlivem alkoholu (naměřeno téměř 3,7 promile alkoholu v krvi). Klient šel z oslavy a spadl ze schodů. Utrpěl zlomeninu páteře. Vyplaceno plnění z pojištění pracovní neschopnosti bez krácení za alkohol ve výši 52 600 Kč (PČ 300 Kč).

Případ #40- Rakovina

Rakovina (neuroendokrinní tumor) s příznaky v čekací době. Jedná se o stejného klienta jako u škodní komise #20, kterému byla přiznána invalidita 3. stupně. Vyplaceno plnění z pojištění invalidity 1.,2. a 3. stupně ve výši 480 000 Kč a z pojištění invalidity 2. a 3. stupně ve výši 2 400 000 Kč. I s plněním za PN a závažná onemocnění tedy tento klient obdržel  3,5 mil. Kč.

Případ #41- Těhotenství

Pracovní neschopnost v důsledku rizikového těhotenství se čtyřdenní hospitalizací, ale v jejímž průběhu se vyskytl závažný zdravotní problém. Vyplaceno pojistné plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 61 250 Kč (PČ 350 Kč).

Případ #42- NHL nádor

Non-Hodgkinův lymfom, 2 letá holčička. Nebyla uplatněna podmínka přežití 30 dnů od diagnostikování onemocnění. Vyplaceno pojistné plnění z pojištění závažných onemocnění ve výši 1 mil. Kč.

Případ #43- Nádor míchy

Nezhoubný nádor míchy. Příznaky onemocnění v čekací době. Vyplaceno pojistné plnění z pojištění závažných onemocnění ve výši 500 000 Kč.

Případ #44- Alkoholový úraz

Pracovní neschopnost z důvodu úrazu, který se stal pod vlivem alkoholu (téměř 1,8 promile). Klient po celodenní popíjení na akci u kamaráda večer sedl na elektrokolo a jel pro cigarety do nedaleké hospody, kde byl sražen autem. Vzhledem k množství a ohrožení okolí došlo ke krácení pojistného plnění ve výši 40 % (max. je 50 %). Pojistná částka k výplatě se tak snížila z 500 Kč na 300 Kč.

Případ #45- Těhotenství

Pracovní neschopnost z důvodu rizikového těhotenství bez hospitalizace. Klientka zdravotní sestra se zjištěným onemocněním bílých krvinek. Riziko nákazy Covid-19 je u zdravotní sestry velmi vysoké a v kombinaci s leukopenií by to mohlo mít negativní vliv na probíhající těhotenství. Vyplaceno pojistné plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 18 600 Kč (PČ 200 Kč).

Případ #46- Těhotenství

Pracovní neschopnost z důvodu rizikového těhotenství bez hospitalizace, ale v jejím průběhu se vyskytly závažné zdravotní obtíže. Pojistné plnění nad rámec pojistné smlouvy vyplaceno i přesto, že klientka nám neuvedla některé informace v osobním dotazníku při podpisu smlouvy, které měli vliv na rozsah sjednané smlouvy. Vyplaceno pojistné plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 67 200 Kč (PČ 300 Kč).

Případ #47- Těhotenství

Pracovní neschopnost z důvodu rizikového těhotenství bez hospitalizace, ale klientka měla silné těhotenské nevolnosti. Vyplaceno pojistné plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 43 000 Kč (PČ 1 000 Kč).

Případ #48- Alkoholový úraz

Pracovní neschopnost z důvodu úrazu, který se stal pod vlivem alkoholu (naměřeno téměř 2,3 promile alkoholu v krvi). Klient upadl v lese cestou ze zaměstnání. Vyplaceno plnění z pojištění pracovní neschopnosti bez krácení za alkohol ve výši 69 000 Kč (PČ 500 Kč).

Případ #49- Hypertenze

Pracovní neschopnost z důvodu onemocnění horních cest dýchacích a hypertenze, která nastala v čekací době od podpisu změny pojištění.

Vzhledem k akutnímu stavu vyplaceno plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 27 000 Kč (navýšená PČ o 300 Kč).

Případ #50- Alkoholový úraz

Pracovní neschopnost z důvodu úrazu, který se stal pod vlivem alkoholu (naměřeny téměř 2 promile alkoholu v krvi). Klientka byla napadena svým opilým přítelem. Vyplaceno plnění z pojištění pracovní neschopnosti bez krácení za alkohol ve výši 15 000 Kč (PČ PN28-250 Kč, PČ PN56-250 Kč).

Případ #51- Úraz dítěte

Trvalé následky úrazu dítěte. Holčička měla nekeloidní jizvičku v obličeji po škrábnutí morčetem. Vyplaceno plnění z pojištění trvalých následků ve výši 1 % z pojistné částky – 20 000 Kč.

Případ #52- Alkoholový úraz

Pracovní neschopnost z důvodu úrazu, který se stal pod vlivem alkoholu, kdy ho po neshodách jiný účastník akce shodil na zem. Vyplaceno plnění z pojištění pracovní neschopnosti bez krácení za alkohol ve výši 15 750 Kč (PČ 250 Kč).

Případ #53- Covid

Pracovní neschopnost z důvodu Covid-19, která byla lékařem vystavena v čekací době. Klientka měla příznaky onemocnění ještě před počátkem pojištění a pracovní neschopnost jí byla vystavena v den počátku pojištění. Vyplaceno plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 61 500Kč (PČ 500 denně).

.

Případ #54- Těhotenství

Pracovní neschopnost z důvodu rizikového těhotenství bez hospitalizace a navíc v 5 měsíční čekací době od sjednání pojištění. Pojistné plnění přiznáno z důvodu opakovaného krvácení v těhotenství a také vzhledem k přidruženým nemocem klientky, kvůli kterým musela být pravidelně vyšetřována v těhotenství. Vyplaceno pojistné plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 79 000 Kč (PČ 500 Kč).

Případ #55- Tříselná kýla

Pracovní neschopnost z důvodu operace tříselné kýly. Příznaky onemocnění nastaly v čekací době od podpisu pojistné smlouvy. Vyplaceno plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 3 300 Kč (PČ 300 denně).

.

Případ #56- Těhotenství

Pracovní neschopnost z důvodu rizikového těhotenství bez 5 denní hospitalizace.

Klientce bylo uznáno pojistné plnění za období pracovní neschopnosti, kdy byla splněna definice nemoci (krvácení v těhotenství) a bylo prokazatelné, že pracovní neschopnost je z důvodu nemoci a ne pouze prevence. Vyplaceno pojistné plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 9 400 Kč (PČ 200 Kč).

Případ #57- Těhotenství

Pracovní neschopnost z důvodu rizikového těhotenství bez 5 denní hospitalizace a v čekací době od podpisu smlouvy. Klientka měla prokazatelné zdravotní obtíže spojené s těhotenstvím. Vyplaceno pojistné plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 53 100 Kč (PČ 300 Kč).

Případ #58- Alkoholový úraz

Pracovní neschopnost z důvodu úrazu, který se stal pod vlivem alkoholu. Klient vykonával výdělečnou činnost a byl opakovaně přiražen 900 kg býkem na kovový ohradník.

Dle PČR nebyly porušeny předpisy BOZP. Vyplaceno pojistné plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 17 500 Kč (PČ 500 Kč).

Případ #59- Operace varixů

Pracovní neschopnost z důvodu onemocnění, jehož příznaky započaly v čekací době od podpisu smlouvy. Jednalo se o operaci varixů. Návštěvu na cévním si klient sjednal již před podpisem pojistné smlouvy a neuvedl do osobního dotazníku. Vyplaceno pojistné plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 900 Kč (PČ 300 Kč).

Případ #60- Těhotenství

Pracovní neschopnost z důvodu rizikového těhotenství bez 5 denní hospitalizace.

Klientka pravidelně sledována na kardiologii. Tato informace neuvedena do osobního dotazníku, proto navržena přirážka na pojistném 50 %. Klientka souhlasila a proto rozhodnuto, že pojistné plnění vyplatíme se sníženou pojistnou částkou. Vyplaceno pojistné plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 16 891 Kč (PČ 133 Kč).

Případ #61- Těhotenství

Pracovní neschopnost z důvodu rizikového těhotenství bez 5 denní hospitalizace.

Vzhledem ke zdravotním obtížím klientky bylo vyplaceno pojistné plnění nad rámec pojistné smlouvy právě za období pracovní neschopnosti, kdy klientka měla zdravotní obtíže. Vyplaceno pojistné plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 11 800 Kč (PČ 200 Kč).

Případ #62- Psychické obtíže

Pracovní neschopnost z důvodu psychického onemocnění.

Klientka je zdravotní sestra na Covidovém oddělení a nastal u ní syndrom vyhoření a úzkostně depresivní porucha. Vzhledem k mimořádné situaci zahrnující práci v extrémních podmínkách. Vyplaceno pojistné plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 37 000 Kč (PČ 250 Kč).

Případ #63- Těhotenství

Pracovní neschopnost z důvodu rizikového těhotenství bez 5 denní hospitalizace.

Klientce byla indikována pracovní neschopnost pro krvácení a následně pro děložní kontrakce a hrozil tedy předčasný porod. Je tedy pochopitelné, že klientka nemůže vykonávat povolání. Vyplaceno pojistné plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 36 000 Kč (PČ 500 Kč).

Případ #64- Alkoholový úraz

Pracovní neschopnost z úrazu, který nastal po vlivem alkoholu. Klient v ebrietě při venčení psa upadl a zlomil si obratel páteře. Nelze prokázat, že by k úrazu nedošlo, kdyby alkohol nepožil. Vyplaceno pojistné plnění v maximální částce bez krácení ve výši 59 700 Kč (PČ 300 Kč).

Případ #65- Alkoholový úraz

Invalidita z důvodu úrazu, který se stal pod vlivem alkoholu (téměř 1,8 promile). Řešeno již v rámci škodní komise č. 44. Sražen autem na při cestě do hospody pro cigarety. Vzhledem k množství a ohrožení okolí došlo ke krácení pojistného plnění ve výši 40 % (max. je 50 %). Pojistná částka k výplatě se tak snížila z 2 210 000 Kč na 1 326 000 Kč.

Případ #66- Alkoholový úraz

Pracovní neschopnost z důvodu úrazu, který se stal pod vlivem alkoholu. Klientka v lehké ebrietě upadla a vymkla si loket. Vzhledem k tomu, že z lékařské zprávy bylo potvrzeno, že se jednalo o lehkou ebrietu a doba pracovní neschopnosti odpovídala běžné době léčby, bylo vyplaceno pojistné plnění v plné výši 10 500 Kč.

Případ #67- Alkoholový úraz

Pracovní neschopnost z důvodu úrazu, který se stal pod vlivem alkoholu. Klient v ebrietě upadl, úraz fraktury obou kostí bérce. Vzhledem k tomu, že z lékařské zprávy bylo potvrzeno, že klient přiznal alkohol, nikde však není uvedeno, že by byl klient při příjmu opilý nebo se úraz stal v ebrietě, bylo vyplaceno pojistné plnění v plné výši 37 750 Kč.

Případ #68- Těhotenství

Pracovní neschopnost z důvodu rizikového těhotenství bez 5 denní hospitalizace. Klientce byla indikována pracovní neschopnost pro zdravotní potíže v těhotenství, vyčerpání z celkového stavu, únava, zvracení, hypotyreóza, těhotenská cukrovka. Vyplaceno pojistné plnění z pojištění pracovní neschopnosti ve výši 32 800Kč (PČ 200 Kč).

Případ #69- Těhotenství

Pracovní neschopnost z důvodu rizikového těhotenství bez 5 denní hospitalizace. Klientce byla indikována pracovní neschopnost od 11.05.-09.11.2022 pro těhotenství. Zdravotní obtíže dle lékařských zpráv až od 29.06.2022 – žilní komplikace, glykémie. Z tohoto důvodu vyplaceno pojistné plnění z pojištění pracovní neschopnosti až od 29.06.2022 ve výši 21 200Kč (PČ 200 Kč).

Případ #70- Meningoencefalitida

Pracovní neschopnost a onemocnění v čekací době kvůli klíšťové meningoencefalitidě. Příznaky se objevili v době podpisu pojistné smlouvyPozději převezen sanitkou – horečka, respirační selhání, ochrnutí. Přetrvávající ochrnutí a předpoklad min. 6 měsíců na přístrojích. Vyplaceno pojistné plnění z pojištění pracovní neschopnosti a závažných onemocnění ve výši 1 077 500 Kč (PČ 500 Kč a ZO 1 mil. Kč).

Případ #71- Těhotenství

Pracovní neschopnost z důvodu rizikového těhotenství bez 5 denní hospitalizace.

Klientka na pracovní neschopnosti s ramenem od 14.05.2021. Poslední LZ související s léčbou ramene je z 12.5.2022. Klientka dále v PN pro rizikové těhotenství, v LZ bez objektivních potíží. Z tohoto důvodu vyplaceno pojistné plnění z pojištění pracovní neschopnosti do 12.05.2022 ve výši 100 800 Kč(PČ 300 Kč).

Případ #72- Těhotenství

Pracovní neschopnost z důvodu rizikového těhotenství bez 5 denní hospitalizace. Klientka na pracovní neschopnosti od 14.04.2022 do 24.5.2022 pro těhotenství. Objektivní potíže s krvácením, po ustálení potíží ukončení neschopnosti a návrat do zaměstnání. Výplata v plné výši 6 500 Kč (PČ 500 Kč).

Případ #73- Těhotenství

Pracovní neschopnost z důvodu rizikového těhotenství bez 5 denní hospitalizace. PN pro vysoký tlak v těhotenství a gestační diabetes. Před těhotenstvím se klientka s ničím neléčila. Výplata v plné výši 31 800 Kč (PČ 300 Kč).

Případ #74- Těhotenství

Pracovní neschopnost z důvodu těhotenství a porodu bez 5 denní hospitalizace a také pro potíže psychické. V těhotenství kolapsové stavy klientky, špatná psychika a těhotenství bohužel skončilo porodem mrtvého plodu. Po porodu byla klientka ještě několik měsíců v pracovní neschopnosti pro psychické potíže s tímto spojené. Výplata v plné výši 600 600 Kč (PČ 1 400 Kč).

Případ #75- Těhotenství

Pracovní neschopnost z důvodu rizikového těhotenství bez 5 denní hospitalizace. PN pro bolesti zad se kterými byla klientka dokonce hospitalizována. Před těhotenstvím se klientka s ničím neléčila. Výplata v plné výši 48 000 Kč (PČ 300 Kč).

Případ #76- Těhotenství

Pracovní neschopnost z důvodu rizikového těhotenství bez 5 denní hospitalizace. Celkem krátká PN pro krvácení v těhotenství. Po pominutí obtíží se klientka vrátila do práce. Výplata v plné výši 8 000 Kč (PČ 400 Kč).

Případ #77- Štítná žláza

Zhoubný nádor štítné žlázy u 19-ti leté klientky, kdy si bulku na krku údajně nahmatala 6 dní po podpisu pojistné smlouvy, tedy příznaky v čekací době. Vzhledem k rozporu posudku poradní lékařky a tvrzení klientky jsme se rozhodli vyplatit pouze část pojistného plnění. Výplata ve výši 1 000 000 Kč z pojištění závažných onemocnění.

Případ #78- Těhotenství

Pracovní neschopnost z důvodu rizikového těhotenství bez 5 denní hospitalizace. Během těhotenství krvácení, viróza a syndrom mizejícího dvojčete. Výplata v plné výši 30 000 Kč (PČ 250 Kč).

Případ #79- Rektokéla

Operace rektokély. Příznaky onemocnění klientka pociťovala již při podpisu změny, kdy dosjednávala pojištění pro případ pracovní neschopnosti. Zamítnuto plnění 6 600 Kč.

Případ #80- Těhotenství

Pracovní neschopnost z důvodu rizikového těhotenství bez 5 denní hospitalizace. Pracovní neschopnost pro těhotenství navazovala na předchozí PN z důvodu úrazu kotníku. Léčba kotníku tak byla těhotenstvím zkomplikována, proto PN trvala déle. Výplata v plné výši 11 500 Kč (PČ 230 Kč).

Případ #81- Těhotenství

Pracovní neschopnost z důvodu rizikového těhotenství bez 5 denní hospitalizace. Pracovní neschopnost pro těhotenství, kdy popsána únava, bolesti břicha, gestační diabetes mellitus a blok páteře. Výplata v plné výši 59 600 Kč (PČ PN 28 dní 300 Kč, PČ PN 56 dní 300 Kč).

Případ #82- Těhotenství

Pracovní neschopnost z důvodu rizikového těhotenství bez 5 denní hospitalizace. Pracovní neschopnosti předcházela ještě PN pro Covid, kdy už byla klientka těhotná. Behěm těhotenství opakované dlouhodobé respirační infekty a horní dyspeptický syndrom. Nízko položená placenta. Výplata v plné výši 43 500 Kč (PČ 300 Kč).

Případ #83- Těhotenství

Pracovní neschopnost z důvodu rizikového těhotenství bez 5 denní hospitalizace. Pracovní neschopnost od 09/2022 z důvodu zaměstnání, v 01/2023 hospitalizace 4 dny z důvodu hrozby předčasného porodu. Výplata od doby nástupu na hospitalizaci do nástupu na mateřskou Výplata ve výši 12 950Kč (PČ 200 28 dnů a PČ 150 56 dnů Kč).

Případ #84- Těhotenství

Pracovní neschopnost z důvodu rizikového těhotenství bez 5 denní hospitalizace. Klientka pracovala až do 6.měsíce, od začátku zvýšené riziko preeklampsie (kterou nakonec opravdu dostala), bolesti v zádech. Výplata ve výši 13 800 Kč (PČ 300 28 dnů).

Případ #85- Meningoencefalitida

Pokračování případu #70. Pracovní neschopnost a onemocnění v čekací době kvůli klíšťové meningoencefalitidě. Příznaky se objevili v době podpisu pojistné smlouvyPozději převezen sanitkou – horečka, respirační selhání, ochrnutí. Přetrvávající ochrnutí a předpoklad min. 6 měsíců na přístrojích. Klient skončil v invalidním důchodu, výplata ve výši 6 mil. Kč.

Případ #86- Těhotenství

Pracovní neschopnost z důvodu rizikového těhotenství bez 5 denní hospitalizace. Pracovní neschopnost pro těhotenství, kdy popsány tlaky v podbřišku, 3 denní hospitalizace pro febrilie. Výplata v plné výši 51 800 Kč (PČ PN 28 dní 350 Kč).

Případ #87- impingement

Pracovní neschopnost pro bolest ramene a syndrom manžety rotátoru. Příznaky onemocnění klientka pociťovala již při podpisu změny, kdy navyšovala pojištění pro případ pracovní neschopnosti. Po upřesnění praktickým lékařem se klientka začala léčit AŽ po provedené změně. Výplata v plné výši 1 700 Kč (PČ PN 28 dní 500 (škodní komise zasedala kvůli navýšení o 100 Kč).

Případ #88- Těhotenství

Pracovní neschopnost z důvodu rizikového těhotenství bez 5 denní hospitalizace. Pracovní neschopnost pro těhotenství, kdy nevolnost, únava, úbytek váhy. Po odeznění nejhorších potíží na počátku těhotenství, klientka ukončila PN a vrátila se do zaměstnání (lékárnice). Výplata v plné výši 7 000 Kč (PČ PN 28 dní 500 Kč).

Případ #89- Napadení

Klientka napadena přítelem při cestě z diskotéky a měla 0,9 promile (náš limit 0,8 promile). Celý případ řeší s policí a bývalý přítel vykázán z bytu. Na pracovní neschopnost pro zlomený noz a další následky napadení Výplata zálohového plnění v plné výši 6 600 Kč (PČ PN 28 dní 200 Kč).

Případ #90- Alkoholový úraz

Pracovní neschopnost z důvodu úrazu, v LZ uveden alkohol in situ. Klient při bobování u chaty narazil do zmrzlé hromady sněhu a rozštípl si holenní kost (omezená hybnost, sešroubované). Výplata v plné výši (PČ PN 28 dní 300 Kč).

Případ #91- Endometrioza

Pracovní neschopnost pro diagnozu endometriozy a léčby sterility, diagnostikované v čekací době. Klientka na 3 PN, první pro endometriózu a ženskou neplodnost, druhou pro pánevní a perineální bolest. Na 3 PN pro psych.potíže z důvodu četných operací. Výplata zatím za první dvě PN ve výši 9 900 Kč (PČ PN 28 dní 300 Kč).

Případ #92- Ulcerózní kolitida

Pracovní neschopnost a Invalidita 1.stupně pro diagnozu onemocnění ulcerózní kolitidy, diagnostikovanou v čekací době. Podpis smlouvy 04.11.2021, s obtížemi poprvé u praktického lékaře dne 18.11.2021. Výplata PN 59 100 Kč a Invalidit 1.stupně 2 432 2432 Kč.

Případ #93- Sebevražda

Sebevražda klienta v prvních dvou letech od podpisu pojistné smlouvy. Podpis smlouvy 22.12.2021, dne 23.01.2023 spáchal klient sebevraždu. PČ smrt klesající ve výši 1 500 000 Kč a škodní komise rozhodla o výplatě pojistného plnění obmyšlené osobě ve výši 506 896 Kč.

Případ #94- Alkoholový úraz

Pracovní neschopnost důvodu úrazu na kole v ebrietě (necelé 2 promile). V PN 63 dní. Klient byl pomáhat u kamaráda na zahradě, kde i popíjeli, zpátky jel na kole po tmě a zajel do díry. Fraktura P i L ruky. Krácení 20 % - výplata ve výši 14 000 Kč.

Případ #95- Těhotenství

Pracovní neschopnost z důvodu rizikového těhotenství bez 5 denní hospitalizace. Pracovní neschopnost pro těhotenství, bolesti v podbřišku, diagnostikována falešná porodní činnost a inkompetence děložního hrdla. Po odeznění nejhorších potíží klientka PN ukončila. Výplata v plné výši 7 000 Kč (PČ PN 28 dní 500 Kč).

Případ #96- Alkoholový úraz

Pracovní neschopnost z důvodu úrazu v ebrietě (1,19 promle). V PN od 11.4. do 31.5.2023. Klientka byla na vesnické zábavě, kde popíjela. Při vyprávění nechtěně bouchla do půlitru a přeřízla si šlachu na prostředníčku PHK. Fraktura P i L ruky. Výplata v plné výši 11 500 Kč.

Případ #97- Těhotenství

Pracovní neschopnost z důvodu rizikového těhotenství bez 5 denní hospitalizace. Pracovní neschopnost pro těhotenství IVF, s diagnózou nad těhotenstvím s jinou nepříznivou reprodukční porodnickou anamnézou. Klientka obtíže již od počátku těhotenství, byla ji nabízena PN, tu několikrát odmítla. Výplata v plné výši 9 200Kč (PČ PN 28 dní 400 Kč).

Případ #98- Alkoholový úraz

Pracovní neschopnost z důvodu úrazu v ebrietě (2,95 promile). V PN od 12.5. do 13.6.2023. Klient při turistice na horské chatě konzumoval dle jeho výpovědi cca 3 piva a 3 panáky a cestou zpět sklouzl – zavřená zlomenina bérce vpravo. Výplata v plné výši 1 500 Kč.

Namísto zisku charita

Rozhodne-li komise, že vzhledem k okolnostem případu se plnit nemá, putují veškeré nárokované peníze na charitativní hromádku. Je-li za daný kalendářní rok na hromádce částka vyšší než 1 % z nahlášených pojistných událostí, rozdíl se věnuje charitě. Vyhodnocení probíhá vždy do konce října následujícího roku. Je to z důvodu, že klienti hlásí pojistné události se zpožděním. 

Na jaké charitativní projekty tyto prostředky použijeme navrhujete vy, naši klienti. Z návrhů vybereme až tři projekty. O tom vítězném se bude hlasovat prostřednictvím našich webových stránek www.simplea.cz.

V každém případě tak máte jistotu, že Simplea nemá žádnou finanční motivaci kvůli výlukám neplnit.

A na kolik mě životní pojištění vyjde?

Přečtěte si o konkrétních příbězích

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení