Zánět nohou a jeho dopady na zdraví a peněženku

Máte potíže s bolestí nohou zhoršující se při pohybu, výraznou citlivostí na dotyk nebo svěděním některé oblasti na noze? Pak je možné, že trpíte zánětem měkkých tkání nohy. Náklady na léčbu tohoto onemocnění šplhají do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady zánětu nohou minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tuto nemoc kryje.
Sjednat pojištění

Zánět měkkých tkání nohy

Zánět měkkých tkání nohy je reakcí organismu, během které dochází k podráždění nebo poškození měkkých tkání, svalů nebo šlach. V situaci, kdy je taková tkáň podrážděná nebo poškozená, se tělo pokouší zvýšit krevní oběh v dané oblasti, což následně vede k bolesti, lokálnímu otoku, začervenání kůže a dalším projevům. 

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Zánět žil – trombóza v noze

Zánět žil – trombóza je onemocnění, které postihuje především dolní končetiny. Neléčená trombóza může mít závažné následky a vyústit až v plicní embolii. Jedná se o vznik krevní sraženiny uvnitř žíly nebo tepny. Dochází tak k ucpání cévy a ztížení přítoku či odtoku krve v dané oblasti. Nejčastěji trombóza dolních končetin postihuje oblast lýtek a stehen.

Jak zánět začíná

Příčinami zánětlivých onemocnění dolních končetin je obezita, stavy po chirurgických výkonech, nedostatek pohybu, užívání hormonální antikoncepce, těhotenství, křečové žíly, dědičnost, stres či sedavé zaměstnání. Na vině může být i onemocnění – tzv. Leidenská mutace, která způsobuje vyšší srážlivost krve. Další příčinou může být dlouhé cestování autem či letadlem.

Čekací doba nemusí být problém

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Na základě anamnézy a klinického obrazu se následně provádějí laboratorní testy z důvodu určení přítomnosti tzv. D-dimerů. Negativní výsledek vylučuje žilní trombózu. V případě pozitivního výsledku se dále provádí ultrazvukové vyšetření hlubokých žil pro potvrzení trombózy.

Prevence zánětu nohou

Mezi preventivní opatření patří především vyvarování se sezení s překříženýma nohama. Ideální je dát občas nohy do vodorovné polohy. Riziku vzniku žilní trombózy je možné předcházet nošením kompresních punčoch. Preventivním prostředkem je i dostatečný a pravidelný přísun tekutin. Důležitá je také pravidelná pohybová aktivita a v případě obezity snížení hmotnosti. Při delších cestách autem nebo letadlem je vhodné se pravidelně protáhnout, popřípadě projít.

Průběh onemocnění

Příznaky žilní trombózy v noze bývají mnohdy nenápadné a dají se snadno přehlédnout. Mezi prvotní příznaky patří hlavně bolestivý, zarudlý a zatvrdlý pruh v průběhu žíly. Dalšími příznaky je pnutí v lýtku, brnění nohou, otoky, bolest po došlápnutí, zarudlá či namodralá končetina.

Mezi příznaky zánětu měkkých tkání v noze patří také svědění, zvýšená citlivost v místě zánětu nebo na pohmat teplejší místo.

Pacienti se zánětem nohou mohou být na nějakou dobu odkázáni na pomoc svých blízkých.

Léčba

Při zánětu měkkých tkání nohou a žilní trombózy je v první řadě nutné zaměřit se na odstranění zánětu a poté na léčbu samotnou. Nejprve je na místě omezení pohybu (tejpování, ortéza, v závažnějších případech i sádra) a klid, později je vhodné cvičení a protahování nohou.

Doplňkovou léčbou mohou být hojivé a protizánětlivé masti a gely nebo injekční aplikace kolagenu. Léčba může být podpořena také fyzikální terapií (ultrazvuk či laser), někdy se využívají i rázové vlny. Díky tomu dochází ke snížení zánětlivé reakce a úpravě svalového napětí.

Výjimečně se také přistupuje k chirurgickému zákroku, během kterého se odstraní postižené šlachy.

S náklady na léčbu umíme pomoci

V některých případech mohou pacienti se zánětlivým onemocněním dolních končetin přijít na nějakou dobu o plat a zůstávají tak odkázáni jen na nemocenské dávky.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při zánětu nohouZjistit

Další články

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení