Zlomenina ruky a její dopady na zdraví a peněženku

Máte potíže se silnou bolestí a omezenou hybností ruky? Objevil se otok nebo krevní podlitina? Pak je možné, že máte zlomenou ruku. Náklady na léčbu tohoto úrazu mohou šplhat do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady zlomeniny ruky minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak toto zranění kryje.
Sjednat pojištění

Co je zlomenina ruky

Zlomenina nebo také fraktura ruky je stav, kdy došlo k narušení celistvosti kosti. Zlomeniny se dělí na:

  • zavřené
  • otevřené
  • námahové (stresové a únavové)
  • tříštivé

Únavová zlomenina ruky se může přihodit především při zvýšené fyzické zátěži. Tříštivá zlomenina ruky značí, že při úrazu došlo k roztříštění kosti na více kousků. Otevřená zlomenina ruky má viditelné vnější krvácení a v některých případech může být vidět i samotná poraněná kost.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Jak ke zlomenině ruky dochází

Mezi nejčastější příčiny zlomené ruky patří především pády nebo sportovní aktivity. Nejčastěji jde o pády na nataženou horní končetinu, v důsledku čehož dochází k fraktuře kosti.

Které oblasti zlomenina postihuje

Mezi nejčastější místa, kde dochází ke zlomeninám paže, resp. ruky, patří oblast dolního konce předloktí, běžné jsou také zlomeniny zápěstí nebo prstů.

Čekací doba nemusí být problém

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Při podezření na zlomeninu ruky se provádí rentgenové vyšetření a zkouška hybnosti. V některých případech je nutné provést i CT vyšetření, popřípadě magnetickou rezonanci, které pomohou definitivně potvrdit, či vyloučit zlomeninu.

Prevence zlomeniny ruky

Pro prevenci zlomenin ruky je nutné dodržovat bezpečnostní opatření během fyzické zátěže a sportovních aktivit a předcházet úrazům. Mezi preventivní opatření patří také pravidelný pohyb nebo užívání doplňků stravy, jako je například vápník a vitamín D.

Průběh potíží

Mezi nejrozšířenější příznaky zlomené ruky patří otok nebo modřina, prudká bolest, snížená nebo zcela nemožná pohyblivost. Samotné zlomení kosti může být i slyšet. Někdy se může bezprostředně po úrazu objevit i nevolnost.

Pacienti se zlomenou rukou mohou být na několik týdnů vyřazeni z běžných činností a odkázáni na pomoc svých blízkých.

Léčba zlomeniny

Při léčbě zlomeniny je nutná fixace pomocí ortézy nebo sádry a klid postižené ruky. U závažnějších zlomenin je nutná operace ruky. Zlomená ruka se hojí přibližně 6 týdnů, často následuje rehabilitace pro úplné obnovení hybnosti. Ve stáří se pak zlomenina hojí podstatně hůře.

S náklady na léčbu umíme pomoci

V případě zlomené ruky je člověk na několik týdnů vyřazen z pracovního procesu, a přichází tak o plat ve výši, na kterou byl zvyklý. Je odkázán na nemocenské dávky.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při zlomenině ruky

Další články

Úrazy

Typy trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Trvalé následky jsou...

Úrazy

Odškodnění trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Pojišťovny mají nastaveny...

Úrazy

Trvalé následky úrazů

Trvalé následky po pracovním nebo běžném úrazu jsou typické tím, že přetrvávají i přes adekvátní léčbu. V případě, kdy má...

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení