Zlomenina zápěstí a její dopady na zdraví a peněženku

Máte potíže s hybností zápěstí a jeho bolestivostí? Pak je možné, že jste utrpěli zlomeninu zápěstí. Náklady na léčbu tohoto úrazu mohou šplhat do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady zlomeného zápěstí minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak toto zranění kryje.
Sjednat pojištění

Co je zlomenina zápěstí

Zlomenina zápěstí je poměrně častým jevem. Jedná se o nejčastější typ zlomeniny předloketní vřetenovité kosti u dospělých. Toto zranění je typické pro různé sportovní aktivity, ale i pro ženy v období menopauzy, během které dochází vlivem poklesu ženských hormonů k řídnutí kostí. Zlomenina zápěstí v tomto období může vzniknout i jako následek pouhého pádu ze stoje či ze sedu.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Důvody zlomeniny zápěstí

Zlomené zápěstí má nejčastější příčinu v podobě pádu na nataženou horní končetinu s dlaní v poloze směrem vzhůru.

Čekací doba nemusí být problém

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Diagnostikování zlomeniny zahrnuje nejrůznější zobrazovací metody. Provádí se rentgenové vyšetření zápěstí doplněné o ultrazvukové a CT vyšetření. Případně se provádí i magnetická rezonance.

Prevence zlomeniny zápěstí

Mezi preventivní opatření patří především opatrnost při vykonávání sportovních a jiných pohybových aktivit. Zároveň také pravidelná fyzická aktivita výrazně snižuje riziko vzniku zlomenin, a to i ve vyšším věku.

Jak poznáte zlomené zápěstí

Jaké má zlomenina zápěstí příznaky? Mezi ty nejčastější patří bolest, otok, hematom kloubu i hřbetu palce u ruky. Časté jsou také různé deformity zápěstí. Typické je i omezení funkce zápěstí.

Pacienti se zlomeninou zápěstí mohou být na nějakou dobu odkázáni na péči svých blízkých.

Léčba zlomeniny zápěstí

Jakým způsobem probíhá léčba zlomeného zápěstí a jak dlouho se taková zlomenina hojí? Léčba zahrnuje fixaci předloktí včetně palce sádrovou dlahou, a to na dobu přibližně 8–12 týdnů. V případě závažnějších zlomenin, během kterých došlo k posunu kostních úlomků, je nutná operace.

S náklady na léčbu umíme pomoci

Někteří pacienti se zlomeninou zápěstí musí nastoupit na neschopenku, a na nějakou dobu tak přicházejí o svůj běžný plat. 

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při zlomenině zápěstíZjistit

Další články

Úrazy

Typy trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Trvalé následky jsou...

Úrazy

Odškodnění trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Pojišťovny mají nastaveny...

Úrazy

Trvalé následky úrazů

Trvalé následky po pracovním nebo běžném úrazu jsou typické tím, že přetrvávají i přes adekvátní léčbu. V případě, kdy má...

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení