Bolest kostí a její dopady na zdraví a peněženku

Máte potíže s hlubokým nebo pronikavým bolestivým pocitem v oblasti kostí? A víte, že bolest kostí nejčastěji postihuje osoby ve středním věku a seniory? Náklady na léčbu tohoto onemocnění mohou šplhat do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady bolesti kostí minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tuto nemoc kryje.
Sjednat pojištění

Co je bolest kostí

Bolest kostí bývá pacienty popisována jako nepříjemný a pronikavý pocit v oblasti kostí. Často se zhoršuje v noci nebo při pohybu postižené končetiny. Kromě přirozených změn spojených se stárnutím může být bolest kostí způsobena i dalšími faktory.

S naším životním pojištěním máte nárok na náhradu mzdy i v případě bolesti kostíSjednat pojištění

Kde hledat původ

Bolesti kostí mohou mít hned několik příčin. Jednou z možností může být například naštíplá kost nebo zlomenina. Další možností je odvápňování kostí, řídnutí kostí nebo různé nemoci kostí a kloubů. Na vině mohou být i hormonální změny (většinou během menopauzy), infekce, nádor nebo přetěžování.

Odvápnění kostí

Odvápnění kosti může být způsobeno nedostatkem vápníku v těle, nezdravou stravou, sedavým zaměstnáním nebo také kouřením či nadměrnou konzumací alkoholu. V důsledku toho dochází k řídnutí kostí, což může způsobovat bolest kostí, které jsou zároveň náchylnější ke zlomeninám. 

Nemoci kostí a kloubů

Mezi nemocí kostí a kloubů patří také osteoporóza neboli řídnutí kostí, artritida, artróza, osteoartritida, dna a další onemocnění.

Čekací doba nemusí být problém

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Vyšetření a diagnostikování obtíží v případě bolestí kostí je možné provést speciálním měřením k určení stavu kostí. Denzitometrie slouží k měření hustoty kostí a ke zjišťování kvality kostní tkáně, obsahu minerálů a množství vápníku v kostech.

Pro potvrzení diagnostiky je možné provést i rentgenové vyšetření, magnetickou rezonanci pro vyloučení nádoru, krevní testy, rozbor moči a kontrolu hormonálních hladin.

Prevence bolestí kostí

Mezi preventivní opatření patří především zdravý životní styl, který zahrnuje pravidelný pohyb, pestrou stravu bohatou na vápník, vitamín D a fosfor, které jsou velmi důležité pro zdraví kostí. Prevencí může být také užívání kloubní výživy.

Léčba bolesti kostí

S bolestí kostí může v některých případech pomoci pouhý klidový režim. Součástí léčby mohou být i protizánětlivé léky, léky ulevující od bolesti, antibiotika nebo hormony. V některých případech, jako například u osteoporózy nebo rakoviny, bývá léčba bolestí kostí během na dlouhou trať.

Jako doplňkovou terapii je možné vyzkoušet akupunkturu, masáže nebo také nejrůznější relaxační techniky. Pravidelné cvičení pomůže ke stimulaci svalstva, zvýšení síly a vytrvalosti.

Výskyt a statistiky

Nějakým typem onemocnění kostí a kloubů trpí podle statistik statisíce Čechů. Velká část z nich ovšem přehlíží příznaky a problémy neřeší.

S náklady na léčbu umíme pomoci

Bolest kostí může v některých případech dokonce i znemožnit výkon práce a pacient je tak nucen nastoupit na neschopenku, kdy je odkázán pouze na nemocenské dávky.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při bolesti kostíZjistit

Další články

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení