V invalidním důchodu pomohlo 1,5 milionu Kč navíc

Dlouhodobou nemoc nebo vážný úraz nikomu nepřejeme, jenže neštěstí nechodí po horách. Pokud si na vás zasedne a následky se táhnou, nemůžete plnohodnotně pracovat. Je-li vám pak sociální správou přidělen invalidní důchod, zdaleka nenahradí dosavadní příjem. Díky dobře nastavenému pojištění invalidity ale dokážete své závazky plnit dál.
Sjednat pojištění

Měsíc od uzavření životního pojištění přivedla nemoc 30letého muže do invalidity 3. stupně

V pojišťovně Simplea rozhodnutí sociálky nezpochybňujeme, v jasných případech na ně dokonce ani nemusíme čekat a plnění od nás dostanete rovnou. Jako pan Roman ze Zlínského kraje, který uvažoval o hypotečním úvěru, o pojištění naopak zájem neměl. Naštěstí dal na rady a doporučení svého zkušeného finančního poradce a pojištění si sjednal. 
Hned po měsíci od uzavření smlouvy se u něj projevily tak závažné příznaky Crohnovy choroby, že třicetiletého muže přivedly do invalidity 3. stupně: „Když mi nemoc zjistili a podstoupil jsem několik operací, pojišťovna mi uhradila hypotéku v plné výši. To v dané situaci, kdy nemůžete pracovat, bylo něco úžasného.“ 

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Peníze i v čekací době

Romanovi jsme v Simplea vyplatili z pojištění invalidity 1,5 milionu korun i přes „zádrhel“ čekací doby, jíž se pojišťovna chrání před jednáním člověka, který tuší nějakou vážnou nemoc, ale nejprve se pojistí a až poté jde k lékaři. V této ochranné lhůtě nemá pojišťovna povinnost poskytnout pojistné plnění. „V tom hrozném období to byla jediná dobrá zpráva. Jsem s jednáním pojišťovny velmi spokojený. Oceňuji lidský přístup a pochopení,“ vzpomíná Roman na těžké chvíle. 

Každý si zaslouží péči

Případ pana Romana patřil mezi ty složitější, kdy musela zasáhnout škodní komise. Jejím posláním je vyhodnotit situaci spadající do výluk jak z právního hlediska, tak především z toho lidského. Kromě selského rozumu jí pomáhají záznamy o platební morálce klienta i jeho lékařské záznamy. „Každý příběh je specifický a unikátní a zaslouží si zvláštní pozornost,“ vyzdvihuje hlavní ambici pojišťovny Simplea její ředitel Martin Švec. Při založení jsme totiž v Simplea měli jedno jediné předsevzetí; nabízet lidem pojištění, které je nenechá v těžkých chvílích na holičkách a garantuje plnění v 99 % případů.        

S naším životním pojištěním máte nárok na náhradu mzdy i v případě dlouhodobého výpadku příjmuSjednat pojištění

Další články

Životní situace

Plíce kuřáka

Plíce kuřáka jsou náchylnější k dlouhé řadě závažných onemocnění, jako jsou rakovina plic, rozedma plic nebo také...

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení