Srovnání životního pojištění

Životní pojištění je vymezené pojistnou smlouvou uzavřenou mezi klientem a životní pojišťovnou. Přináší pojistnou ochranu pro případ, že nastanou situace, které jsou zvolené v pojistné smlouvě. Pokud se tak stane, pojišťovna vyplatí pojistné plnění. Kromě smrti mohou být v pojistné smlouvě sjednána také nejrůznější připojištění, jako jsou například pojištění pracovní neschopnosti, invalidity, závažných onemocnění, trvalých následků úrazu a další. Mimo to může životní pojištění sloužit také ke zhodnocení vašich financí, a to v případě, pokud si zvolíte životní pojištění se spořicí složkou. Věděli jste, že 34 % Čechů vůbec netuší, k čemu životní pojištění slouží, a spíše si pojišťují majetek než svoje zdraví?
Sjednat pojištění

Srovnání pojišťoven nabízejících životní pojištění

Chraňte sebe i své blízké před finančními dopady nepříznivých životních situací a zvolte si životní pojištění, které bude plně vyhovovat vašim potřebám. Jak snáze vybrat co nejvhodnější životní pojištění, které pro vás bude šité na míru? Využijte srovnávačů životního pojištění, díky nimž si můžete online pohodlně porovnat aktuálně dostupné nabídky. Zjistěte si díky porovnání životních pojištění, kde se vám vyplatí pojistit a která pojišťovna dopadla ve srovnání nejlépe. Srovnání životního pojištění přes internet vám ušetří nejen čas, ale i peníze.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Co sledovat při výběru

Při výběru životního pojištění je důležité zvážit několik klíčových parametrů, aby bylo zajištěno, že si vyberete správnou pojistku, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám a finanční situaci. Zde je seznam některých důležitých faktorů, které byste měli při výběru životního pojištění zvážit:

  1. Typ pojištění: Existují více typů životního pojištění. Zvažte, který typ nejlépe vyhovuje vašim potřebám a finančním cílům.
  2. Délka pojistné doby: Ujistěte se, že si vyberete délku pojistné doby, která je vhodná pro vaši situaci. Například, pokud si potřebujete zajistit hypotéku nebo výživné pro děti, měli byste zvážit pojistnou dobu, která pokrývá celou dobu splácení hypotéky nebo dokud nebudou vaše děti dospělé.
  3. Výše pojistného krytí: Výše pojistného krytíby měla být dostatečná, aby pokryla finanční potřeby vaší rodiny v případě vašeho úmrtí. Zvažte faktory, jako jsou dluhy, náklady na výchovu dětí, náklady na pohřeb a ztráta příjmu.
  4. Cena: Porovnejte ceny různých pojišťoven a zvažte, co si můžete dovolit platit. Mějte na paměti, že ceny se mohou lišit v závislosti na vašem věku, zdraví, životním stylu a dalších faktorech.
  5. Připojištění: Některá životní pojištění nabízejí možnost připojištění, která poskytuje dodatečnou ochranu v případě invalidity, kritické nemoci nebo jiných událostí. Zvažte, zda je pro vás připojištění důležité a jaké jsou náklady na tato dodatečná krytí.
  6. Podmínky a výluky: Přečtěte si pečlivě pojistné podmínky a věnujte pozornost výlukám nebo omezením, která mohou ovlivnit pojistné plnění.

Výhody srovnání aktuálně dostupných nabídek

Srovnání pojišťoven a životního pojištění přináší hned několik výhod. Hlavní výhodou je nezávislé porovnání, které je zdarma. Neztrácíte navíc čas individuálním porovnáváním nabídek jednotlivých pojišťoven. Oceníte i jednoduché a rychlé vyplnění jednoho jediného formuláře. Pak už jen vybíráte z těch nejlepších nabídek seřazených od nejlevnější po nejdražší.Mějte ale na paměti, že nejlevnější neznamená vždy nejkvalitnější.

Zdroje

 

Chci zjistit, na co mám nárok při životním pojištěníZjistit

Nejčastější otázky

Co kryje životní pojištění?

Životní pojištění kryje v hlavním případě riziko smrti. Dále je možné připojistit některá další rizika, jako je například pojištění pracovní neschopnosti, invalidity, závažných onemocnění, trvalých následků úrazu a další. Kromě toho může být také životní pojištění spojeno s rezervotvornou složkou (investiční životní pojištění nebo kapitálové životní pojištění).

Co zahrnout do životního pojištění?

Do životního pojištění lze zahrnout nejen běžné pojištění smrti, ale také například pojištění invalidity I., II. a III. stupně, pracovní neschopnosti, úrazů, doby nezbytného léčení úrazu, závažných onemocnění a spoustu dalších připojištění.

Jak má vypadat životní pojištění?

Životní pojištění by mělo v prvé řadě krýt riziko smrti z jakýchkoliv příčin. Dále by mělo krýt tzv. velká rizika, tedy invaliditu I., II. a III. stupně, pracovní neschopnost nebo riziko závažných onemocnění či trvalých následků úrazu. Tato rizika by podle odborníků na životní pojištění měla být absolutním základem.

Jak se platí pojistné u životního pojištění?

Pojistné se u životního pojištění hradí především převodem z bankovního účtu, a to v předem nastavených intervalech. Stanovené pojistné je možné platit nejenom klasicky měsíčně, ale také čtvrtletně, pololetně nebo ročně. Platby si tak klient může nastavit přesně tak, jak mu to vyhovuje.

Jak si vybrat životní pojištění?

Výběr vhodného životního pojištění se vyplatí nepodcenit. Je ideální využít internetové srovnávače. Srovnání životního pojištění umožní vybrat přesně takový produkt, který bude vyhovovat potřebám a požadavkům klienta a bude výhodný co do krytí rizik i výše pojistného.

Jak vybrat vhodné úrazové pojištění?

Pro zjištění, kde je nejlepší sjednat úrazové pojištění, se vyplatí využít internetové srovnávače nebo zprostředkovatele. Srovnání umožní vybrat přesně takový produkt, který bude odpovídat zadaným parametrům a bude vyhovovat vašim možnostem.

Jak vysokou životní pojistku zvolit?

Životní pojištění a nastavení jednotlivých rizik by mělo být efektivní, aby pojistka správně fungovala. Co se týče výše životní pojistky, pro pojištění smrti by se mělo vycházet z čistého příjmu a dalších okolností (výše hypotéky apod.). Pojistnou částku pro toto riziko je ideální nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek čistého ročního příjmu. U invalidity je ideální částkou výše 1násobku až 3násobku čistého ročního příjmu.

Jaký je rozdíl mezi životním a úrazovým pojištěním?

Životní pojištění chrání klienta před větším množstvím rizik (například pracovní neschopnost, invalidita, závažná onemocnění a další), zatímco úrazové pojištění nabízí pojistné krytí pouze v případech úrazu. Životní pojištění zahrnuje vždy pojištění pro případ smrti nebo pro případ dožití a může krýt i spoustu dalších typů pojištění.

Kdy končí životní pojištění?

Životní pojištění může skončit hned z několika důvodů. Primární zánik pojištění je po uplynutí pojistné doby, dohodou, výpovědí nebo odstoupením. Pojistná smlouva končí úmrtím pojištěného, ale ne vždy končí úmrtím pojistníka (pokud je odlišný od pojištěného). Další možností zániku životního pojištění je dožití se doby, na kterou bylo pojištění sjednáno.

Kdy se vyplatí životní pojištění?

Životní pojištění se vyplatí hlavně osobám splácejícím hypotéku či jiné finanční závazky nebo majícím děti či další osoby, které jsou na nich finančně závislé. Je ideálním řešením pro živitele rodiny. Životní pojištění se jednoduše vyplatí těm, kteří velkou měrou přispívají do rodinného rozpočtu a rodina je tak na nich závislá, a lidem, jejichž příjmy pokrývají pouze to základní a nezbývají jim rezervy na nenadálé situace.

Kdy si udělat životní pojištění?

Životní pojištění je vhodné si sjednat v případech, kdy člověk živí rodinu, splácí hypotéku, výraznou měrou přispívá do rodinného rozpočtu a některé osoby jsou na něm finančně závislé. Je tak ideálním řešením pro živitele rodiny. Vyplatí se lidem, jejichž příjmy pokrývají pouze to základní a nezbývají jim rezervy na nenadálé situace.

Které životní pojištění je nejlepší?

Nejvhodnější životní pojištění je takové, které vždy pomůže. Pro správný výběr životního pojištění je ideální využít internetové srovnávače. Srovnání životního pojištění umožní vybrat přesně takový produkt, který bude vyhovovat potřebám a požadavkům klienta a bude výhodný co do krytí rizik i výše pojistného.

Další články

Životní pojištění

Těhotenství a životní pojištění

Těhotenství je nejen radostným obdobím spojeným s očekáváním příchodu nového člena rodiny na svět, ale může přinášet i...

Životní pojištění

Životní pojištění pro důchodce

Životní pojištění je určeno primárně pro ochranu jednotlivců nebo celých rodin v případě, kdy nastanou nenadálé životní...

Životní pojištění

Změna životního pojištění

Životní pojištění poskytuje ochranu jednotlivcům nebo celým rodinám v případě nenadálých životních situací, jako je...

Životní pojištění

Zhodnocení životního pojištění

Životní pojištění slouží nejen k ochraně jednotlivců nebo rodin před nepříznivými dopady závažných životních situací, ale...

Životní pojištění

Výpověď životního pojištění

Životní pojištění poskytuje ochranu jednotlivcům nebo celým rodinám před finančními dopady v případech, kdy nastane...

Životní pojištění

Vyplacení životního pojištění

Životní pojištění slouží k ochraně jednotlivců nebo rodin před nepříznivými dopady závažných životních situací. Věděli...

Životní pojištění

Soukromé životní pojištění

Životní pojištění pomáhá chránit jednotlivce nebo rodinu v případě nenadálých životních situací, jako jsou například...

Životní pojištění

Sjednání životního pojištění

Životní pojištění slouží k ochraně jednotlivce nebo celé rodiny před nepříznivými dopady nenadálých životních situací,...

Životní pojištění

Příspěvek na životní pojištění

Životní pojištění poskytuje ochranu jednotlivcům nebo rodinám před finančními dopady nepříznivých životních situací, jako...

Životní pojištění

Kdy sjednat životní pojištění?

Váháte, kdy si sjednat životní pojištění? Máme pro vás 5 důvodů, proč byste neměli otálet. Představíme vám modelový...

Životní pojištění

Potvrzení o životním pojištění

Životní pojištění je založeno na smluvním vztahu mezi klientem a pojišťovnou. Hlavním principem je pojistná ochrana pro...

Životní pojištění

Pojištění proti výpadku příjmu

Ztráta zaměstnání většinou znamená nepříjemné následky v podobě výpadku pravidelného příjmu. Pro případ této nenadálé...

Životní pojištění

Jak vybrat životní pojištění

Životní pojištění je ideální volbou hlavně pro ekonomicky aktivní osoby, na jejichž příjmu závisí chod domácnosti. Cílem...

Životní pojištění

Cena životního pojištění

Životní pojištění je smluvní vztah založený na základě pojistné smlouvy, ve které se klient zavazuje platit domluvené...

Životní pojištění

Životní pojištění zevrubně

Životní pojištění patří mezi nejčastěji využívané finanční produkty v České republice. Tento typ pojištění je obvykle...

Životní pojištění

Životní pojištění a odkupné

Životní pojištění patří mezi nejrozšířenější finanční produkty v České republice a bývá přesně na míru ušité potřebám...

Životní pojištění

Zrušení životního pojištění

Životní pojištění poskytuje ochranu jednotlivcům a rodinám v případech, kdy nastane některá z nenadálých životních...

Životní pojištění

Ukončení životního pojištění

Životní pojištění je finanční produkt, který slouží k ochraně jednotlivce nebo i celé rodiny v případě, kdy nastanou...

Životní pojištění

Životní pojištění a dědictví

Životní pojištění patří mezi nejčastěji využívané finanční produkty v České republice. Tento typ pojištění bývá přesně na...

Životní pojištění

Rizikové životní pojištění

Životní pojištění má v České republice přibližně polovina lidí. Nabízí finanční pomoc nejen pojištěným osobám, ale i...

Životní pojištění

Proč mít životní pojištění

Životní pojištění poskytuje krytí různých zdravotních rizik. Slouží k finanční ochraně jednotlivců i celých rodin v...

Životní pojištění

Pojištění hypotéky

Hypotéka je častým řešením mnoha lidí pořizujících si vlastní bydlení nebo provádějících rekonstrukci. K hypotéce je také...

Životní pojištění

Vyplatí se životní pojištění

Životní pojištění patří mezi nejčastěji využívané finanční produkty v České republice. V případě, že dojde k události...

Životní pojištění

Neplacení životního pojištění

Životní pojištění patří mezi nejčastěji využívané finanční produkty v České republice. Tento typ pojištění bývá přesně na...

Životní pojištění

Životní pojištění a sleva na dani

Životní pojištění poskytuje krytí nejrůznějších zdravotních rizik. Slouží k finanční ochraně jak jednotlivců, tak celých...

Životní pojištění

Životní pojištění a odbytné

Životní pojištění poskytuje jedno z nejširších krytí rizik na trhu. Může chránit jednotlivce i celou rodinu před...

Životní pojištění

Rezervotvorné životní pojištění

Primárním účelem životního pojištění je poskytnutí pojistné ochrany jak pojištěnému, tak i jeho blízkým, a to v podobě...

Životní pojištění

Kapitálové životní pojištění

Kapitálové životní pojištění je typem životního pojištění, které kombinuje pojištění pro případ smrti či dalších rizik s...

Životní pojištění

Životní pojištění pro děti

Životní pojištění pro děti poskytuje pojistnou ochranu a finanční jistotu dětem v případě úrazu, nemoci, invalidity,...

Životní pojištění

Typy životního pojištění

Smyslem životního pojištění je poskytnout finanční zabezpečení v případě nenadálých zdravotních problémů nebo úmrtí. V...

Životní pojištění

Investiční životní pojištění

Věděli jste, že koncem roku 2020 byly v České republice evidovány téměř 3 miliony smluv na investiční životní pojištění?...

Životní pojištění

Hypotéka a životní pojištění

Hypotéka bývá mnohdy nejschůdnější cestou k vysněnému bydlení. Při podpisu hypotečního úvěru je běžně nabízeno i životní...

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení