S novým bydlením se vyplatí mít životní pojištění

Pořízení nového bydlení s sebou nese nejen nové začátky, radosti a třeba i možnost založení rodiny, ale může přinášet i mnohá úskalí v podobě nenadálých situací. Navíc jde o jednu z nejvíce stresujících záležitostí v životě vůbec. I přes všechny starosti a stres je potřeba myslet na zadní vrátka. Obzvláště ve chvíli, kdy si nové bydlení pořizujete na hypotéku, vyplatí se být připraveni. Pro takové případy je velmi vhodné zvážit životní pojištění, jež pomůže v nepříjemných a nenadálých situacích, které by splácení hypotéky mohly výrazně ohrozit.
Sjednat pojištění

Hypotéka a životní pojištění jako skvělá volba

Vedle strachu o nemovitost a majetek jako takový vás možná napadnou otázky typu: „Co bude s hypotékou, pokud onemocním nebo přijdu o práci?“ či „Jak to bude v případě úrazu, kdy nebudou zbývat peníze na splátky?“ Pokud si na pořízení nového bydlení sjednáváte hypoteční úvěr, je k tomu sjednané životní pojištění rozhodně skvělou volbou, a to hned z několika důvodů:

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Nižší úrok u hypotéky a výhodnější měsíční splátky

V první řadě vám sjednání životního pojištění k hypotéce může zajistit výhodnější úrokovou sazbu. Díky tomu můžete na měsíčních splátkách ušetřit. Obecně navíc bývá životní pojištění sjednávané k hypotéce levnější a lze ho získat snadněji než klasické životní pojištění.

 

Krytí nenadálých životních situací

Kromě nižší úrokové sazby u hypotéky vám životní pojištění pomůže pokrýt splátky například v těchto případech:

  • pracovní neschopnost
  • ztráta zaměstnání
  • invalidita
  • smrt

Stěhování a s ním spojené úrazy

Samotné stěhování, obzvláště pokud vás tlačí čas, je velmi náročné a stresující. Ve chvíli nakládání nebo přesunu objemnějších věcí, jako je nábytek nebo domácí spotřebič, hrozí nebezpečí úrazů. Mezi nejčastější nehody, ke kterým při stěhování dochází, patří úrazy páteře, natažené vazy, zlomeniny, nebo dokonce i otřesy mozku. Proto je namístě být na takovéto nenadálé situace připraveni a právě životní pojištění je jedním z preventivních opatření.

Proč má v souvislosti s bydlením na hypotéku životní pojištění smysl?

Životní  pojištění je produkt, který je v souvislosti s hypotečním úvěrem běžně nabízen. Ve chvíli, kdy byste se dostali do pracovní neschopnosti nebo přijdete o místo, pokryje taková životní pojistka vaše splátky. V případě invalidity nebo smrti by pak pojistka pokryla zbývající dluh, takže o splátky vaší hypotéky by bylo postaráno.

Závěrem

Sjednat si životní pojištění ve chvíli, kdy financujete nové bydlení hypotečním úvěrem, by mělo být samozřejmostí. Kromě toho, že vám může snížit úrokovou sazbu hypotéky a ušetříte tak na měsíčních splátkách, vám v některých případech pokryje splátky. Pokud by tedy nastala nenadálá životní situace, jako je například pracovní neschopnost, výpověď ze zaměstnání, invalidita nebo smrt, vaše pojistka vám bude krýt záda a vy budete moci být v klidu.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárokZjistit

Další články

Životní situace

Tipy a triky pro zvládání stresu

Stres je automatická odezva organismu na nějakou zátěž. Je každodenní součástí našeho života. Stres může být ve zdravé...

Životní situace

Pozitivní stres

Stres je fyziologická reakce, která nás má chránit ve chvíli, kdy máme pocit, že jsme v ohrožení, nebo v situaci, kdy jsou...

Životní situace

Příznaky stresu

Stres je velkou zátěží pro lidský organismus. Stresu jsme více či méně vystavováni každý den z různých příčin, v různé...

Životní situace

Tipy a triky pro dlouhověkost

Termín dlouhověkost nebo také anglicky „longevity“ bývá poslední dobou hodně skloňovaným výrazem. Dlouhověkost, tedy...

Životní situace

Jak se zbavit stresu

Stres je funkční stav životního organismu, který je vystavován mimořádným podmínkám. Těm se říká stresory. Tělo se...

Životní situace

Tipy a triky pro digitální detox

Digitální detox má za cíl odpoutat se od virtuálního života a zaměřit se více na ten reálný. Účelem digitálního detoxu je...

Životní situace

Plíce kuřáka

Plíce kuřáka jsou náchylnější k dlouhé řadě závažných onemocnění, jako jsou rakovina plic, rozedma plic nebo také...

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení