Fraktura končetin a její dopady na zdraví a peněženku

Máte potíže se silnou bolestí nebo otokem v místě ruky nebo nohy? Pak je možné, že jste utrpěli frakturu neboli zlomeninu končetiny. Náklady na léčbu tohoto zranění mohou šplhat do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady fraktury minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tento úraz kryje.
Sjednat pojištění

Co je fraktura

Fraktura ruky nebo fraktura nohy je zlomenina a označuje stav, kdy došlo k narušení celistvosti kosti.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Jak ke zlomenině dochází

Příčinami tohoto zranění je nejčastěji pád na nataženou končetinu nebo úraz během sportovní aktivity.

Čekací doba nemusí být problém

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Vyšetření a diagnostikování fraktury se provádí rentgenem za účelem určení závažnosti a místa zlomeniny. V některých případech se provádí i CT vyšetření pro podrobnější obraz zlomeniny a určení vhodného postupu léčby.

Ohrožené části těla

Mezi nejčastější oblasti fraktur patří končetiny. Typické jsou fraktury ruky a fraktury nohy. U fraktur ruky nejčastěji v oblasti zápěstí, dolního konce předloktí, palce nebo ramene. U fraktur nohy jsou nejvíce postižené oblasti článků prstů, kotníku a patní, lýtkové nebo stehenní kosti.

Prevence fraktury

Mezi preventivní opatření patří především opatrnost při vykonávání sportovních a jiných pohybových aktivit. Důležitý je i pohodlný oděv a obuv. Zároveň pravidelné fyzická aktivita výrazně snižuje riziko vzniku zlomenin, a to i ve vyšším věku.

Mezi další preventivní opatření, jak předcházet zlomeninám, patří užívání potravinových doplňků (např. vitamín D) a dostatečný příjem vápníku ze stravy nebo taktéž v podobě doplňků stravy.

Průběh zranění

Mezi nejčastější příznaky zlomenin patří především silná bolest. Dalšími příznaky mohou být modřiny či otok v místě zranění. Někdy se mohou objevit i deformity končetin nebo krvácení v místě otevřené zlomení. Není možné končetinou provést běžný pohyb.

Pacienti s frakturou bývají při vykonávání běžných činností odkázáni na pomoc svých blízkých.

Léčba fraktury

Fraktury ruky a fraktury nohy vždy vyžadují lékařské ošetření. Léčebný postup spočívá v napravení zlomeniny a fixaci. Fixování je formou sádry, ortézy nebo pomocí chirurgických operačních postupů. Důležité je dodržovat klid, který je nutný k úplnému zhojení a poté následuje rehabilitace.

Proces hojení může urychlit magnetoterapie, která má zároveň i protibolestivý, protiotokový a hojivý efekt.  Ideální je také doplnit tělu vitamíny, konkrétně vitamín K2, D3 a vápník, díky kterým zlomenina sroste rychleji.

S náklady na léčbu umíme pomoci

Pacienti s frakturou ruky nebo nohy jsou na nějakou dobu vyřazeni z pracovní činnosti a přicházejí tak o plat.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při fraktuřeZjistit

Další články

Úrazy

Typy trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Trvalé následky jsou...

Úrazy

Odškodnění trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Pojišťovny mají nastaveny...

Úrazy

Trvalé následky úrazů

Trvalé následky po pracovním nebo běžném úrazu jsou typické tím, že přetrvávají i přes adekvátní léčbu. V případě, kdy má...

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení