Zlomenina kotníku a její dopady na zdraví a peněženku

Máte potíže s bolestí, otokem nebo krevním výronem v oblasti kotníku? Pak je možné, že máte zlomený kotník.. Náklady na léčbu tohoto onemocnění šplhají do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady zlomeniny kotníku minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak toto zranění kryje.
Sjednat pojištění

Co je zlomenina kotníku

Zlomenina kotníku je nejčastější zlomeninou v oblasti dolních končetin. Kotník se skládá ze tří kostí a dělí se na dvě části. Vnitřní kotník spojuje kost holenní s kostí hlezenní a zevní kotník je spojením kosti lýtkové a hlezenní. Dohromady se toto spojení kloubů označuje jako hlezenní kloub.

V případě zlomeniny kotníku se jedná o zlomeninu jedné ze zmíněných tří kostí. Zlomeniny mohou být různě závažné a specifické a podle toho vyžadují konkrétní způsob léčby.

S naším životním pojištěním máte nárok na náhradu mzdy i v případě zlomeniny kotníkuSjednat pojištění

Příčiny

Nejčastěji jsou zlomeniny kotníku způsobeny úrazem, během kterého dochází k otočení kloubu nebo jeho podvrtnutí. Většinou je to spojeno i s poškozením okolních měkkých svalů a tkání. Bolest kotníku po zvrtnutí tedy může signalizovat zlomeninu.

Někdy může být zlomenina způsobena i v důsledku pádu z výšky nebo při autonehodě, kdy je noha zaklíněná mezi pedály.

Dalším z typů zlomenin kotníku jsou i tzv. stresové fraktury. Ty se velmi často týkají lidí, kteří se po dlouhé době bez fyzické aktivity rozhodnou pro nějaký sport, během kterého jsou zatěžovány nohy (např. turistika, běh apod.). Stresové fraktury postihují také osoby, které se pouští do intenzivní fyzické zátěže, například v rámci tréninku.

Dále se zlomeniny kotníku rozdělují na:

  • neúplné (jedná se pouze o praskliny)
  • úplné
  • tříštivé
  • otevřené a uzavřené
  • patologické (oslabení způsobené nádorem, zánětem, osteoporózou atd.)
  • únavové (nadměrným působením fyzické aktivity při sportu)

Čekací doba nemusí být problém

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Jak poznat zlomený kotník? K co nejpřesnějšímu diagnostikování se používá rentgenové vyšetření. To je možné kombinovat s CT vyšetřením nebo magnetickou rezonancí pro dovyšetření poranění měkkých tkání v oblasti kotníku.

Prevence

Nejlepší prevencí je zvýšení bezpečnosti a obezřetnosti při pohybu a zvýšené fyzické zátěži. Před sportovními aktivitami i po nich je důležité protažení.

Průběh onemocnění

Typické jsou pro zlomený kotník příznaky jako například otok. Velmi častá je i bolest kotníku po zlomenině. Ke zhoršování bolesti dochází během došlapu.

Pacienti se zlomeninou kotníku mohou být na nějakou dobu vyřazení z běžných aktivit, a přijít tak o plat.

Léčba zlomeniny kotníku

Jaká je pro zlomený kotník nutná délka léčby? U nekomplikovaných zlomenin se přistupuje k použití ortézy nebo sádrové fixace, a to na dobu 6 – 8 týdnů. V komplikovanějších případech je nutná operace.

S naším životním pojištěním máte nárok na náhradu mzdy i v případě zlomeniny kotníkuSjednat pojištění

S náklady na léčbu umíme pomoci

U méně složitých i komplikovanějších zlomenin kotníku je nutná několikatýdenní léčba a rekonvalescence. Po tuto dobu tak člověk může přijít o plat. V takovém případě může při zlomeném kotníku výrazně pomoci pojistka, která po dobu rekonvalescence zlepší finanční situaci.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simplea  garantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při zlomenině kotníkuZjistit

Další články

Úrazy

Typy trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Trvalé následky jsou...

Úrazy

Odškodnění trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Pojišťovny mají nastaveny...

Úrazy

Trvalé následky úrazů

Trvalé následky po pracovním nebo běžném úrazu jsou typické tím, že přetrvávají i přes adekvátní léčbu. V případě, kdy má...

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení