Zlomenina kolene a její dopady na zdraví a peněženku

Máte potíže se silnou bolestí, otokem nebo modřinou v oblasti kolene? Pak je možné, že jste utrpěli zlomeninu kolene. Náklady na léčbu tohoto úrazu mohou šplhat do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady zlomeného kolene minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak toto zranění kryje.
Sjednat pojištění

Co je zlomenina kolene

Zlomenina kolene neboli fraktura kolene je stav, kdy došlo následkem úrazu k narušení celistvosti kosti. Může jít i o tzv. únavovou (stresovou) zlomeninu, která vzniká na základě opakovaných mikrotraumat při přetěžování. Zlomeniny čéšky patří mezi tzv. nitrokloubní zlomeniny.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Jak zlomenina kolene začíná

Mezi nejčastější příčiny zlomeniny kolene patří především nejrůznější úrazy, dopravní nehody nebo pád z výšky na ohnuté koleno.

Čekací doba nemusí být problém

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Diagnostikování zlomeniny kolene zahrnuje lékařské vyšetření a rentgen, který zlomeninu potvrdí nebo vyloučí. V případě nejednoznačného nálezu se provádí ještě magnetická rezonance pro zobrazení všech měkkých tkání.

Prevence zlomeniny kolene

Mezi preventivní opatření patří hlavně opatrnost a bezpečnost při vykonávání sportovních aktivit a také nepřetěžování kolen.

Průběh onemocnění

Jaké má zlomené koleno příznaky? Nejčastěji je to výrazná bolest, otok nebo modřina v oblasti kolene. Při zlomenině může být slyšet i prasknutí.

Co se týče reálného dopadu na domácnost, bývají pacienti se zlomeninou kolene na několik týdnů odkázáni na pomoc svých blízkých.

Léčba zlomeniny kolene

U méně komplikovaných zlomenin (úlomky zůstávají ve stejné poloze) postačí nošení ortézy pro stabilizaci kolenního kloubu. V opačném případě se přistupuje k operačnímu řešení s cílem obnovení celistvosti čéšky a správné anatomie kolenního kloubu. Zlomená čéška se fixováním léčí po dobu přibližně 6 týdnů.

S náklady na léčbu umíme pomoci

Pacienti se zlomeninou kolene často nemohou pracovat, a přicházejí tak na nějakou dobu o plat.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při zlomenině koleneZjistit

Další články

Úrazy

Typy trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Trvalé následky jsou...

Úrazy

Odškodnění trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Pojišťovny mají nastaveny...

Úrazy

Trvalé následky úrazů

Trvalé následky po pracovním nebo běžném úrazu jsou typické tím, že přetrvávají i přes adekvátní léčbu. V případě, kdy má...

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení