Zlomenina lokte a její dopady na zdraví a peněženku

Trápí vás bolest, otok nebo hematom v oblasti lokte? Pak je možné, že jste utrpěli zlomeninu lokte. Náklady na léčbu tohoto úrazu mohou šplhat do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady zlomeného lokte minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak toto zranění kryje.
Sjednat pojištění

Co je zlomenina lokte

Zlomenina lokte či předloktí je velmi nepříjemnou zlomeninou a těžkým poraněním, které dokáže pacienta pěkně potrápit. Jedná se o poměrně častý a velmi bolestivý úraz. Zlomeniny lokte a předloktí jsou velmi častým jevem obzvláště v dětském věku.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Jak ke zlomenině lokte dochází

Mezi nejběžnější příčiny zlomeniny lokte patří pád přímo na loketní kloub. Nejčastěji tento typ úraz vzniká na trampolíně, koloběžce nebo na snowboardu.

Čekací doba nemusí být problém

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Zlomeninu lokte buď potvrdí, nebo vyloučí rentgenové vyšetření.

Prevence zlomeniny lokte

Mezi preventivní opatření patří především opatrnost během sportovních a pohybových aktivit. Prevenci lze podpořit také doplňky stravy s obsahem vitamínu D a vápníku, které posilují kosti.

Průběh onemocnění

Zlomený loket je nejčastěji spojený s těmito příznaky:

  • silná bolest
  • otok
  • hematom

Pacienti se zlomeným loktem mohou být při vykonávání běžných činností na několik týdnů odkázáni na pomoc svých blízkých.

Léčba zlomeniny lokte

Léčba zlomeniny lokte může být konzervativní nebo operativní. Konzervativní léčba spočívá ve fixaci horní končetiny od základních kloubů prstů až po paži, a to na dobu 2–4 týdnů. Po sundání sádry je namístě rehabilitace. Pokud je ovšem zlomenina posunuta a bránila by zhojení předloktí, je nutná operace.

S náklady na léčbu umíme pomoci

Pacienti se zlomeným loktem jsou na nějakou dobu vyřazeni ze zaměstnání, z důvodu nástupu na neschopenku tak přicházejí o plat v běžné výši.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

 

Chci zjistit, na co mám nárok při zlomenině lokteZjistit

Další články

Úrazy

Typy trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Trvalé následky jsou...

Úrazy

Odškodnění trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Pojišťovny mají nastaveny...

Úrazy

Trvalé následky úrazů

Trvalé následky po pracovním nebo běžném úrazu jsou typické tím, že přetrvávají i přes adekvátní léčbu. V případě, kdy má...

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení