Zlomenina nártu a její dopady na zdraví a peněženku

Máte potíže s bolestí, otokem nebo omezenou hybností v oblasti nártu? Pak je možné, že jste utrpěli zlomeninu nártu. Náklady na léčbu tohoto úrazu mohou šplhat do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady zlomeného nártu minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak toto zranění kryje.
Sjednat pojištění

Co je zlomenina nártu

Zlomený nárt je velice častým problémem, a to především u sportovně aktivních lidí. Nejčastějším jevem je únavová zlomenina nártní kosti nebo zlomenina zánártní kosti. Únavová neboli stresová zlomenina nártu se nejčastěji objevuje na druhé a třetí nártní kosti. Většinou se jedná o důsledek dlouhodobé zátěže.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Jak ke zlomenině nártu dochází

Zlomenina nártní kosti vzniká nejčastěji přetížením během sportovních či jiných pohybových aktivit. Na zlomenině nártní kosti u běžců se nejčastěji podílejí dva faktory, a sice nadměrná vzdálenost v kombinaci se svalovou dysbalancí v oblasti chodidla.

Čekací doba nemusí být problém

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Pro zlomený nárt je typický otok na hřbetu nártu, který je bolestivý na pohmat. Právě na ten se lékař při fyzikálním vyšetření zaměřuje. Klíčová je i anamnéza a údaje o případné zvýšené zátěži v posledních dnech.

Při provedeném rentgenovém vyšetření v prvních dnech se na snímku  zlomenina nebo poškození tkáně neobjeví, patrná je až s odstupem několika týdnů. Přesnější stanovení diagnózy proto v počátku odhalí spíše nukleární magnetická rezonance. Ta zobrazí jak otok kosti, tak okolní tkáně.

Prevence zlomeniny nártu

Mezi preventivní opatření patří především opatrnost během provozování pohybových aktivit. Důležité je také nohy nepřetěžovat a s během začínat pozvolna. Preventivně proti slábnutí kostí funguje také strava bohatá na vápník, hořčík a D3.

Průběh onemocnění

Jaké má zlomenina nártní kosti příznaky? Mezi ty nejčastější patří například silná a přetrvávající bolest v místě zlomeniny, otok, občasné píchnutí, které se objevuje v klidu i při fyzické aktivitě.

Co se týče reálného dopadu na domácnost, mohou být pacienti se zlomeninou nártu na nějakou dobu v běžných každodenních činnostech odkázáni na pomoc svého okolí.

Léčba zlomeniny nártu

Zlomená nártní kost se léčí přibližně 2–3 týdny. Na tuto dobu je také nutná fixace pomocí sádry. Po sundání sádry jsou vhodné rehabilitace.

S náklady na léčbu umíme pomoci

Pacienti se zlomeninou nártní kosti mohou být na nějakou dobu vyřazeni z pracovní činnosti, a přijít tak o plat ve výši, na kterou byli zvyklí.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při zlomenině nártuZjistit

Další články

Úrazy

Typy trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Trvalé následky jsou...

Úrazy

Odškodnění trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Pojišťovny mají nastaveny...

Úrazy

Trvalé následky úrazů

Trvalé následky po pracovním nebo běžném úrazu jsou typické tím, že přetrvávají i přes adekvátní léčbu. V případě, kdy má...

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení