Vyplácení trvalých následků úrazů

Trvalé následky jsou definované jako takové následky, které přetrvávají i přes adekvátní léčbu a nejsou přechodného charakteru. K tomu, aby mohly být definovány jako trvalý následek, musí následky přetrvávat minimálně rok po úrazu. Trvalé následky jsou hodnoceny teprve v okamžiku ustálení a ukončení léčby, a to v případě, kdy jejich stav již nadále není možné ovlivnit další léčbou. Hodnocení míry trvalých následků se posuzuje většinou po několika letech od úrazu. Každá z pojišťoven má svoji vlastní metodiku posuzování. Věděli jste, že přibližně třetina úrazů s trvalými následky se stane klientům ve věku 30 – 42 let? V 70 % se trvalé následky týkají mužů.
Sjednat pojištění

Nárok na plnění za trvalé následky

Kdy vzniká nárok na trvalé následky? Nárok vzniká zpravidla jeden rok po úrazu. V této době se také obvykle podává žádost na pojišťovnu. Ve výjimečných případech, kdy je charakter následku trvalý bez ohledu na další průběh léčby, se ovšem mohou trvalé následky začít řešit ihned po úrazu.

Jak uplatnit trvalé následky? K žádosti pro pojišťovnu je obvykle nutné přiložit kopie všech lékařských zpráv z průběhu léčby a lékařskou zprávu popisující aktuální stav poškození. 

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Do kdy je možné trvalé následky uplatnit

Ve většině případů se řeší trvalé následky po roce od úrazu. Důležitá je ovšem otázka, do kdy lze trvalé následky uplatnit? Promlčecí lhůta u trvalých následků je tříletá a začíná běžet den následující po pojistné události.

Výpočet a vyplácení trvalých následků

Jak se počítá plnění za trvalé následky? Výpočet se provádí na základě oceňovací tabulky. Jak se vyplácí trvalé následky? Vyplácení trvalých následků je u každé pojišťovny úplně jiné a závisí na rychlosti dané pojišťovny. Obvykle probíhá u jednodušších případů do několika dnů, ve složitějších situacích je to pak kolem jednoho měsíce. Ze zákona má pojišťovna povinnost ukončit šetření pojistné události do tří měsíců ode dne jejího nahlášení.

Progresivní plnění trvalých následků

Progresivní plnění trvalých následků může nastat v situaci, kdy má klient závažnější tělesné poškození. Pokud má klient sjednanou pojistku s progresí, výsledné plnění od pojišťovny se v takových situacích mnohonásobně zvětšuje. Konkrétní násobek ovšem záleží na konkrétních podmínkách a situaci.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok v případě dlouhodobého výpadku příjmuZjistit

Další články

Úrazy

Typy trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Trvalé následky jsou...

Úrazy

Odškodnění trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Pojišťovny mají nastaveny...

Úrazy

Trvalé následky úrazů

Trvalé následky po pracovním nebo běžném úrazu jsou typické tím, že přetrvávají i přes adekvátní léčbu. V případě, kdy má...

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení