Zlomenina palce a její dopady na zdraví a peněženku

Máte potíže s bolestivostí palce a omezenou hybností? Pak je možné, že patříte mezi osoby, které si zlomili nebo mají zlomený palec na ruce nebo u nohy. Náklady na léčbu tohoto poranění mohou šplhat do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady zlomeniny palce minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tento úraz kryje.
Sjednat pojištění

Co je zlomenina palce

Zlomenina palcena noze a na ruce patří mezi velmi bolestivá zranění. Jedná se nejčastěji o zlomeninu záprstní kosti. Ve většině případů se toto zranění zahojí bez trvalých následků.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Jak ke zlomenině palce dochází

Zlomenina palce na ruce či noze nejčastěji vzniká důsledkem pádů či jiných nehod, například během sportu. Zlomeniny palce u ruky bývají častější než u nohy.

Čekací doba nemusí být problém

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Vyšetření a diagnostika tohoto zranění spočívá v posouzení stavu chirurgem, který vyšetří pohyblivost palce a odhalí případná oslabení prstu. Většinou následuje rentgenové vyšetření k potvrzení zlomeniny.

Prevence zlomeniny palce

Mezi preventivní opatření patří především obezřetnost a bezpečnost při provádění sportovních a jiných fyzických aktivit, případně použití vhodného vybavení. Mezi další preventivní opatření patří i  pravidelná pohybová aktivita a užívání potravinových doplňků, jako je například vitamín D a vápník, které pomáhají snižovat riziko vzniku zlomenin. 

Průběh onemocnění

Mezi nejčastější příznaky zlomeniny palce patří především:

  • otok
  • modřina
  • bolestivost
  • problémy s hybností

Pacienti se zlomeninou palce u ruky nebo u nohy mohou být podle konkrétního stavu na nějakou dobu vyřazeni z běžných činností a odkázáni na pomoc svých blízkých.

Léčba zlomeniny palce

Léčba tohoto typu zlomenin spočívá v některých případech v odsátí krve nebo stržení nehtu. Dalším krokem je fixace pomocí ortézy nebo sádry. V případech, kde se jedná o otevřený typ zlomeniny, je nutné nejprve zastavit krvácení a vyčistit ránu. Palec musí být po celou dobu rekonvalescence v klidu.

Na zmírnění otoků jsou vhodné ledové obklady. K tlumení bolesti se užívají analgetika. U závažnějších zlomenin se přistupuje k chirurgickému řešení.

A za jak dlouho sroste zlomenina palce na noze? Ve většině případů dojde k úplnému zahojení přibližně do 6 týdnů. Doba rekonvalescence se ovšem liší podle závažnosti zranění a podle typu léčby.

S náklady na léčbu umíme pomoci

V případě méně závažných i závažnějších zlomenin palce si léčba vyžádá několik týdnů, takže pacienti jsou po tuto dobu bez svého stálého příjmu.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při zlomenině palceZjistit

Další články

Úrazy

Typy trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Trvalé následky jsou...

Úrazy

Odškodnění trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Pojišťovny mají nastaveny...

Úrazy

Trvalé následky úrazu

Trvalé následky po pracovním nebo běžném úrazu jsou typické tím, že přetrvávají i přes adekvátní léčbu. V případě, kdy má...

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení