Úraz oka a jeho dopady na zdraví a peněženku

Máte potíže s intenzivní bolestí nebo slzením oka? Pak je možné, že jste utrpěli úraz oka. Náklady na léčbu tohoto zranění mohou šplhat do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady úrazu oka minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tento úraz kryje.
Sjednat pojištění

Co je úraz oka

Poranění oka je stav způsobený cizím, často prudce letícím tělesem, který způsobí náraz do oka a může v něm i uvíznout. Následkem toho dochází k nepříjemnému zranění, jako jsou poraněná rohovka, tupé poranění nebo jiný úraz oka.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Jak k úrazu oka dochází

Mezi příčiny poranění oka patří například náraz tupým předmětem nebo spadnutí cizího tělesa do oka. Dalším typem zranění může být také poleptání oka kyselinou, vápnem, maltou nebo některými druhy hnojiv či jinými látkami.

Čekací doba nemusí být problém

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Při úrazech oka provádí první pomoc, ošetření a základní oční vyšetření praktický lékař. Většinu očních nemocí a závažnějších poranění pak řeší oftalmolog. Kromě poranění oka způsobuje nepříjemné pocity také oční migréna. Jaké má oční migréna projevy? Způsobuje krátké záchvaty snížené zrakové ostrosti a je způsobena náhlým přechodným zúžením cév, které sníží přívod krve do oka. Často jí předcházejí bolesti hlavy. Výjimkou není ani oční migréna bez bolestí hlavy. Spouštěčem může být stres, užívání alkoholu nebo kouření. Pokud vás postihne oční migréna, léčba zahrnuje především úpravu životního stylu a dostatek spánku. Základem je vyhýbat se spouštěcím faktorům.

Prevence úrazů oka

Mezi preventivní opatření, jak předcházet nepříjemným úrazům oka, patří především nošení ochranných prostředků během rizikových prací, zajištění opatrnosti a bezpečnosti při vykonávání domácích prací nebo při sportu.

Průběh onemocnění

Úrazy oka doprovázejí nejrůznější projevy:

  • pálení
  • řezání
  • slzení
  • svírání víček
  • světloplachost
  • pocit cizího tělesa pod víčkem
  • bolest
  • otok
  • hematom

Mezi příznaky poleptání oka patří výrazné zarudnutí oka, otok, řezání, zhoršené vidění a bolestivost.

Léčba úrazů oka

V případě vniknutí cizího tělesa do oka je nutné rozevřít víčka a těleso z oka odstranit, poté provést výplach, například oční borovou vodou. Při poranění rohovky se provádí výplach oka a lehké překrytí oka. Na místě je odborné ošetření. Stejně tak i u tupých poranění nebo poleptání.

S náklady na léčbu umíme pomoci

U závažnějších poranění oka může být člověk na nějakou dobu vyřazen z pracovního procesu a přijít tak o plat ve výši, na kterou je zvyklý.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Ostrava.rozhlas.cz (2021). ÚRAZY OČÍ. KTERÉ JSOU NEJČASTĚJŠÍ A JAK JIM PŘEDCHÁZET, ŘEKNE PRIMÁŘKA OČNÍHO CENTRA. Dostupné z:https://ostrava.rozhlas.cz/urazy-oci-ktere-jsou-nejcastejsi-a-jak-jim-predchazet-rekne-primarka-ocniho-8624752

Chci zjistit, na co mám nárok při úrazu okaZjistit

Další články

Úrazy

Typy trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Trvalé následky jsou...

Úrazy

Odškodnění trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Pojišťovny mají nastaveny...

Úrazy

Trvalé následky úrazů

Trvalé následky po pracovním nebo běžném úrazu jsou typické tím, že přetrvávají i přes adekvátní léčbu. V případě, kdy má...

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení