Zlomenina žeber a jeho dopady na zdraví a peněženku

Trápí vás výrazné bolesti v oblasti žeber? Pak je možné, že patříte mezi osoby se zlomeninou žeber. Tento úraz nejčastěji vzniká důsledkem dopravních nehod, pádů a sportovních aktivit. Náklady na jeho léčbu šplhají do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění ale dokáže finanční dopady minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak toto zranění kryje.
Sjednat pojištění

Co je zlomenina žeber

Zlomeniny žeber patří mezi nejčastější poranění stěny hrudníku. Zpravidla vznikají zlomením či prasknutím jednoho či více žeber. Mezi hlavní příznaky patří velmi silná bolest, k jejímuž zhoršení dochází především při hlubokém nádechu, tlaku na poraněné místo nebo během otáčení hrudníku.

S naším životním pojištěním máte nárok na náhradu mzdy i v případě zlomeniny žeberSjednat pojištění

Vznik úrazu

Mezi nejčastější příčiny zlomenin žeber patří přímý náraz při dopravní nehodě, po pádu nebo během nejrůznějších kontaktních sportů. Za zlomeninami žeber mnohdy stojí i déletrvající a úporný kašel. Ke zlomení žeber může dojít i v důsledku provozování sportu s vysokým stupněm zátěže v horní oblasti těla (např. veslování, golf, tenis a další).

Mezi další příčiny zlomenin žeber patří i metastázy do kostí narušující strukturu kostí a pevnost kostí, které jsou tak náchylnější ke zlomení. Mezi rizikové faktory pro vznik zlomenin žeber patří také osteoporóza (řídnutí kostí), kdy dochází k oslabení kostí a ty jsou tak náchylnější ke zlomeninám.

Čekací doba nemusí být problém

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Při podezření na zlomeninu žeber je možné v některých případech provést diagnostiku pohmatem, pohledem nebo na základě příznaků udávaných pacientem. Ve většině případů je ovšem nutné provést rentgenové nebo CT vyšetření, měkké tkáně v okolí žeber je možné vyšetřit pomocí magnetické rezonance. Je nutné odlišit zlomená a pohmožděná žebra, protože příznaky bývají podobné.

Prevence zlomenin žeber

Základním preventivním opatřením proti zlomeninám žeber je především používání ochranných prvků během provozování rizikových sportů. Vhodné je také doplňování vápníku a vitamínu D.

Průběh onemocnění

Během zlomenin žeber se mohou objevit nejrůznější komplikace v podobě poškození orgánů zlomeným žebrem – propíchnutí plíce, poškození sleziny apod. Může i dojít k zápalu plic, který způsobuje mělké dýchání z důvodu bolesti žeber.

Léčba zlomených žeber

Ve většině případů se zlomená žebra léčí konzervativně. Důležitý je klidový režim, během kterého mají postižená žebra možnost se zhojit. Možné je užívání léků na bolest a zánět, případně se aplikují kortikosteroidové injekce. Vhodné jsou i doplňky stravy, jako například vápník, hořčík a vitamín D.

S naším životním pojištěním máte nárok na náhradu mzdy i v případě zlomeniny žeberSjednat pojištění

S náklady na léčbu umíme pomoci

V některých případech je nutná dlouhodobá rekonvalescence či hospitalizace, a pacienti tak mohou být na nějakou dobu bez příjmu.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simplea garantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

 

Chci zjistit, na co mám nárok při zlomených žebrechZjistit

Další články

Úrazy

Typy trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Trvalé následky jsou...

Úrazy

Odškodnění trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Pojišťovny mají nastaveny...

Úrazy

Trvalé následky úrazů

Trvalé následky po pracovním nebo běžném úrazu jsou typické tím, že přetrvávají i přes adekvátní léčbu. V případě, kdy má...

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení