Přetržení vazu a jeho dopady na zdraví a peněženku

Trápí vás bolesti nebo otoky v oblasti kolenního nebo jiného kloubu? Pak je možné, že máte přetržený vaz. Náklady na léčbu tohoto zranění šplhají do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění ale dokáže finanční dopady minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tento úraz kryje.
Sjednat pojištění

Co je přetržený vaz

Přetržení vazu je stav, kdy v důsledku tlaku nebo nesprávně provedeného pohybu dochází k porušení vazů, a to nejčastěji v oblasti kolene. Nejčastěji se s tímto úrazem setkávají aktivní sportovci nebo ti, kdo dlouhodobě dané oblasti přepínají. 

S naším životním pojištěním máte nárok na náhradu mzdy i v případě přetrženého vazuSjednat pojištění

Jak přetržený vaz poznáte

Mezi nejčastější příznaky přetržení vazu patří velká bolest v podobě tlaku a také snížená pohyblivost kloubu, kdy dané místo nejde natáhnout ani ohnout. Objevit se mohou i podlitiny nebo rychle se zvětšující otok, pokud není léčen.

Čekací doba nemusí být problém

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme každé hlášení individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika přetrženého vazu

Základním krokem je rentgenové vyšetření. Na základě něj se provede CT případně ultrazvuk pro co nejpřesnější stanovení vhodné léčby.

Zasažená místa přetrženého vazu

Přetržení vazů se nejčastěji týká oblasti kolene. Dále se také objevuje v oblasti Achillovy paty, kotníku, ramene, nebo dokonce i v článcích prstů.

Přetržení vazů se nejčastěji týká oblasti kolene. Dále se také objevuje v oblasti Achillovy paty, kotníku, ramene, nebo dokonce i v článcích prstů.

Mezi nejdůležitější preventivní opatření patří opatrnost v oblasti fyzické aktivity a sportu. U vrcholových sportovců nebo během namáhavých činností je žádoucí snažit se klouby udržovat ve stabilní teplotě a vyvarovat se maximálního vypětí.

Jak zranění vzniká

Tomuto úrazu nejčastěji předchází nesprávně provedený pohyb nebo nadměrná fyzická aktivita. Důsledkem toho je vysoká bolestivost dané oblasti, ve které k přetržení vazu došlo, otok nebo podlitiny.

 Mohou nastat i nepříjemné komplikace. Pokud se problém neřeší, vazy nemají možnost samy srůst a jsou oslabené. Dochází tak k nestabilitě kloubu a následkem bývají časté recidivy přetržených vazů. Možnou komplikací je i obtížnější pohyb nebo bolestivá artritida čiartróza.

 Pacienti s přetrženými vazy mohou být na čas vyřazeni z pracovního procesu a odkázáni na pomoc okolí. Dochází tak k nenadálému výpadku příjmu, což může být pro rodinný rozpočet nepříjemné.

Léčba přetrženého vazu

 Možná je buď konzervativní, nebo chirurgická léčba. U konzervativní varianty je namístě dlouhodobé zafixování kolene ortézou. Je zapotřebí také omezit zátěž postiženého místa. O chirurgickém zákroku rozhoduje lékař za základě rentgenového nebo CT vyšetření. Poté následují rehabilitační cvičení a několikatýdenní rekonvalescence.

S naším životním pojištěním máte nárok na náhradu mzdy i v případě přetržených vazůSjednat pojištění

Výskyt a statistiky přetrženého vazu

Přetržené vazy nejčastěji trápí sportovce. A to ve stejném poměru muže i ženy.  Setkávají se s ním profesionální i amatérští sportovci.  

S náklady na léčbu přetrženého vazu umíme pomoci

Pacienty s přetrženými vazy mnohdy čeká hospitalizace nebo operace a následná rekonvalescence. V důsledku toho pak mohou přijít dokonce o pravidelnýplat.

S náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simplea garantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při přtržených vazechZjistit

Další články

Úrazy

Typy trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Trvalé následky jsou...

Úrazy

Odškodnění trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Pojišťovny mají nastaveny...

Úrazy

Trvalé následky úrazů

Trvalé následky po pracovním nebo běžném úrazu jsou typické tím, že přetrvávají i přes adekvátní léčbu. V případě, kdy má...

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení