Zlomenina nohy a její dopady na zdraví a peněženku

Máte potíže s omezenou hybností nohy, přenesením váhy na nohu nebo bolestí? Pak je možné, že jste utrpěli zlomeninu nohy. Náklady na léčbu tohoto úrazu mohou šplhat do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady zlomené nohy minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak toto zranění kryje.
Sjednat pojištění

Co je zlomenina nohy

Zlomenina nohy neboli fraktura nohy je takový stav, během kterého došlo k narušení celistvosti kosti. Existuje uzavřená nebo otevřená zlomenina nohy.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Jak ke zlomenině nohy dochází

Příčinami zlomenin nohou je nejčastěji úraz nebo pád. Často k nim dochází během sportovních a pohybových aktivit nebo při dopravních nehodách. Další variantou jsou stresové zlomeniny, ke kterým dochází z důvodu opakovaných mikrotraumat při přetěžování anebo patologické zlomeniny způsobené v důsledku osteoporózy.

Čekací doba nemusí být problém

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Vyšetření a diagnostikování fraktury nohy se provádí rentgenem za účelem určení závažnosti a konkrétního místa zlomeniny. V některých případech se provádí i CT vyšetření pro podrobnější obraz zlomeniny a určení vhodného postupu.

Konkrétní oblasti postižení

V případě zlomenin nohy může jít o nejrůznější oblasti, například o zlomeninu stehenní, lýtkové či holenní kosti nebo zlomeninu kotníku. Typická je i zlomenina nohy v krčku nebo zlomenina palce na noze. Výjimkou není ani zlomenina patní kosti.

Prevence zlomeniny nohy

Mezi preventivní opatření patří především opatrnost při vykonávání sportovních a jiných pohybových aktivit. Důležitý je i pohodlný oděv a obuv. Zároveň také pravidelná fyzická aktivita výrazně snižuje riziko vzniku zlomenin, a to i ve vyšším věku.

Jak poznáte zlomeninu

Jaké má zlomená noha příznaky? Nejčastěji je to omezená hybnost, nemožnost postiženou končetinu zatížit, stoupnout na ni nebo na ni přenést váhu. Noha také může být v nepřirozené poloze. Bezprostředně po zlomení nohy se může objevit nevolnost, někdy je slyšet i prasknutí. Později se objevuje otok či modřina.

Pacienti s frakturou mohou být při vykonávání běžných činností odkázáni na pomoc svých blízkých.

Léčba zlomeniny nohy

Zlomeniny nohy vždy vyžadují lékařské ošetření. Léčebný postup spočívá v napravení zlomeniny a fixaci. Fixování je formou sádry, ortézy nebo pomocí chirurgických operačních postupů. Důležité je dodržovat klid, který je nutný k úplnému zhojení, a poté následuje rehabilitace. Jak dlouho bolí zlomenina nohy? Nejhorší bolest začíná ustupovat většinou po jednom až dvou týdnech.

Proces hojení může urychlit magnetoterapie, která má zároveň i protibolestivý, protiotokový a hojivý efekt. 

S náklady na léčbu umíme pomoci

Pacienti s frakturou ruky nebo nohy jsou na nějakou dobu vyřazeni z pracovní činnosti a přicházejí tak o plat.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při zlomenině nohyZjistit

Další články

Úrazy

Typy trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Trvalé následky jsou...

Úrazy

Odškodnění trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Pojišťovny mají nastaveny...

Úrazy

Trvalé následky úrazů

Trvalé následky po pracovním nebo běžném úrazu jsou typické tím, že přetrvávají i přes adekvátní léčbu. V případě, kdy má...

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení