Polytrauma a jeho dopady na zdraví a peněženku

Polytrauma je úrazové postižení několika tělních systémů s následkem vážného až bezprostředního ohrožení života z důvodu oslabení nebo selhávání základních životních funkcí – dýchání, krevního oběhu a vědomí. Náklady na léčbu tohoto stavu šplhají do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady polytraumatu minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak ho kryje.
Sjednat pojištění

Jak k polytraumatu dochází

Polytraumata nejčastěji mívají následující příčiny:

  • dopravní nehody, během kterých došlo k poranění lebky, mozku, zhmoždění hrudníku nebo břicha či ke zlomeninám končetin
  • pád z výšky s následkem poranění břicha, poranění lebky nebo mozku v kombinaci s poraněním páteře a míchy
Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Čekací doba nemusí být problém

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v příkladech ze života níže.

Vyšetření a diagnostika

Co se týče vyšetření a diagnostikování problému, v první řadě se lékař zaměřuje na volné dýchací cesty, stav dýchání a oběhu. Orientačně zhodnotí neurologický stav pacienta, zjišťuje se stav vědomí a v případě potřeby probíhá resuscitace. Dále se provádí vyšetření páteře se zaměřením na citlivost a případné deformace. Srovnává se symetričnost pohybů hrudníku a dýchací pohyby. Následuje vyšetření břicha, pánve a hráze.

Prevence polytraumatu

Mezi preventivní opatření, jak předcházet polytraumatu, patří především obezřetnost a bezpečnost při jízdě dopravními prostředky a během pohybu ve výškách.

Nejčastější průběh

Polytraumata malých dětí a starších osob mívají méně příznivou prognózu než v případě mladých lidí. Stav pacienta může ještě dále značně komplikovat popálení nebo tzv. syndrom tlakové vlny.

V případě čelního nárazu nejčastěji dochází k přímému poranění hlavy a krční páteře, dolních končetin, pánve a hrudníku. U pádů z výšky jsou to různé typy zlomenin a poranění vnitřních orgánů. V případě výbuchu dochází k poranění tlakovou vlnou, traumatům hrudníku, končetin a břicha. Pokud je úraz způsobený zasypáním, typické je poškození vnitřních orgánů. Nutná je rychlá lékařská pomoc a převoz do nemocnice.

Polytrauma a první pomoc

V případě polytraumatu první pomoc zahrnuje především zajištění průchodnosti dýchacích cest a zachování nebo obnova dýchání. Dále se sleduje stav vědomí a poranění dalších orgánů. Nutný je rychlý transport na specializované oddělení.

Výskyt a statistiky

Polytraumata patří mezi nejčastější příčiny úmrtí u lidí ve věku do 40 let. Ve vyspělých zemích jde přibližně o 60–80 případů na 100 000 obyvatel.

S náklady na léčbu umíme pomoci

Pacienti s polytraumatem mohou přijít o pravidelný příjem nebo mohou být na delší dobu úplně vyřazeni z pracovního procesu.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

S naším životním pojištěním máte nárok na náhradu mzdy i v případě polytraumatu

Další články

Úrazy

Typy trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Trvalé následky jsou...

Úrazy

Odškodnění trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Pojišťovny mají nastaveny...

Úrazy

Trvalé následky úrazů

Trvalé následky po pracovním nebo běžném úrazu jsou typické tím, že přetrvávají i přes adekvátní léčbu. V případě, kdy má...

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení