Opaření a jeho dopady na zdraví a peněženku

Máte problém se začervenáním kůže nebo puchýři? Možná jde o následek opaření. S tímto problémem se potýkají nejen dospělí, obzvláště nebezpečné mohou být opařeniny u dětí. Náklady na léčbu mohou šplhat do vyšších částek. Správně nastavené životní pojištění ale dokáže finanční dopady minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tuto problematiku řeší.
Sjednat pojištění

Co je opaření

Opaření je stav, který vzniká v důsledku přímého působení tepelné energie na organismus člověka. K opaření může dojít kontaktem s horkou plochou nebo tekutinou či párou. Jedná se o typ poranění kůže či tkáně. Opaření patří mezi velmi bolestivé poranění.

S naším životním pojištěním máte nárok na náhradu mzdy i v případě opařeníSjednat pojištění

Jak opaření vzniká

Příčinami opaření je častokrát nepozornost a nedbalost. V důsledku toho dojde ke kontaktu pokožky s horkou nebo vroucí tekutinou či párou, což způsobí nepříjemné opaření.

Čekací doba nemusí být problém

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Při vyšetření a diagnostice se provádí fyzikální vyšetření chirurgem, během kterého se hodnotí především rozsah opařenin. Chirurg také zhodnotí celkový stav pacienta a rozhodne o dalším postupu.

Prevence

Mezi preventivní opatření, kterými se dá nepříjemnému opaření předcházet, patří především zvýšení bezpečnosti při manipulaci s vroucí vodou nebo párou. Obezřetnost se vyplatí také v domácnosti s malými dětmi, které by se neměly v dosahu takto nebezpečných horkých věcí vyskytovat.

Průběh opařenin

Opaření se projevuje zarudnutím, bolestí a pálením kůže, v horších případech se objevují také puchýře, otok a kůže může být zasažena do hloubky.

Pacienti s těžšími formami opaření pak mohou být na nějakou dobu vyřazeni z běžných činností.

Léčba opaření

Jak ošetřit opaření a co na opařeniny funguje? Závažné opařeniny vyžadují bezprostřední lékařskou péči. V každém případě je důležitá a nezbytná první pomoc a ošetření opařeniny. Opařené místo je nutné co nejrychleji ponořit pod tekoucí studenou vodu, a to alespoň na dobu 20 minut. Puchýře by se nikdy neměly propichovat, aby se do nich nezanesla infekce. V dalším kroku je vhodné použití speciálních gelů určených právě pro opařeniny nebo popáleniny.

Výskyt a statistiky

Podle dlouhodobých statistik jsou opařeniny u dětí nejčastějším popáleninovým úrazem. Nejčastěji bývá zasažena oblast obličeje, popřípadě horních končetin. Opařeniny se ovšem nevyhýbají ani dospělým.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

S náklady na léčbu umíme pomoci

V případě horších opařenin může být člověk na delší dobu vyřazen z pracovního procesu a přijít tak o pravidelný příjem.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při pojištění Zjistit

Další články

Úrazy

Typy trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Trvalé následky jsou...

Úrazy

Odškodnění trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Pojišťovny mají nastaveny...

Úrazy

Trvalé následky úrazů

Trvalé následky po pracovním nebo běžném úrazu jsou typické tím, že přetrvávají i přes adekvátní léčbu. V případě, kdy má...

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení