Výron kotníku a jeho dopady na zdraví a peněženku

Máte potíže se silnou bolestí, zmodráním nebo otokem v oblasti kotníku? Pak je možné, že se potýkáte s výronem kotníku. Tento problém patří mezi nejčastější úrazy vůbec a postihuje lidi v každém věku, nejčastěji při sportovních aktivitách. Náklady na léčbu tohoto onemocnění šplhají do vyšších částek. Správně nastavené životní pojištění ale dokáže finanční dopady minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak toto zranění kryje.
Sjednat pojištění

Co je výron kotníku

Máte potíže se silnou bolestí, zmodráním nebo otokem v oblasti kotníku? Pak je možné, že se potýkáte s výronem kotníku. Tento problém patří mezi nejčastější úrazy vůbec a postihuje lidi v každém věku, nejčastěji při sportovních aktivitách.

Náklady na léčbu tohoto onemocnění šplhají do vyšších částek. Správně nastavené životní pojištění ale dokáže finanční dopady minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak toto zranění kryje.

S naším životním pojištěním máte nárok na náhradu mzdy i v případě výronu kotníkuSjednat pojištění

Co je výron kotníku

Výron neboli distorze kotníku je úraz, ke kterému dochází, když se vazy stabilizující kotník v důsledku špatného došlápnutí nebo pádu dostanou do místa, z něhož se nedokáží už více natáhnout. Dojde tak k jejich poranění. To se projevuje nejčastěji otokem a bolestí.

Jak výron kotníku vzniká

Výron kotníku může vzniknout v důsledku nevhodného stylu chůze nebo špatného došlápnutí na nerovném povrchu. Vzniká i po pádu či uklouznutí. Při něm se kotník dostává do nepřirozené polohy a dochází k natažení vazů nebo i jejich natržení.

Čekací doba nemusí být problém

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Pro stanovení diagnózy se používají zobrazovací metody, jako například rentgenové vyšetření pro vyloučení zlomeniny nebo magnetická rezonance pro vyšetření v případě větších poranění měkkých tkání.

Prevence výronu kotníku

Mezi nejlepší preventivní opatření proti výronu kotníku patří především opatrnost a perfektní stabilizace nohy ve vhodné obuvi. Hlavně při sportovních aktivitách je vhodně zvolená obuv žádoucí. Dobré je také posilování kotníku a různá cvičení nebo masáže.

Jak poranění vypadá

Existují tři typy výronu kotníku. Jedním z nich jsou natažené vazy, kdy je kotník mírně oteklý a lehce bolestivý. Hojení trvá většinou 3 týdny. Další variantou jsou natržené vazy, u kterých je kotník oteklý již výrazně více a větší je i bolest. Doba hojení se v tomto případě pohybuje kolem 5 týdnů. Posledním typem jsou přetrhané vazy, pro které je typické to, že je téměř nemožné na nohu došlápnout pro silnou bolest. Kotník je v podstatě nepohyblivý a ve většině případů je nutné sádrování.

A jak dlouho bolí podvrtnutí kotníku? Záleží na stupni poranění, většinou ale bolest přechází po několika dnech až 6 týdnech.

Pacienti s výronem kotníku mohou být po nějakou dobu odkázáni na pomoc svých blízkých, nebo i hospitalizováni.

Léčba výronu kotníku

Během léčby je důležitý klid na lůžku a zafixování oblasti stahovacím obvazem. Vhodné je také ledování kotníku a zvednutí nohy nad úroveň těla. Pro zmírnění bolesti lze užívat speciální protizánětlivé masti. Při výrazném poškození vazů je nutná fixace a sádra.

S naším životním pojištěním máte nárok na náhradu mzdy i v případě výronu kotníkuSjednat pojištění

Výskyt a statistiky

Výron kotníku může postihnout kohokoliv bez ohledu na věk. Nejčastěji se tento úraz týká sportovců.

S náklady na léčbu umíme pomoci

V případě závažnějších poranění je nutná hospitalizace a člověk tak může na nějakou dobu přijít o plat.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při výronu kotníkuZjistit

Další články

Úrazy

Typy trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Trvalé následky jsou...

Úrazy

Odškodnění trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Pojišťovny mají nastaveny...

Úrazy

Trvalé následky úrazů

Trvalé následky po pracovním nebo běžném úrazu jsou typické tím, že přetrvávají i přes adekvátní léčbu. V případě, kdy má...

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení