Naražená žebra a jejich dopady na zdraví a peněženku

Obtěžují vás ostrá a vystřelující bolest v oblasti hrudníku, bolest páteře nebo oteklá místa v oblasti žeber? Pak je možné, že máte naražená žebra. Náklady na léčbu tohoto poranění mohou šplhat do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady naražených žeber minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tento úraz kryje.
Sjednat pojištění

Co je naražené žebro

Naražená žebra jsou bolestivým zraněním. Žebro je v místě pohmoždění poškozené nebo naprasklé, ale na rozdíl od zlomeného žebra se stále nachází v hrudním koši.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Příčiny naražených žeber

Mezi příčiny naražených žeber patří přímý úder nebo pád. Úrazy spojené s pohmožděním žeber či naražený hrudník nejsou ničím neobvyklým a nevyhýbají se žádným věkovým skupinám. Nejčastěji jde o úrazy během sportovních aktivit, u kolektivních sportů, kdy dochází k častému kontaktu se spoluhráči a úderu loktem, nebo také během lyžování. Pohmožděná žebra mohou být i důsledkem autonehod.

Čekací doba nemusí být problém

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Naražená žebra mohou být i zlomená a život ohrožující. V případě velké a neustupující bolesti je proto na místě včasná návštěva lékaře. Lékař také provádí fyzikální vyšetření pohmatem, během kterého hledá známky hematomu nebo tvarových deformit hrudníku. Fyzikální vyšetření zahrnuje i poklepové vyšetření, během něhož lékař proklepává poraněnou oblast hrudníku, aby zjistil místo s největší bolestí.

K vyšetření a diagnostikování naražených žeber a hrudníku se provádí rentgen, CT, kostní scan nebo magnetická rezonance. Tyto metody mají za cíl vyloučit zlomeninu žeber nebo dalších kostí (klíční kost, hrudní kost atd.).

Prevence naražených žeber

Mezi preventivní opatření patří především zvýšená opatrnost během provozování pohybových aktivit a kolektivních sportů. Vhodné je používání nejrůznějších ochranných prvků během sportu. Jako preventivní prostředek před vznikem zlomenin žeber je vhodné užívání potravinových doplňků (např. vápník nebo vitamín D).

Jak úraz poznáte

Je důležité rozlišit pohmožděná a zlomená žebra. V případě zlomeného žebra by mohly nastat závažné komplikace, například propíchnutí plic nebo jiných orgánů, což by mohlo být život ohrožující. Pokud jde o pouhé pohmoždění, neměly by být při přejetí rukou po hrudníku patrné žádné výstupky nebo promáčkliny.

Jak poznat naražená žebra a jaké mají příznaky? Mezi ty nejčastější patří bolest v oblasti žeber, bolest při dýchání nebo kašli, křeče hrudních svalů, nepravidelnost v hrudní stěně, otok nebo výrazný hematom. Nemusí se ovšem objevovat vůbec žádné viditelné příznaky. Jak dlouho bolí naražená žebra? Bolest může trvat pár dní, ale může přetrvávat i několik týdnů až měsíců.

Nutno dodat, že pacienti s naraženými žebry mohou být na nějakou dobu vyřazeni z běžných aktivit.

Léčba naražených žeber

Jak léčit naražená žebra? V prvních pár dnech po zranění je možné postižené místo ledovat. Ledování pomůže ke snížení bolesti i otoku. Léčba naražených žeber zahrnuje také trénink dýchání. V případě kýchnutí nebo zakašlání je vhodné postižené místo lehce stlačit. Lze užívat léky nebo lokální masti proti bolesti. Kromě léků na bolest může lékař předepsat injekce proti bolesti. Léčba naražených žeber trvá několik týdnů, ale bolesti mohou přetrvávat až několik měsíců.

S náklady na léčbu umíme pomoci

Pacienti s naraženými žebry mohou být na nějakou dobu neschopni vykonávat svoji práci, takže přicházejí o plat ve výši, na kterou byli zvyklí.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

 

Chci zjistit, na co mám nárok při naražených žebrechZjistit

Další články

Úrazy

Typy trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Trvalé následky jsou...

Úrazy

Odškodnění trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Pojišťovny mají nastaveny...

Úrazy

Trvalé následky úrazů

Trvalé následky po pracovním nebo běžném úrazu jsou typické tím, že přetrvávají i přes adekvátní léčbu. V případě, kdy má...

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení