Dislokace kosti a její dopady na zdraví a peněženku

Máte potíže s různými deformitami na těle, otokem nebo krevním výronem? Pak je možné, že jste utrpěli tzv. dislokaci kosti. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady dislokace kosti minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak toto zranění kryje.
Sjednat pojištění

Co je dislokace kosti

Dislokace kosti znamená odchýlení kosti od správného postavení. Většinou se tento výraz používá v souvislosti se zlomeninami, kdy se hovoří o dislokovaných fakturách, tedy o zlomeninách, u kterých došlo k posunutí úlomků zlomených kostí. Podle způsobu dislokace se dále rozdělují na několik typů. Dislokace mohou být do délky nebo do strany, úhlové nebo rotační.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Jak dislokace vzniká

Dislokace jsou důsledkem komplikovaných zlomenin. Na vině jsou tak nejrůznější typy úrazů a zranění.

Čekací doba nemusí být problém

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Dislokace se vyšetřují pomocí zobrazovacích metod, konkrétně rentgenu nebo CT, které buď potvrdí, nebo vyloučí dislokovanou zlomeninu dané kosti.

Kterých oblastí se dislokace může týkat

Dislokace kosti se nejčastěji týká loketní kosti, klíční kosti, žeber nebo také krčku. Dislokace klíční kosti vznikají nejčastěji v důsledku sportovních úrazů během pádu na rameno.

Prevence dislokace

Mezi preventivní opatření patří především obezřetnost při chůzi na nerovném povrchu, zvýšená opatrnost během provozování sportovních aktivit a také pravidelná fyzická aktivita, která obzvlášť ve vyšším věku pomáhá výrazně snižovat riziko vzniku zlomenin.

Mezi preventivní opatření je vhodné zařadit i potravinové doplňky s obsahem vápníku, vitamínu D nebo vitamínu K2, které zlepšují stav kostí.

Průběh onemocnění

Mezi nejčastější příznaky dislokovaných zlomenin kostí patří především:

  • patrné deformity v oblasti kostí
  • otoky
  • krevní výron
  • brnění prstů

Co se týče reálného dopadu na domácnost, pacienti s dislokovanými zlomeninami se musejí spolehnout na pomoc svých blízkých.

Léčba dislokace

Léčba dislokací kostí může být konzervativní nebo chirurgická. U dislokovaných zlomenin je na rozdíl od nedislokovaných nutné fixování zkříženými dráty do okolních kostí. Chirurgická léčba by měla být zahájena do 2 týdnů od úrazu. Spočívá především v navrácení úlomků kosti do správného anatomického postavení a jejich fixaci. Důležitá je také pravidelná kontrola pomocí rentgenového vyšetření. Mezi možné pooperační komplikace patří možnost vzniku infekce nebo opětovné dislokace.

Konzervativní léčba klíční kosti spočívá v používání ortéz, postrojů nebo obvazů pro zatlačení klíční kosti směrem dolů a vyzdvihnutí ramene, a to po dobu alespoň 6 týdnů.

S náklady na léčbu umíme pomoci

Co se týče dislokovaných zlomenin, musí pacienti nastoupit na neschopenku a přicházejí o plat ve výši, na kterou byli doposud zvyklí. 

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při dislokaci kostiZjistit

Další články

Úrazy

Typy trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Trvalé následky jsou...

Úrazy

Odškodnění trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Pojišťovny mají nastaveny...

Úrazy

Trvalé následky úrazů

Trvalé následky po pracovním nebo běžném úrazu jsou typické tím, že přetrvávají i přes adekvátní léčbu. V případě, kdy má...

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení