Popáleniny a její dopady na zdraví a peněženku

Trápí vás zarudnutí kůže spojené s otokem nebo puchýři? Pak je možné, že jste se popálili. Náklady na léčbu tohoto poranění mohou šplhat do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady popálenin minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tento úraz kryje.
Sjednat pojištění

Co je popálenina

Popálenina je poškození kůže vlivem tepla (opařením, ohněm, chemikáliemi, elektrickým proudem nebo slunečním zářením).

Popáleniny se rozdělují do tří stupňů. Popáleniny 1. stupně jsou typické poškozením pouze vrchní vrstvy kůže. Projevuje se zarudnutím a otokem, nevznikají puchýře. První stupeň popálenin vzniká nejčastěji opařením vodou nebo párou. Jde spíše o drobné popáleniny.

Popáleniny 2. stupně mohou být povrchovým zraněním, kdy už se vytvářejí puchýře. Při hlubším poškození je pokožka výrazně červená až bělavá, po zhojení většinou zůstávají jizvy. Druhý stupeň popáleninvzniká nejčastěji při popálení ohněm nebo od oleje.

Popáleniny 3. stupně vedou k nevratnému poškození kůže. Pokožka je bílá či šedobílá a z důvodu poškození nervových zakončení nezpůsobuje toto popálení bolesti.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Jak popáleniny vznikají

Příčinami popálenin může být sluneční záření, tření, radiace, chemikálie, nebo dokonce i chlad. Vznik popálenin může způsobit i rozpálený olej, vroucí voda, výfuk nebo žehlička.

Nemoc vás může zaskočit, ale my vás nenecháme na holičkách ani v čekací době

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v reálných příkladech ze života níže.

 

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Při vyšetření a diagnostikování je u horších popálenin nutné vyhledat lékařskou péči a včasné ošetření a zahájit správnou péči o popáleniny. V opačném případě hrozí infekce popáleniny i riziko, že na kůži zůstanou jizvy po popáleninách.

Prevence popálenin

Mezi základní preventivní opatření, jak předcházet vzniku popálenin u dospělých i u dětí, patří především obezřetnost a předvídavost. Nádoby s horkým obsahem pokládejte tam, kde na ně dítě nedosáhne. Při koupání ve vaně neposazujte dítě zády ke kohoutku, aby na sebe nepustilo horkou vodu. Při manipulaci s rozpáleným olejem postupujte velmi opatrně. Při pobytu na slunci je důležité používat opalovací přípravky s dostatečným faktorem.

Průběh zranění

Mezi příznaky a projevy popálenin patří:

  • zarudnutí
  • otok
  • bolestivost
  • puchýřky naplněné tekutinou

Pacienti s popáleninami mohou být na nějakou dobu vyřazeni z běžných činností a odkázáni na pomoc ostatních.

Léčba popálenin

U každé popáleniny je důležité včasné zahájení léčby. Prvním krokem by mělo být chlazení popáleniny, a to čistou vodou nebo fyziologickým roztokem. Popáleniny je ideální chladit 3–4 hodiny. Poté by mělo následovat ošetření antiseptickými prostředky. Co na popáleninu, aby se co nejrychleji zhojila? Ideálním řešením je gel na popáleniny. Oblíbenou volbou je hemagel, který kryje ránu před sekundární infekcí zvenčí a podporuje proces hojení rány.

U těžších popálenin je nutná hospitalizace a podávání léků proti bolesti. Tato léčba spadá pod obor popáleninové chirurgie.

Výskyt a statistiky

 V průměru je 1 % Čechů ročně léčeno pro popáleniny. Z toho přibližně 97 % popálených osob je léčeno ambulantně a u 3 % je nutný pobyt v nemocnici. Celých 40 % popálenin připadá na dětské úrazy.

Nejčastějšími příčinami popálenin je vroucí voda, a to v 61 % případů, dále oheň ve 24 % případů a v ostatních případech je to elektrický proud nebo popálení chemickými látkami.

S náklady na léčbu umíme pomoci

U těžších popálenin s nutností hospitalizace je pacient na delší dobu vyřazen z pracovních činností, a přichází tak o plat.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při popálenináchZjistit

Nejčastější otázky

Proč je dobré mít životní pojištění?

Životní pojištění je dobré mít hned z několika důvodů. Především přináší pojistnou ochranu pro případ, že nastanou rizika, která jsou zvolená v pojistné smlouvě. V případě, kdy nastane situace, která je kryta pojištěním, pojišťovna vyplatí pojistné plnění. Kromě dožití a smrti mohou být v pojistné smlouvě sjednána také nejrůznější připojištění, jako je například pojištění pracovní neschopnosti, invalidity, závažných onemocnění, trvalých následků úrazu a další. Kromě toho může také životní pojištění obsahovat rezervotvornou složku (investiční životní pojištění nebo kapitálové životní pojištění).

Jak si správně nastavit životní pojištění?

Aby měl člověk nejlepší životní pojištění, je důležité si ho správně nastavit. Při výpočtu je obecně vhodné vycházet z čistého příjmu, ale záleží na typu pojištění, o které máte zájem. Pojistnou částku pro případ smrti je vhodné nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek ročního příjmu.

Jak vysokou životní pojistku zvolit?

Životní pojištění a nastavení jednotlivých rizik by mělo být efektivní, aby pojistka správně fungovala. Co se týče výše životní pojistky, pro pojištění smrti by se mělo vycházet z čistého příjmu a dalších okolností (výše hypotéky apod.). Pojistnou částku pro toto riziko je ideální nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek čistého ročního příjmu. U invalidity je ideální částkou výše 1násobku až 3násobku čistého ročního příjmu.

Jaký je rozdíl mezi životním a úrazovým pojištěním?

Životní pojištění chrání klienta před větším množstvím rizik (například pracovní neschopnost, invalidita, závažná onemocnění a další), zatímco úrazové pojištění nabízí pojistné krytí pouze v případech úrazu. Životní pojištění zahrnuje vždy pojištění pro případ smrti nebo pro případ dožití a může krýt i spoustu dalších typů pojištění.

Další články

Úrazy

Typy trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Trvalé následky jsou...

Úrazy

Odškodnění trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Pojišťovny mají nastaveny...

Úrazy

Trvalé následky úrazu

Trvalé následky po pracovním nebo běžném úrazu jsou typické tím, že přetrvávají i přes adekvátní léčbu. V případě, kdy má...

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení