Trvalé následky úrazů

Trvalé následky po pracovním nebo běžném úrazu jsou typické tím, že přetrvávají i přes adekvátní léčbu. V případě, kdy má klient sjednáno životní pojištění, může za trvalé následky úrazu dostat pojistné plnění. Plnění za trvalé následky úrazu se vypočítává na základě oceňovací tabulky pojišťovny.
Sjednat pojištění

Úrazy s trvalými následky v zaměstnání

Velká část úrazů s trvalými následky se stane v zaměstnání, ať už jde o pracovní úraz nebo třeba o auto nehodu se služebním vozem. K tomuto účelu slouží pojištění odpovědnosti zaměstnavatele, pro jehož sjednání platí zákonná povinnost.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Pojištění odpovědnosti zaměstnavatele

Zákonné pojištění odpovědnosti zaměstnavatele slouží ke krytí nároků zaměstnanců ze škod, které vznikly během plnění pracovních úkolů, a to nejen v sídle firmy, ale i během služebních cest. Z pojištění odpovědnosti zaměstnavatele je pak zaměstnanci uhrazena škoda na zdraví a škoda vzniklá v souvislosti s pracovním úrazem či nemocí z povolání.

Životní pojištění a trvalé následky

V situacích, kdy si člověk platí životní pojištění a dojde k úrazu s trvalými následky, může po pojišťovně požadovat plnění.

Uplatnění trvalých následků

Uplatnění trvalých následků úrazu u pojišťovny se většinou provádí na základě vyplněné žádosti. K žádosti pro pojišťovnu je obvykle nutné přiložit kopie všech lékařských zpráv z průběhu léčby a také lékařskou zprávu popisující aktuální stav poškození.

Trvalé následky úrazu a promlčecí doba

V případě uplatňování nároků z pojištění trvalých následků úrazu je nutné myslet i na případnou promlčecí dobu. Ve většině případů se řeší trvalé následky po roceod úrazu. Pro trvalé následky úrazu je promlčecí doba stanovená v délce tří let a začíná běžet den následující po pojistné události.

Operace kolene, častá příčina trvalých následků

Operace kolene a menisků patří mezi časté operativní zákroky. Trvalé následky po operaci menisku a trvalé následky po operaci kolene mají nejčastěji podobu ztráty funkce kloubu, omezené hybnosti kolene, problémů s chůzí apod.

Progresivní plnění trvalých následků

Progresivní plnění trvalých následků může nastat v situaci, kdy má klient závažnější trvalé následky. Pokud má klient v pojistce sjednané pojištění na trvalé následky úrazu s progresivním plněním, výsledné plnění od pojišťovny se v takových situacích mnohonásobně zvyšuje. Konkrétní násobek ovšem záleží na konkrétních podmínkách a situaci.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok v případě dlouhodobého výpadku příjmuZjistit

Další články

Úrazy

Typy trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Trvalé následky jsou...

Úrazy

Odškodnění trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Pojišťovny mají nastaveny...

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení