Vymknutí a jeho dopady na zdraví a peněženku

Trápí vás otok nebo hematom v oblasti kotníku, palce či čéšky nebo máte potíže s jeho pohyblivostí? Pak nejspíš jde o vymknutí. Náklady na léčbu tohoto poranění mohou šplhat do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady vymknutí minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tento úraz kryje.
Sjednat pojištění

Co je vymknutí

Vymknutí je stav, ke kterému dochází při překročení fyziologického rozsahu konkrétního kloubu. Jedná se o velmi bolestivé zranění.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Jak k vymknutí dochází

Mezi nejčastější příčiny vymknutí kloubu patří nejrůznější typy úrazů. Větším rizikem je vymknutí pro netrénované osoby, které nemají dostatečně vyvinuté stabilizující svaly a vazy v okolí kloubů. Vyšší riziko tohoto typu zranění je také u osob s vrozenými poruchami pojivové tkáně.

Čekací doba nemusí být problém

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Vyšetření a diagnostikování vymknutí kloubu provádí ortoped, chirurg nebo lékař na traumatologické ambulanci. Lékař provádí fyzikální vyšetření postiženého kloubu. Dále je nutné rentgenové vyšetření pro vyloučení zlomeniny některé z kostí.

Oblasti vymknutí kloubu

Vymknutí se může týkat různých kloubů, jako je například kotník, čéška nebo i palec.

Vymknutý kotník je jedním z nejčastějších zranění nejen u vrcholových nebo amatérských sportovců. Vyšší riziko vymknutí kotníku mívají hypermobilní jedinci nebo osoby, které už v minulosti vymknutí kotníku utrpěli. Jak poznat vymknutý kotník? Mezi typické příznaky patří vysoká bolestivost, zvýšená citlivost na dotek, otok, modřina a omezená hybnost kotníku.

Vymknutý palec u nohy nebo ruky doprovází velmi silná bolest. Obvykle se objevuje také otok nebo hematom. V závažnějších případech je nutné operativní řešení.

K vymknutí čéšky dochází při zranění kolene. Existuje dlouhá řada vrozených faktorů, které zvyšují riziko tohoto poranění. U opakovaných vykloubení čéšky je možné pomocí operace (miniinvazivní technika) provést stabilizaci čéšky.

Prevence vymknutí

Mezi preventivní opatření, jak předcházet nepříjemnému vymknutí kloubu, patří především nošení vhodné a pevné obuvi, zvýšená opatrnost při pohybu a sportovních aktivitách nebo také posílení svalů a vazů vhodným cvičením. Vhodné je také zpevnění kotníku pomocí speciálních bandáží, které poskytují vazům optimální oporu a zároveň zmírňují případnou bolest kotníku.

Průběh onemocnění

Mezi nejčastější příznaky vymknutí kloubu patří především:

  • silná bolest
  • otok
  • hematom
  • zvýšená citlivost na dotek
  • omezení hybnosti postiženého kloubu

Pacienti s vymknutým kloubem bývají na nějakou dobu odkázáni na péči svých blízkých.

Léčba vymknutí

Léčba vymknutí spočívá v zacílení na správné postavení daného kloubu. Nutné je dostatečně dlouhé znehybnění kloubu, aby se mohlo kloubní pouzdro, svaly a vazy v okolí správně zahojit. Ideální doba znehybnění kloubu se pohybuje v rozmezí 2 až 5 týdnů. Poté následují pravidelné rehabilitace.

S náklady na léčbu umíme pomoci

Pacienti s vymknutým kloubem jsou na nějakou dobu vyřazeni z práce a přicházejí o plat. Zůstávají odkázáni na nemocenské dávky.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při vymknutíZjistit

Další články

Úrazy

Typy trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Trvalé následky jsou...

Úrazy

Odškodnění trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Pojišťovny mají nastaveny...

Úrazy

Trvalé následky úrazů

Trvalé následky po pracovním nebo běžném úrazu jsou typické tím, že přetrvávají i přes adekvátní léčbu. V případě, kdy má...

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení