Podvrtnutí a jeho dopady na zdraví a peněženku

Máte potíže s bolestí v oblasti kotníku, ramenního kloubu, krční páteře nebo v jiné oblasti? Trápí vás omezená hybnost v některé z těchto oblastí? Pak bude nejspíš vaším problémem podvrtnutí. Náklady na léčbu tohoto poranění mohou šplhat do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady podvrtnutí minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tento úraz kryje.
Sjednat pojištění

Co je podvrtnutí

Podvrtnutí neboli distorze patří mezi jedno z nejčastějších kloubních poranění. Jedná se o poškození měkkých tkání a svalů v okolí kloubu (nejčastěji to bývá oblast dolních končetin – kotník, ale týkat se může i ramene nebo oblasti krční páteře).

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Důvody podvrtnutí

Příčinami podvrtnutí je nejčastěji nějaký úraz. Na vině ovšem může být i nevhodná obuv, chůze po nerovném terénu, hypermobilita vazů a nestabilita kotníku. Podvrtnutá noha může mít příčinu i v oslabení funkce receptorů v kůži chodidla, které mají za úkol snímání povrchu podložky nebo terénu.

Čekací doba nemusí být problém

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

K diagnostikování různých typů podvrtnutí se využívají nejrůznější zobrazovací metody, jako jsou rentgen nebo magnetická rezonance. Tyto zobrazovací metody mají za cíl především vyloučení případné zlomeniny.

Kde je poranění nejčastější

Podvrtnutí se nejčastěji týká kotníku, ramenního kloubu nebo krční páteře.

Podvrtnutí a natažení kotníku neboli podvrtnutí hlezna je typ úrazu, k němuž dochází v případech, kdy se silné vazy, které kotník stabilizují, dostanou vlivem vnějších sil do takového bodu, kde se nedokáží už víc natáhnout, a v důsledku toho dochází k jejich natažení. Jde o jeden z nejčastějších úrazů, ke kterému stačí jen chvilka neopatrnosti.

Podvrtnutí ramenního kloubu znamená natažení nebo částečné natržení tohoto pouzdra nebo vazů, které podporují rameno. Účinné je v takovém případě navrácení ramene zpět do původní pozice.

K podvrtnutí a natažení krční páteře dochází často při dopravních nehodách, při pádech z výšky a skocích do vody. Velkým rizikem je v tomto případě především možnost, že poškození páteře zůstanou trvalá.

Prevence podvrtnutí

Mezi preventivní opatření, kterými je možné předcházet podvrtnutí, patří hlavně zvýšená opatrnost během sportu, při chůzi po nerovném terénu a vyvarování se nošení nevhodné obuvi. Účinným preventivním opatřením před podvrtnutím kotníku je i posilování této oblasti nebo masáže.

Jak se poranění projevuje

Mezi nejčastější příznaky podvrtnutí patří:

  • bolestivost v místě podvrtnutí
  • otok
  • citlivost na dotek
  • v závažnějších případech se mohou objevit modřiny
  • omezení rozsahu pohybu
  • nestabilita daného kloubu

Pacienti s podvrtnutím bývají ve velké části případů odkázáni na pomoc svých blízkých.

Léčba podvrtnutí

Pokud jde o to, jak léčit podvrtnutý kotník nebo podvrtnutí jiných kloubů těla, léčebný režim zahrnuje především klid a fixaci kotníku pomocí stahujícího obvazu nebo ortézy na kotník. Pomáhá také zvednutí nohy do zvýšené polohy, a to z důvodu zabránění vzniku otoku. Bolesti nebo případný otok pomáhají zmírňovat studené obklady. Léčba se v každém případě odvíjí od závažnosti konkrétního poranění.

S náklady na léčbu umíme pomoci

V případě podvrtnutí bývají pacienti na nějakou dobu vyřazeni z práce a přicházejí o plat ve výši, na kterou byli zvyklí. Zůstávají tak odkázáni na nemocenské dávky.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při bolesti podvrknutíZjistit

Další články

Úrazy

Typy trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Trvalé následky jsou...

Úrazy

Odškodnění trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Pojišťovny mají nastaveny...

Úrazy

Trvalé následky úrazů

Trvalé následky po pracovním nebo běžném úrazu jsou typické tím, že přetrvávají i přes adekvátní léčbu. V případě, kdy má...

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení