Vykloubení a jeho dopady na zdraví a peněženku

Trápí vás velká bolest, deformace nebo otok v oblasti některého z kloubů? Pak je možné, že se jedná o vykloubení. Náklady na léčbu tohoto poranění šplhají do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady vykloubení minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tento úraz kryje.
Sjednat pojištění

Co je vykloubení

Vykloubení neboli luxace je typ kloubního zranění, během kterého dochází k vychýlení kloubní hlavice z kloubního pouzdra nebo z kloubní jamky.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Jak vykloubení začíná

Příčinou vykloubení je náhlé působení síly na kloub, což nejčastěji nastává při nárazu nebo pádu. Důsledkem může být dokonce i poškození vazů.

Čekací doba nemusí být problém

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

K diagnostikování vykloubení je možné využít rentgenové vyšetření. V případě opakovaných vykloubení je pak průkaznější CT vyšetření nebo i magnetická rezonance.

Postižené oblasti

Vykloubení se může týkat nejen velkých kloubů (ramenní, kolenní nebo loketní), ale také menších kloubů (prsty na rukou či na nohou). Výjimkou není ani vykloubení kyčle nebo vykloubení čéšky.

Vykloubené koleno je typ poranění, během kterého dochází k narušení kolenního kloubu mezi stehenní kostí a holení. Nejčastěji jde o následek pádů, sportovních úrazů a autonehod.

K vykloubení ramene dochází nejčastěji nepřímým násilím při nárazu na rameno. V tu chvíli pažní kost a lopatka ztrácí kontakt a dochází k poškození kloubního pouzdra a vazu. Nejčastěji k vykloubení ramene dochází při pádu na ruku nebo při velmi silném nárazu.

Vykloubený loket je závažné poranění, které může vést až k trvalým obtížím. K vykloubení lokte dochází v důsledku pádu na nataženou horní končetinu, ale i pádem přímo na loket nebo tahem za předloktí. Vykloubený loket u dětí bývá poměrně běžným zraněním v důsledku pádu.

Vykloubený prst na noze nebo na ruce je nejčastěji důsledek nějakého úrazu. Příčinami může být i abnormální natažení prstu, pád na nataženou ruku nebo prudký náraz do špičky prstu. Při tomto vykloubení dochází k úplnému posunutí kloubní hlavice z jamky.

Prevence vykloubení

Mezi preventivní opatření patří především zvýšená opatrnost při vykonávání pohybových a sportovních aktivit. Důležité je také vyvarovat se nadměrnému zatěžování kloubů.

Léčba vykloubení

Léčba vykloubení je spíše konzervativního charakteru a zahrnuje navrácení kloubu do správné pozice a fixování obvazem či ortézou. U závažnějších vykloubení je nutné operativní řešení.

S náklady na léčbu umíme pomoci

Pacienti s vykloubením mohou být na nějakou dobu vyřazeni ze zaměstnání a přicházejí tak o plat.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při vykloubeníZjistit

Další články

Úrazy

Typy trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Trvalé následky jsou...

Úrazy

Odškodnění trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Pojišťovny mají nastaveny...

Úrazy

Trvalé následky úrazu

Trvalé následky po pracovním nebo běžném úrazu jsou typické tím, že přetrvávají i přes adekvátní léčbu. V případě, kdy má...

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení