Poranění a jeho dopady na zdraví a peněženku

Máte potíže s náhle vzniklou bolestí v jakékoliv části těla nebo poruchou hybnosti? Pak je možné, že došlo v této oblasti k poranění. Náklady na léčbu různých typů poranění mohou šplhat do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady poranění minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tento problém kryje.
Sjednat pojištění

Co je poranění

Máte potíže s náhle vzniklou bolestí v jakékoliv části těla nebo poruchou hybnosti? Pak je možné, že došlo v této oblasti k poranění.

Náklady na léčbu různých typů poranění mohou šplhat do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady poranění minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tento problém kryje.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Jak k poranění dochází

Příčinami poranění mohou být nejrůznější události, nejčastěji je to:

Nemoc vás může zaskočit, ale my vás nenecháme na holičkách ani v čekací době

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v reálných příkladech ze života níže.

 

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Diagnostikování poranění spočívá především v důkladném fyzikálním vyšetření. Mohou být provedena různá laboratorní vyšetření, odběry krve a moči, a to v závislosti na konkrétním typu poranění. Dále se provádí rentgenové nebo CT vyšetření, popřípadě magnetická rezonance.

Konkrétní oblasti poranění

Poranění se může týkat jakékoliv části těla. Mezi častá poranění patří:

  1. Poranění elektrickým proudem
    Dochází k němu přímým spojením těla se dvěma body, mezi kterými je elektrické napětí. Následky mohou být fatální. V tomto případě se kombinuje několik typů poranění – elektrické, tepelné (popáleniny), mechanické (bývá druhotné – např. pád, exploze, křečovitý stah svalů apod.). Hrozí poruchy vědomí, zástava dýchání, popáleniny nebo také poškození kostí.
    První pomoc spočívá v přerušení působení elektrického proudu, přivolání odborné pomoci, kontrole a zajištění základních životních funkcí a udržování tělesné teploty.
  2. Poranění krční páteře
    Nejčastěji k tomuto typu poranění dochází během dopravních nehod.
    Jaké má poranění krční páteře příznaky? Nejčastěji je to dočasný posun krčních obratlů nebo také drobné krevní výrony do svalů, mírná bolest bezprostředně po úrazu a silnější bolest následující den. Může se objevit i rozmazané vidění, závratě nebo bolesti hlavy.
    Jako léčba je důležitý odpočinek, doporučuje se nošení speciálního límce. Pokud bolest neustupuje, je nutná rehabilitace.
  3. Poranění žeber
    Naražená nebo zlomená žebra jsou nejčastěji způsobena nárazem, pádem nebo jinými vnějšími vlivy. Typická je bolest v oblasti žeber, otok nebo zduření v oblasti poraněného žebra, modřiny nebo ztuhnutí postižené oblasti či její zvýšená citlivost.
    Léčba poranění žeber spočívá v odpočinku, podpoře postižené oblasti pomocí elastických bandáží, cvičení, masážích nebo také elektroterapii.
  4. Poranění menisku
    K tomuto typu poranění dochází nejčastěji při sportu nebo jiných pohybových aktivitách. Typická je prudká bolest, pocit nestability a nejistoty nebo také zablokované koleno.
    Léčebný plán zahrnuje klidový režim, nošení ortézy, rehabilitace a fyzioterapie. V některých případech je nutná operace.
  5. Poranění periferních nervů
    K tomuto poranění nejčastěji dochází v důsledku řezných ran na končetinách. Typicky bývají zasaženy nervy v oblasti předloktí a zápěstí. Poranění může být kompletní (úplné přetržení nervu) nebo částečné (naříznutí nervu). Řešením je sešití nervu mikrochirurgickou technikou.
  6. Poranění oka
    K poraněním oka nejčastěji dochází ostrým nebo prudce letícím tělesem, které často v oku i uvízne. V případě poranění rohovky může dojít k jejímu výhřezu. Důležité je odborné ošetření. Řešením je výplach a lehké překrytí oka.

Prevence poranění

Předcházet poraněním lze především dodržováním bezpečnostních opatření a zvýšenou opatrností při manipulaci v nebezpečném nebo rizikovém prostředí.

S náklady na léčbu umíme pomoci

Pacienti se závažnějším poraněním mohou být na nějakou dobu vyřazeni z práce a odkázáni na nemocenské dávky, čímž dochází k výraznému propadu příjmů.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárokZjistit

Nejčastější otázky

Proč je dobré mít životní pojištění?

Životní pojištění je dobré mít hned z několika důvodů. Především přináší pojistnou ochranu pro případ, že nastanou rizika, která jsou zvolená v pojistné smlouvě. V případě, kdy nastane situace, která je kryta pojištěním, pojišťovna vyplatí pojistné plnění. Kromě dožití a smrti mohou být v pojistné smlouvě sjednána také nejrůznější připojištění, jako je například pojištění pracovní neschopnosti, invalidity, závažných onemocnění, trvalých následků úrazu a další. Kromě toho může také životní pojištění obsahovat rezervotvornou složku (investiční životní pojištění nebo kapitálové životní pojištění).

Jak si správně nastavit životní pojištění?

Aby měl člověk nejlepší životní pojištění, je důležité si ho správně nastavit. Při výpočtu je obecně vhodné vycházet z čistého příjmu, ale záleží na typu pojištění, o které máte zájem. Pojistnou částku pro případ smrti je vhodné nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek ročního příjmu.

Jak vysokou životní pojistku zvolit?

Životní pojištění a nastavení jednotlivých rizik by mělo být efektivní, aby pojistka správně fungovala. Co se týče výše životní pojistky, pro pojištění smrti by se mělo vycházet z čistého příjmu a dalších okolností (výše hypotéky apod.). Pojistnou částku pro toto riziko je ideální nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek čistého ročního příjmu. U invalidity je ideální částkou výše 1násobku až 3násobku čistého ročního příjmu.

Jaký je rozdíl mezi životním a úrazovým pojištěním?

Životní pojištění chrání klienta před větším množstvím rizik (například pracovní neschopnost, invalidita, závažná onemocnění a další), zatímco úrazové pojištění nabízí pojistné krytí pouze v případech úrazu. Životní pojištění zahrnuje vždy pojištění pro případ smrti nebo pro případ dožití a může krýt i spoustu dalších typů pojištění.

Další články

Úrazy

Typy trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Trvalé následky jsou...

Úrazy

Odškodnění trvalých následků

Trvalé následky jsou následky úrazů nebo nehod, během kterých došlo k trvalému poškození zdraví. Pojišťovny mají nastaveny...

Úrazy

Trvalé následky úrazu

Trvalé následky po pracovním nebo běžném úrazu jsou typické tím, že přetrvávají i přes adekvátní léčbu. V případě, kdy má...

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení