Bolest kloubů a jejich dopady na zdraví a peněženku

Máte potíže s bolestí kloubů na prstech, v kolenou, kotnících nebo v ramenou? Bolest kloubů postihuje přibližně 50 % seniorů, ale výjimkou nejsou ani mladí lidé. Náklady na léčbu tohoto onemocnění šplhají do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady bolesti kloubů minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tuto nemoc kryje.
Sjednat pojištění

Co je bolest kloubů

Bolest kloubů může značit nějaké onemocnění, které je potřeba včas odhalit. Bolest kloubů a svalů patří mezi nejčastější typy bolestí a alespoň jednou za život se s ní setká každý. Pokud jsou bolesti jen občasného charakteru, většinou se není čeho bát. V případě, že jde o trvalejší problém, je na místě řešení.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Bolest kloubů po nemoci

Bolest kloubů po nemoci může být zapříčiněna tím, že virus pronikl do kloubů, nebo také jejich zvýšenou citlivostí. V některých případech to může být způsobeno i narušením nervových vláken způsobujícím pocity pálení nebo brnění.

Příčiny bolesti kloubů

Příčin bolestí kloubů může být hned několik. Na vině může být vyčerpání, infekce, zánět nebo degenerativní onemocnění. Bolesti kloubů mohou značit některou z chorob, jako jsou revmatoidní artritida, artróza, osteoporóza nebo Bechtěrevova nemoc. Příčinou může být ale i obezita nebo nedostatek vitamínu C, genetika či nezdravý životní styl.

Kde nemoc útočí

Nejčastěji bolest kloubů postihuje oblast zápěstí, konečky prstů, boky a kolena. Klouby mohou být citlivější i při změnách počasí nebo během různých onemocnění.

Čekací doba nemusí být problém

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

V případě přetrvávající bolesti kloubů je namístě vyšetření u revmatologa. Ideálně by měla návštěva lékaře proběhnout do tří měsíců od objevení prvních příznaků. Ten pomocí laboratorních a zobrazovacích metod určí, zda se nejedná o počáteční stádium revmatoidní artritidy. U časných stádií nemoci není rentgenové vyšetření příliš průkazné. Víc prokazatelný je ultrazvuk nebo magnetická rezonance.

Smyslem vyšetření je určit, zda se jedná o obtíže kloubního nebo mimokloubního původu, zánětlivé, či nezánětlivé onemocnění, akutní, či chronické onemocnění nebo o lokální, či systémovou chorobu. Rozlišení kloubního a mimokloubního postižení ovšem může být obtížné.

Prevence bolesti kloubů

Mezi preventivní opatření, kterými se dá předcházet bolestem kloubů, patří především pravidelný pohyb, a to takový, který tělo příliš nepřetěžuje. Prospívá také zdravý a pestrý jídelníček v kombinaci s doplňky stravy, jako je například kyselina hyaluronová nebo glukosamin sulfát. Tyto látky posilují kloubní chrupavky a zvyšují jejich pružnost. Dalším preventivním opatřením je vyhýbání se nadměrnému pití alkoholu a kouření.

Průběh onemocnění

Mezi příznaky bolestí kloubů patří bolesti v oblasti kolen, kotníků, kyčlí, ramen, prstů nebo zápěstí. Poměrně častými doprovodnými stavy bývá i necitlivost v těchto oblastech, brnění, ztuhlost a snížení rozsahu pohybu.

Pacienti trpící bolestmi kloubů mohou být na určitou dobu odkázáni na pomoc svého okolí a vyřazeni z běžných každodenních činností.

Léčba bolesti kloubů

Léčba bolesti kloubů se navrhuje individuálně podle konkrétní diagnózy. Při problémech s klouby se často doporučuje užívání kloubní výživy, která tělu dodá potřebné látky. V případě, že je na vině obezita, je vhodné snížení hmotnosti a úprava životního stylu. Ideálním pohybem je plavání, během kterého dochází ke zpevňování kloubů. Při problémech s klouby může pomoci i tzv. hydroterapie (léčba spočívající v tryskání proudu vody).

Léčba se zaměřuje také na podávání analgetik s protizánětlivým účinkem, a to v perorální nebo lokální podobě (masti, gely apod.).

Výskyt a statistiky

Bolesti kloubů postihují přibližně 50 % seniorů. Konkrétně například artróza se vyskytuje přibližně u 80 % osob ve věku nad 75 let.

S náklady na léčbu umíme pomoci

Pacienti trpící bolestmi kloubů a nejrůznějšími onemocněními kloubů v některých případech mohou vykonávat běžná zaměstnání, ale někdy jsou nuceni nastoupit na neschopenku a přicházejí tak o plat v plné výši.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při bolesti kloubůZjistit

Další články

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení