Nádory kostí a jejich dopady na zdraví a peněženku

Máte potíže s bolestí kostí a kloubů, a to především v noci, nebo s poruchami chůze? Pak je možné, že patříte mezi osoby postižené nádorem kostí. Náklady na léčbu tohoto onemocnění mohou šplhat do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady nádorů kostí minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tuto nemoc kryje.
Sjednat pojištění

Co je nádor kosti

Nádory kostí se rozdělují na dvě skupiny – zhoubné a nezhoubné. Nezhoubné neboli benigní nádory kostí není ve většině případů nutné nějak léčit a jsou pouze pravidelně sledovány. Zhoubný nádor kosti nebo měkké pojivové tkáně se nazývá sarkom. Nádor kostí u dětí se může vyskytnout v jakémkoliv věku.

Zhoubné kostní nádory se dále dělí na:

  • primární – kostní nádory mající původ v buňkách, které se přirozeně vyskytují v kostech
  • sekundární – objevují se častěji, jde o metastáze, které jsou typické spíše pro pacienty vyššího věku. Metastáze vznikají zhoubným bujením nádorových buněk, které se běžně v kostech nevyskytují a vytvářejí se v jiných orgánech. Nejčastěji do kostí metastázují nádory prsu, plic, prostaty, tlustého střeva, ledvin, štítné žlázy nebo ženských pohlavních orgánů.
Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Jak nádor kosti vzniká

Kostní nádor má neznámé příčiny. Dříve byl dáván do souvislosti s virovými onemocněními a se zlomeninami a kovovými implantáty. Na vině může být i vrozená chybná informace imunitního systému a existují údaje o zvýšeném výskytu v oblastech s vyšší koncentrací těžkých kovů. V současné době studie zkoumají potenciál molekulárních a genetických příčin. 

Čekací doba nemusí být problém

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

K vyšetření a diagnostikování nádorů kostí se provádí rentgenové vyšetření, CT a CT plic, a to především z toho důvodu, že kostní nádory často metastázují z plic do kostí. Dále se provádí magnetická rezonance.

Provádí se i biopsie, během které se odebere vzorek tkáně nádoru, dále histologické a genetické vyšetření a odběry krve.

Prevence nádorů kostí

Jelikož se přesně neví, co nádory kostí způsobuje, nelze ani stanovit možná preventivní opatření.

Průběh onemocnění

Kostní nádory se rozpoznávají velice těžko, nemají totiž příliš specifické příznaky. Mezi možné příznaky kostních nádorů patří:

  • bolest kostí, která se objevuje hlavně v noci
  • poruchy chůze
  • kloubní bolest
  • zduření měkkých tkání
  • patologické zlomeniny při minimálních úrazech

Pacienti s nádory kostí bávají v závažnějších případech při vykonávání běžných každodenních činností částečně nebo zcela odkázáni na pomoc svých blízkých.

Léčba nádorů kostí

Léčba nádorů kostí ve většině případů zahrnuje chirurgické odstranění nádoru. Vzniklý defekt na kosti je následně nahrazen titanovou vnitřní protézou nebo kostním štěpem. V případech rozsáhlejších nádorů je někdy nutné přistoupit k amputaci postižené končetiny. U lehčích případů postačí terapie v podobě ozařování.

Nejčastější je léčebná kombinace v podobě operace, chemoterapie a ozařování. Při užití kombinace těchto tří metod je možné snížit vedlejší účinky, jako je například únava, nevolnosti, zvracení a podobně, na minimum.

Výskyt a statistiky

Kostní sarkomy postihují většinou mladší pacienty, u kterých tvoří přibližně 15 % všech nádorů. Nejčastěji se tyto sarkomy vyskytují v dlouhých kostech končetin a v pánvi.

S náklady na léčbu umíme pomoci

Pacienti s kostními nádory v pokročilejším stádiu bývají vyřazeni z pracovního poměru a zůstávají tak odkázáni na nemocenské dávky nebo na invalidní důchod.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při nádoru kostíZjistit

Další články

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení