Bolest žaludku a jeho dopady na zdraví a peněženku

Máte potíže s nepříjemným tlakem, pícháním nebo bodáním v oblasti žaludku? Pak možná patříte mezi 15 % Evropanů, které trápí dlouhodobější bolesti žaludku. Náklady na léčbu tohoto onemocnění šplhají do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění ale dokáže finanční náklady minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tuto nemoc kryje.
Sjednat pojištění

Co je bolest žaludku

Dlouhodobé bolesti žaludku mohou značit závažnější onemocnění. Bolest žaludku patří k nepříjemným a poměrně častým obtížím, se kterými se potýká mnoho lidí. Kromě bolesti samotné jsou s tímto problémem spojeny také další projevy jako pálení žáhy. 

S naším životním pojištěním máte nárok na náhradu mzdy i v případě bolesti žaludkuSjednat pojištění

Jak onemocnění začíná

Mezi příčiny bolestí žaludku patří nejčastěji:

  • nevhodná strava
  • potravinová intolerance
  • stres
  • syndrom dráždivého tračníku
  • žaludeční vředy
  • žlučníkové kameny
  • rakovina žaludku
  • zánět slinivky břišní
  • Crohnova choroba
  • alergie na lepek / nesnášenlivost lepku

Druhy onemocnění žaludku

Bolesti žaludku mohou mít příčinu v  nejrůznějších onemocněních žaludku. Mezi tyto choroby patří například gastritida (zánět žaludku), rakovina žaludku, žaludeční vředy, žaludeční polypy a další.

Čekací doba nemusí být problém

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Lékař zjišťuje, kde bolí žaludek a jaké další příznaky pacient má. Následovat mohou nejrůznější vyšetření, například u gastroenterologa. Ten zkontroluje stav sliznice žaludku a zjistí viditelné změny v podobě zarudnutí, otoku nebo přítomnosti žaludečních vředů. Ze stěn žaludku se odebírá vzorek, který se odesílá na rozbor do laboratoře. Během diagnostikování obtíží se zkoumá také přítomnost bakterie způsobující zánětlivá onemocnění žaludku.

Prevence

Mezi preventivní opatření, kterými se dá předcházet nepříjemným bolestem žaludku, patří především zdravý životní styl, strava bohatá na vlákninu, vyvarování se konzumace alkoholu, černé kávy a tučných nebo smažených jídel.

Důležitým krokem je také jíst pomalu a každé sousto důkladně rozžvýkat. Pomáhá i vyhýbat se stresu a nechat si provést vyšetření na případnou potravinovou intoleranci.

Průběh onemocnění

Mezi nejčastější příznaky bolesti žaludku patří:

  • nevolnost
  • zvracení
  • průjem
  • zácpa
  • pálení žáhy
  • tlak v žaludku
  • pocit plnosti
  • křeče v žaludku
  • plynatost

Léčba žaludečních bolestí

Při volbě vhodného způsobu léčby záleží především na příčině obtíží. Základním krokem k úspěšnému vyléčení bolestí žaludku patří především změna životního stylu nebo různá dietní opatření. Strava by měla obsahovat lehčí pokrmy. Důležité je vyřadit tučná a smažená jídla.

Pomoci mohou léky určené na bolest žaludku. Vhodný je dostatečný příjem tekutin. Bolesti může zmírnit také popíjení mátového, zázvorového nebo heřmánkového čaje. Tyto byliny totiž pomáhají zklidňovat žaludek a zmírňovat nevolnosti.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Výskyt a statistiky

V Evropě trpí těmito obtížemi přibližně 15 % populace. Bolesti žaludku postihují častěji ženy. Problémy se objevují i u přibližně 6–14 % dětí a dospívajících.

S náklady na léčbu umíme pomoci

Pacienti trpící dlouhodobějšími obtížemi spojenými s bolestmi břicha nebo dalšími přidruženými komplikacemi mohou být na nějakou dobu vyřazeni z pracovního procesu, a přijít tak o pravidelný příjem.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při bolesti žaludkuZjistit

Další články

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení