Infekce a její dopady na zdraví a peněženku

Máte potíže s otokem, zarudnutím a bolestivostí rány, hnisem nebo nepříjemným zápachem? Trápí vás bolesti svalů nebo teplota? Pak je možné, že patříte mezi osoby postižené nějakým typem infekce. Náklady na léčbu tohoto onemocnění šplhají do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady infekce minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tuto nemoc kryje.
Sjednat pojištění

Co je infekce

Infekce je označení pro proniknutí choroboplodného zárodku do organismu člověka a rozmnožování tohoto patogenu ve tkáních. Infekce jako taková se zpočátku nemusí vůbec nijak projevovat, a někdy může být skryta dokonce i po celý život. Infekce se rozdělují na:

  • virové infekce
  • bakteriální infekce
  • plísňové infekce
  • parazitární infekce
Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Infekce v ráně

Každá rána je vstupní branou pro infekci. Ta se může rozvinout v podstatě u jakékoliv rány, tedy i u miniaturního zranění. Proto by prvním krokem mělo být důkladné očištění rány přípravkem snižujícím riziko vzniku infekce. Jak se pozná infekce v ráně? Je typická vytékáním hnisu z rány, stupňující se bolestí, zarudnutím, otokem, celkovou slabostí a také horečkou. V takové situaci je nezbytné co nejrychleji vyhledat lékaře, který v boji proti infekci nasadí účinná antibiotika.

Infekce nervového systému

Infekce nervového systému jsou poměrně častým neurologickým onemocněním. Podle místa postižení se rozlišují:

  • záněty mozku (encefalitidy)
  • záněty mozkových obalů (meningitidy)
  • záněty míchy (myelitidy)

Infekce nervového systému se dále rozdělují podle původu na:

  • virové (následky viróz dýchacího systému nebo močových cest – např. aseptická meningitida, klíšťová meningoencefalitida, herpetická meningoencefalitida nebo borelióza)
  • bakteriální (infekce způsobené bakteriemi většinou bývají závažnějšího charakteru – např. meningokok, stafylokok, streptokok nebo haemophilus)

Jak infekce začíná

Mezi příčiny vzniku infekce patří bakterie a viry, jednobuněčné organismy (prvoci) a plísně. Na vině mohou být nejrůznější onemocnění a oslabení imunitního systému.  

Čekací doba nemusí být problém

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Mezi základní vyšetření pro diagnostikování infekce patří odběry krve, kultivační vyšetření moči nebo CRP vyšetření. Je možné i využití nejrůznějších zobrazovacích metod, jako je například ultrazvuk nebo rentgen.

Prevence infekce

Mezi preventivní opatření, jak předcházet infekcím, patří především důkladná hygiena a pravidelné mytí rukou, dezinfekce rukou a povrchů a dodržování dalších opatření, pomocí kterých se dá předcházet vzniku infekce. Důležitý je i zdravý životní styl a budování imunitního systému. Proti některým infekčním onemocněním existuje možnost očkování.

Průběh onemocnění

Mezi příznaky infekce patří otok, zarudnutí a bolestivost, hnis vytékající z rány, nepříjemný zápach z rány, závratě nebo také rychlé bušení srdce. Mezi další projevy infekčních onemocnění patří horečka, bolesti hlavy, břicha nebo kloubů, zvracení, průjem, vyrážka nebo také zvětšené uzliny.

Léčba infekce

Bakteriální infekce se léčí pomocí antibiotik, u závažnějších případů mohou být antibiotika podávána nitrožilně. Virové infekce se léčí symptomaticky, tedy pomocí léků potlačujících projevy onemocnění. U pacientů s oslabenou imunitou se podávají tzv. virostatika.

S náklady na léčbu umíme pomoci

Pacienti s infekcí mohou být na nějakou dobu vyřazení z pracovního poměru, a přichází tak o plat.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při infekciZjistit

Další články

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení