Infekce a její dopady na zdraví a peněženku

Máte potíže s otokem, zarudnutím a bolestivostí rány, hnisem nebo nepříjemným zápachem? Trápí vás bolesti svalů nebo teplota? Pak je možné, že patříte mezi osoby postižené nějakým typem infekce. Náklady na léčbu tohoto onemocnění šplhají do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady infekce minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tuto nemoc kryje.
Sjednat pojištění

Co je infekce

Infekce je označení pro proniknutí choroboplodného zárodku do organismu člověka a rozmnožování tohoto patogenu ve tkáních. Infekce jako taková se zpočátku nemusí vůbec nijak projevovat, a někdy může být skryta dokonce i po celý život. Infekce se rozdělují na:

  • virové infekce
  • bakteriální infekce
  • plísňové infekce
  • parazitární infekce
Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Infekce v ráně

Každá rána je vstupní branou pro infekci. Ta se může rozvinout v podstatě u jakékoliv rány, tedy i u miniaturního zranění. Proto by prvním krokem mělo být důkladné očištění rány přípravkem snižujícím riziko vzniku infekce. Jak se pozná infekce v ráně? Je typická vytékáním hnisu z rány, stupňující se bolestí, zarudnutím, otokem, celkovou slabostí a také horečkou. V takové situaci je nezbytné co nejrychleji vyhledat lékaře, který v boji proti infekci nasadí účinná antibiotika.

Infekce nervového systému

Infekce nervového systému jsou poměrně častým neurologickým onemocněním. Podle místa postižení se rozlišují:

  • záněty mozku (encefalitidy)
  • záněty mozkových obalů (meningitidy)
  • záněty míchy (myelitidy)

Infekce nervového systému se dále rozdělují podle původu na:

  • virové (následky viróz dýchacího systému nebo močových cest – např. aseptická meningitida, klíšťová meningoencefalitida, herpetická meningoencefalitida nebo borelióza)
  • bakteriální (infekce způsobené bakteriemi většinou bývají závažnějšího charakteru – např. meningokok, stafylokok, streptokok nebo haemophilus)

Jak infekce začíná

Mezi příčiny vzniku infekce patří bakterie a viry, jednobuněčné organismy (prvoci) a plísně. Na vině mohou být nejrůznější onemocnění a oslabení imunitního systému.  

Nemoc vás může zaskočit, ale my vás nenecháme na holičkách ani v čekací době

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v reálných příkladech ze života níže.

 

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Mezi základní vyšetření pro diagnostikování infekce patří odběry krve, kultivační vyšetření moči nebo CRP vyšetření. Je možné i využití nejrůznějších zobrazovacích metod, jako je například ultrazvuk nebo rentgen.

Prevence infekce

Mezi preventivní opatření, jak předcházet infekcím, patří především důkladná hygiena a pravidelné mytí rukou, dezinfekce rukou a povrchů a dodržování dalších opatření, pomocí kterých se dá předcházet vzniku infekce. Důležitý je i zdravý životní styl a budování imunitního systému. Proti některým infekčním onemocněním existuje možnost očkování.

Průběh onemocnění

Mezi příznaky infekce patří otok, zarudnutí a bolestivost, hnis vytékající z rány, nepříjemný zápach z rány, závratě nebo také rychlé bušení srdce. Mezi další projevy infekčních onemocnění patří horečka, bolesti hlavy, břicha nebo kloubů, zvracení, průjem, vyrážka nebo také zvětšené uzliny.

Léčba infekce

Bakteriální infekce se léčí pomocí antibiotik, u závažnějších případů mohou být antibiotika podávána nitrožilně. Virové infekce se léčí symptomaticky, tedy pomocí léků potlačujících projevy onemocnění. U pacientů s oslabenou imunitou se podávají tzv. virostatika.

S náklady na léčbu umíme pomoci

Pacienti s infekcí mohou být na nějakou dobu vyřazení z pracovního poměru, a přichází tak o plat.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při infekciZjistit

Nejčastější otázky

Kdy má životní pojištění smysl?

Životní pojištění a další typy pojištění mají smysl v případech, kdy je na klientově příjmu finančně závislá rodina, splácí hypotéku nebo jiné finanční závazky. Smysl tak má pro živitele rodiny a pro ty, kteří velkou měrou přispívají do rodinného rozpočtu, a pro osoby, jejich příjmy pokrývají pouze to základní a nezbývají jim rezervy na nenadálé situace.

Na co se vztahuje životní pojištění?

Životní pojištění chrání jednotlivce, případně i rodinu před finančními dopady nepříznivých situací. Vztahuje se například na smrt, závažná onemocnění, pracovní neschopnost, invaliditu, trvalé následky úrazů, ztrátu soběstačnosti a další.

Jak si správně nastavit životní pojištění?

Aby měl člověk nejlepší životní pojištění, je důležité si ho správně nastavit. Při výpočtu je obecně vhodné vycházet z čistého příjmu, ale záleží na typu pojištění, o které máte zájem. Pojistnou částku pro případ smrti je vhodné nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek ročního příjmu.

Jak vysokou životní pojistku zvolit?

Životní pojištění a nastavení jednotlivých rizik by mělo být efektivní, aby pojistka správně fungovala. Co se týče výše životní pojistky, pro pojištění smrti by se mělo vycházet z čistého příjmu a dalších okolností (výše hypotéky apod.). Pojistnou částku pro toto riziko je ideální nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek čistého ročního příjmu. U invalidity je ideální částkou výše 1násobku až 3násobku čistého ročního příjmu.

Další články

Nemoci

Poruchy příjmu potravy

Máte potíže s náhlým úbytkem hmotnosti spojeným s omezením příjmu jídla nebo nekontrolovatelným přejídáním? Pak je možné,...

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení