Bolest kotníku a jeho dopady na zdraví a peněženku

Trápí vás ostrá bolest v kotníku nebo ztížená možnost došlapu? Pak je možné, že jste utrpěli vyvrtnutí kotníku nebo jste kotník přetížili. Náklady na léčbu tohoto zranění mohou šplhat do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady bolestí kotníku minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tento úraz kryje.
Sjednat pojištění

Co je bolest kotníku

Bolest kotníku je typickou bolestí, která je spojena především se sportovními úrazy, což je nejtypičtější mechanismus poranění kotníku. Příčin tohoto typu poranění však může být dlouhá řada.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Jak bolest kotníku vzniká

Příčinami tohoto typu bolestí je nejčastěji zvrtnutí kotníku nebo také jeho přetížení v důsledku dlouhé chůze, běhu, nebo dokonce i stání na místě. Na vině může být ovšem i nevhodně zvolená obuv způsobující nestabilitu kotníku. Příčinou může být také špatné došlápnutí na nerovném povrchu.

Bolest kotníku je nejčastěji způsobena poraněním postranních vazů hlezna.

Čekací doba nemusí být problém

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Přetrvává-li bolest kotníku či jeho otok několik dní nebo je utrpení nesnesitelné, provede lékař vyšetření nohy pohmatem a ve většině případů doporučí rentgenové vyšetření. Jeho účelem je především vyloučení zlomeniny a nutnosti operativního zákroku.

Prevence bolesti kotníku

Mezi preventivní opatření patří hlavně vhodně zvolená obuv zajišťující důležitou stabilitu kotníků a nutné protažení před sportovní aktivitou i po ní. Před náročnější túrou se doporučuje preventivní fixování kotníků pomocí bandáže.

Průběh zranění a léčba

Bolest kotníku bývá často spojena také s otokem v oblasti kotníku, modřinami a omezenou hybností. Pokud jsou vazy jen natažené, a nikoliv potrhané, je kotník jen oteklý a lehce bolestivý. Ke zlepšení stavu dochází přibližně během 2–3 dnů. V případě, kdy došlo k natržení části vazů, je bolest i otok výrazně větší. Zde je již namístě pevná fixace kotníku a léčba trvající 4–6 týdnů podle závažnosti poranění kotníku.

V situacích, kdy došlo k úplnému přetržení vazů kotníku, nastupuje prudká bolest a dochází k výraznému otoku kotníku. S kotníkem nelze vůbec hýbat a je nemožné na postiženou nohu došlápnout. Tento typ poranění se řeší sádrou, a to přibližně na dobu 3–6 týdnů. Poté probíhají rehabilitační cvičení.

Léčba bolestivého kotníku spočívá především v klidovém režimu a fixování kotníku například pomocí ortézy. Bolest a otok kotníku je možné zmírnit studenými obklady. Pro rychlejší zmenšení otoků jsou vhodné octové zábaly a ke zmírnění bolesti se používají nejrůznější protizánětlivé masti.

Účinnou pomocí v případě natažených vazů v kotníku je i tejpování kotníku pomocí fixačních tejpovacích pásek.

V případě nedostatečné léčby a špatného zhojení mohou nastat nejrůznější komplikace, jako například opakované úrazy kotníku nebo trvalé následky v podobě nestability kotníku či jeho špatné pohyblivosti.

Pacienti s dlouhodobějšími bolestmi kotníku mohou být na nějakou dobu odkázáni na pomoc svých blízkých.

S náklady na léčbu umíme pomoci

U závažnějších poranění kotníku může být člověk na nějakou dobu vyřazený z běžných činností a přijít tak o plat ve výši, na kterou byl zvyklý.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

S naším životním pojištěním máte nárok na náhradu mzdy i v případě bolesti kotníkuZjistit

Další články

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení