Neurologické choroby a jejich dopady na zdraví a peněženku

Máte potíže se snížením citlivosti nebo mravenčením v končetinách? Pak je možné, že trpíte některou z neurologických chorob, které postihují nejčastěji osoby ve věku nad 65 let. Náklady na léčbu tohoto onemocnění šplhají do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady neurologických chorob minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tuto nemoc kryje.
Sjednat pojištění

Co jsou neurologické choroby

Neurologické poruchy zahrnují dlouhou řadu neurologických onemocnění, která postihují nervový systém. V současné době je známo kolem tisícovky těchto onemocnění. Mezi nejčastější neurologická onemocnění patří například Alzheimerova nemoc, Parkinsonova choroba, epilepsie a další.

S naším životním pojištěním máte nárok na náhradu mzdy i v případě neurologických chorobSjednat pojištění

Jak neurologické choroby začínají

Přesné příčiny některých neurologických chorob nejsou známy. Nejčastějšími příčinami, které neurologické nemoci způsobují, mohou být vrozené vývojové vady, nádory, infekční onemocnění, genetické předpoklady, kouření a další.

Čekací doba nemusí být problém

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Vyšetření a diagnostikování neurologických onemocnění provádí neurolog. Při podezření na neurologické choroby se zkoumají případné motorické deficity, reflexy, je kontrolována chůze a pohyby pacienta. Dále se vyšetřují svaly.

Prevence neurologických chorob

Bohužel neexistují žádná ověřená preventivní opatření, pomocí kterých by se dalo neurologickým chorobám předcházet. Doporučuje se vyvarovat se kouření, omezit alkohol a zvýšit příjem vitamínu D.

Průběh onemocnění

Jaké má neurologické onemocnění příznaky? Mezi ty nejčastější patří:

  • mravenčení
  • snížení citlivosti v končetinách
  • zhoršená koordinace pohybů
  • poruchy vidění
  • závratě
  • epileptické záchvaty
  • deprese a obecně nechuť do života

Pacienti mívají v pozdějších stádiích onemocnění mnohdy problém s vykonáváním svých běžných potřeb, a jsou tak odkázáni na pomoc blízkých.

Léčba onemocnění

Neurologická onemocnění patří mezi nevyléčitelné choroby. Užívají se léky tlumící zánět a zmírňující a zpomalující průběh nemoci. U Alzheimerovy choroby se nasazují léky podporující činnost mozku.

Výskyt a statistiky

Podle dostupných statistik neustále narůstá počet pacientů s Alzheimerovou chorobou. Ve věku nad 65 let tímto onemocněním v České republice trpí každý 10. člověk, v 80 letech je to každý pátý a v 90 letech každý druhý člověk.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

S náklady na léčbu umíme pomoci

V případě pokročilejšího stádia neurologického onemocnění nemůže mnohdy člověk vykonávat své dosavadní zaměstnání, v takovém případě přichází o svůj plat.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při pojištění neurologických chorobZjistit

Další články

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení