Ztráta vidění a jeho dopady na zdraví a peněženku

Máte potíže s rozostřeným viděním nebo zamlženým pohledem? Pak je možné, že patříte mezi 5 % populace postižených ztrátou vidění. Tato choroba nejvíce ohrožuje lidi ve věku nad 60 let. Náklady na léčbu tohoto onemocnění šplhají do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady ztráty vidění minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tuto nemoc kryje.
Sjednat pojištění

Co je ztráta vidění

Ztráta zraku je částečná nebo úplná slepota na jedno či obě oči. Lidé se ztrátou zraku ve většině případů rozpoznají jen světlo nebo stín. Svět kolem sebe vidí tmavý, rozmazaný a mlhavý.

S naším životním pojištěním máte nárok na náhradu mzdy i v případě ztráty viděníSjednat pojištění

Začátky onemocnění

Náhlá ztráta zraku může mít tyto příčiny:

  • zánět zrakového nervu
  • odchlípnutí sítnice
  • akutní glaukomový záchvat
  • porucha cévního zásobení oka
  • krvácení v oku
  • šedý zákal
  • neurologické onemocnění

Čekací doba nemusí být problém

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Oční vyšetření je zaměřeno na kontrolu zrakové ostrosti, měření nitroočního tlaku a další přístrojová vyšetření. Cílem je získání informací o případných vadách. K odhalení ztráty zraku se využívá také vyšetření štěrbinovou lampou. Ta dokáže vyšetřit nejen přední část oka, ale i oční čočku.

Prevence

Důležitým preventivním opatřením, jak předcházet ztrátě zraku, je absolvování pravidelných vyšetření u očního specialisty. Oční lékaři doporučují prohlídku osob do 40 let věku každé 3 roky, u osob starších 40 let každé dva roky a u osob nad 60 let každý rok.

K očnímu lékaři je možné se objednat i bez doporučení praktického lékaře. Podrobné a důkladné vyšetření pomůže předcházet zrakovým problémům, trvalému poškození zraku a odhalit případné problémy.

Průběh onemocnění

Někteří pacienti trpí ztrátou zraku pouze na jedno oko. Ztráta zraku na jedno oko může být i pouze dočasným problémem. Tento stav bývá způsoben nedostatečným přívodem krve do oka. Porucha zraku může značit také možnou cévní mozkovou příhodu. Nehledě na příčinu těchto obtíží je důležité vyhledat co nejdříve očního specialistu.

Mezi časté problémy s viděním patří také náhlá ztráta periferního vidění. Periferní ztráta zraku je ztrátou schopnosti sledovat věci nacházející se po stranách, nahoře i dole. Ke ztrátě periferního vidění může dojít na obou stranách zorného pole nebo jen na jedné. Může se jednat o příznak závažného onemocnění. I v tomto případě je nutná včasná návštěva lékaře.

Pacienti se ztrátou zraku nemohou vykonávat některé pracovní činnosti, a bývají tak vyřazeni z pracovního procesu. Důsledkem toho ztratí pravidelný příjem

Léčba onemocnění

Léčbou není ve většině případů možné zrak zcela obnovit a zajistit normální vidění. Vhodnou podpůrnou léčbou je užívání vitamínů C a E, luteinu, zinku, mědi a zeaxanthinu.

Někdy je vhodným řešením biologická léčba, která může onemocnění zraku zpomalit nebo zcela zastavit.

S naším životním pojištěním máte nárok na náhradu mzdy i v případě ztrátě viděníSjednat pojištění

Výskyt a statistiky

Onemocnění očí většinou souvisí s věkem. Ztráta zraku tak nejčastěji postihuje osoby důchodového věku. Nevyhýbá se ovšem ani mladším lidem. Úplná ztráta zraku postihuje přibližně 5 % osob v České republice.

S náklady na léčbu umíme pomoci

Pacienti se ztrátou zraku na jedno nebo obě oči či se ztrátou periferního vidění mohou z tohoto důvodu přijít o zaměstnání, a tím pádem i o plat.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simplea garantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při ztrátě viděníZjistit

Další články

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení