Pagetova kostní choroba a její dopady na zdraví a peněženku

Máte potíže s bolestmi kostí a přilehlých kloubů nebo zvětšením obvodu hlavy? Pak je možné, že patříte mezi 3 % populace v České republice postižené Pagetovou kostní chorobou. Toto onemocnění nejvíce ohrožuje lidi ve věku nad 50 let. Náklady na léčbu tohoto onemocnění šplhají do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady Pagetovy kostní choroby minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tuto nemoc kryje.
Sjednat pojištění

Co je Pagetova choroba kostí

Pagetova choroba kostí je hned po osteoporóze druhým nejčastějším onemocněním kostí. Jedná se o chronickou kostní nemoc vyžadující dlouhodobou, mnohdy až celoživotní léčbu. Tato choroba je charakterizována lokalizovanou poruchou remodelace kosti. To vede k nadměrnému lokálnímu růstu kosti.

Onemocnění se často začne projevovat na kostech lebky, což pacient pocítí v situaci, kdy si chce nasadit klobouk, který je mu najednou malý. A právě z toho důvodu se nemoci také přezdívá „nemoc malého klobouku“. Pagetova choroba kostí může v některých případech vést až k trvalé invaliditě.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Jak onemocnění vzniká

Příčiny této nemoci doposud nebyly odhaleny. Roli ovšem mohou hrát genetické dispozice. Uvažuje se také o virovém onemocnění jako možné příčině Pagetovy choroby kostí.

Čekací doba nemusí být problém

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Co se týče vyšetření a diagnostikování tohoto onemocnění, porucha metabolismu kostí může být znatelná již z rozboru krve. Průkaznější je ovšem rentgenové vyšetření a tzv. scintigrafie (zobrazovací metoda sloužící k posouzení stavu kostí a jejich abnormalit).

Kde nemoc útočí

Pagetova kostní choroba postihuje hlavně kosti osové kostry, to znamená lebku, páteř, pánev a dlouhé kosti. Může postihovat jednu nebo i více kostí. Často také dochází ke zlomeninám postižených kostí.

Prevence Pagetovy choroby kostí

Není známa žádná účinná prevence Pagetovy choroby kostí.

Průběh onemocnění

Mezi příznaky Pagetovy choroby kostí patří:

  • silné bolesti a pocit horka v postižené oblasti
  • deformace končetin a obličeje
  • bolest kostí a přilehlých kloubů
  • bolest hlavy
  • zvětšení obvodu hlavy

Komplikacemi Pagetovy kostní choroby mohou být:

  • zlomeniny
  • snížení sluchu až hluchota
  • závratě

Co se týče reálného dopadu na domácnost, bývají pacienti s Pagetovou chorobou kostí v závažnějších případech odkázáni na péči svých blízkých.

Léčba Pagetovy choroby kostí

K léčbě se užívají látky tlumící činnost a snižující počet buněk odbourávajících kostní tkáň. Dále se užívají totožné léky jako při léčbě osteoporózy.

Nejnovějším lékem je tzv. zoledronát (kyselina zoledronová), který má skvělé výsledky a pacienti díky němu mají výrazně lepší kvalitu života.

Dále se využívá také symptomatická léčba, určená k potlačení příznaků souvisejících s tímto onemocněním. V některých případech je možné provést i chirurgický zákrok zaměřený na chirurgické deformity a zlomeniny.

Výskyt a statistiky

Největší výskyt Pagetovy choroby je ve Velké Británii, a to konkrétně kolem 4,2–8,3 % pacientů. Toto onemocnění postihuje více muže než ženy. Až v 70 % případů může toto onemocnění probíhat zcela bez příznaků, vážnější obtíže se objevují přibližně u 15 % pacientů.

S náklady na léčbu umíme pomoci

Pacienti se závažnějšími projevy tohoto onemocnění jsou vyřazeni z pracovního poměru, přicházejí o plat a zůstávají odkázáni jen na dávky nemocenského pojištění.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok u Pagetovy choroby kostí.Zjistit

Další články

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení