Bolest tračníku a jeho dopady na zdraví a peněženku

Máte potíže s nepravidelnou stolicí, zácpou, průjmem nebo nadýmáním či nadměrnou plynatostí? Pak je možné, že vás trápí bolest tračníku. Náklady na léčbu tohoto onemocnění šplhají do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady bolestivého tračníku minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tuto nemoc kryje.
Sjednat pojištění

Co je bolest tračníku

Tračník je nejdelší částí tlustého střeva. Navazuje na tenké a slepé střevo. Jedná se o svalnatou trubici vystlanou sliznicí bez klků. Tračník vylučuje hlen chránící střevní stěnu a zabezpečující lepší posun tuhé stolice.

Bolest tračníku se projevuje nejrůznějšími zažívacími obtížemi. Často je spojena s tzv. syndromem dráždivého tračníku. V takových případech způsobuje podrážděný tračník bolestbřicha. Dráždivý tračník neboli syndrom dráždivého tračníku je poměrně častým chronickým onemocněním, které obvykle začíná v mladém až časném středním věku. 

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Jak bolest tračníku začíná

Přesné příčiny bolestivého tračníku nejsou známy. Na vině ovšem může být zvýšená citlivost různých vnitřních orgánů nebo prodělaná střevní infekce. Mezi příčiny patří i poruchy střevní mikroflóry, nevhodný jídelníček a psychosociální či hormonální vlivy.

S propuknutím nebo návratem obtíží často souvisí stresové a psychické vypětí nebo úzkosti. Může to být například ztráta blízké osoby, partnerské neshody, běžné každodenní problémy apod.

Nemoc vás může zaskočit, ale my vás nenecháme na holičkách ani v čekací době

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v reálných příkladech ze života níže.

 

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Co se týče vyšetření a diagnostikování bolestivého tračníku, měly by být provedeny odběry krve spolu s vyšetřením konečníku a vyšetřením stolice na skryté krvácení pro vyloučení nádoru střeva. U žen by mělo být provedeno i gynekologické vyšetření.

Prevence bolesti tračníku

Mezi preventivní opatření, jak předcházet bolestem tračníku, patří především zdravý životní styl, pestrá strava, vyvarování se stresovým situacím, psychická pohoda, relaxace a pravidelný pohyb.

Průběh onemocnění

Jaké má bolestivý tračník příznaky? Nejčastěji jsou to bolesti břicha, nepravidelná stolice, průjem nebo naopak zácpa, které se mohou střídat, pocit nedostatečného vyprázdnění nebo také hlenový výtok z konečníku. Dalšími projevy mohou být bolesti hlavy, deprese, úzkost a neschopnost soustředit se.

Bolesti břicha se nejčastěji objevují v oblasti podbřišku, někdy může být pociťován problém diskomfortu v oblasti levého podbřišku. Bolesti jsou křečovitého typu, záchvatovité, ale může jít i o tupou bolest, která se zmírní po odchodu stolice. Výše uvedené obtíže bývají často patrné po konzumaci jídla.

Léčba bolesti tračníku

Léčba bolestivého tračníku zahrnuje úpravu stravy a obecně zdravější životní styl. V případě průjmu pacienti užívají léky na tuhnutí stolice, které je vhodné doplnit probiotiky. Při zácpě je pak na místě strava bohatá na vlákninu, v těžších případech se užívají projímadla.

Výskyt a statistiky

Se syndromem dráždivého tračníku se potýká přibližně 10–20 % populace. V České republice je to přibližně 13 % dospělé populace, častěji tento problém postihuje ženy. Toto onemocnění se nevyhýbá ani mladým lidem a dětem.

S náklady na léčbu umíme pomoci

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simplea garantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při bolesti tračnikuZjistit

Nejčastější otázky

Kdy má životní pojištění smysl?

Životní pojištění a další typy pojištění mají smysl v případech, kdy je na klientově příjmu finančně závislá rodina, splácí hypotéku nebo jiné finanční závazky. Smysl tak má pro živitele rodiny a pro ty, kteří velkou měrou přispívají do rodinného rozpočtu, a pro osoby, jejich příjmy pokrývají pouze to základní a nezbývají jim rezervy na nenadálé situace.

Na co se vztahuje životní pojištění?

Životní pojištění chrání jednotlivce, případně i rodinu před finančními dopady nepříznivých situací. Vztahuje se například na smrt, závažná onemocnění, pracovní neschopnost, invaliditu, trvalé následky úrazů, ztrátu soběstačnosti a další.

Jak si správně nastavit životní pojištění?

Aby měl člověk nejlepší životní pojištění, je důležité si ho správně nastavit. Při výpočtu je obecně vhodné vycházet z čistého příjmu, ale záleží na typu pojištění, o které máte zájem. Pojistnou částku pro případ smrti je vhodné nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek ročního příjmu.

Jak vysokou životní pojistku zvolit?

Životní pojištění a nastavení jednotlivých rizik by mělo být efektivní, aby pojistka správně fungovala. Co se týče výše životní pojistky, pro pojištění smrti by se mělo vycházet z čistého příjmu a dalších okolností (výše hypotéky apod.). Pojistnou částku pro toto riziko je ideální nastavit přibližně na 2násobek až 3násobek čistého ročního příjmu. U invalidity je ideální částkou výše 1násobku až 3násobku čistého ročního příjmu.

Další články

Nemoci

Poruchy příjmu potravy

Máte potíže s náhlým úbytkem hmotnosti spojeným s omezením příjmu jídla nebo nekontrolovatelným přejídáním? Pak je možné,...

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení