Zánět mozku a jeho dopady na zdraví a peněženku

Trpíte silnými bolestmi hlavy, ztuhlostí šíje, zmateností až poruchami vědomí? Pak je možné, že se potýkáte se zánětem mozku. Náklady na léčbu tohoto onemocnění šplhají do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady zánětu mozku minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tuto nemoc kryje.
Sjednat pojištění

Co je zánět mozku

Zánět mozku se rozděluje na tři typy podle toho, kde se záněty objevují. Jednou z variant je meningitida (zánět na povrchu mozku, v oblasti mozkových plen), druhou je encefalitida (zánět vlastní mozkové tkáně) a třetí jsou meningoencefalitidy (kombinace předchozích dvou variant).

S naším životním pojištěním máte nárok na náhradu mzdy i v případě zánětu mozkuSjednat pojištění

Začátky onemocnění

Zánětlivá onemocnění mozku se zpočátku mohou projevovat jako chřipkové příznaky. Objevují se bolesti hlavy, zvýšená teplota, únava a bolesti svalů. Později se k těmto příznakům začínají přidávat oslabené končetiny, nespavost nebo třes.

Čekací doba nemusí být problém

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Vyšetření a diagnostikování zánětlivých onemocnění mozku probíhá na základě vyšetření krve a mozkomíšního moku.

Kde nemoc útočí

Onemocnění postihuje vlastní mozkovou tkáň nebo pouze povrch mozku. V některých případech jsou postiženy jak povrchové struktury, tak i vlastní mozková tkáň.

Prevence zánětu mozku

Proti meningitidě (zánět mozkových blan) existuje očkování, které je možnou prevencí proti tomuto onemocnění. Toto očkování je doporučováno zejména mladým lidem, kteří jsou touto nemocí nejvíce ohroženi. Očkování existuje i proti klíšťové encefalitidě.

Průběh onemocnění

Zánět nervů v mozku a další zánětlivá onemocnění mozku mohou mít rozdílný průběh. Zatímco u některých lidí může být onemocnění zcela nebo téměř bezpříznakové, u dalších pacientů může být průběh závažnějšího charakteru. Mohou se objevit stavy dezorientace, poruchy hybnosti končetin a další nepříjemné projevy. V krajních případech mohou tato onemocnění končit dokonce smrtí.

Pacienti se zánětem mozku mohou být vyřazeni z běžných činností a odkázáni na pomoc svého okolí.

Léčba onemocnění

V případech, kdy je podezření na bakteriální původ onemocnění, nasazuje se antibiotická léčba. V situacích, kdy hrozí otok mozku, jsou nasazeny kortikoidy. Další léčba je směřována s ohledem na další příznaky onemocnění.

S naším životním pojištěním máte nárok na náhradu mzdy i v případě zánětu mozkuSjednat pojištění

Výskyt a statistiky

Nejzávažnější formy encefalitidy postihují nejčastěji osoby starší 60 let. Meningitida postihuje nejvíce novorozence, malé děti a mladistvé.

S náklady na léčbu umíme pomoci

Pokud člověk onemocní některým typem zánětu mozku, se závažnějšími příznaky bývá mnohdy nucen přestat pracovat a nastoupit léčbu, která může být i dlouhodobá.

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při zánětu mozkuZjistit

Další články

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení