Degenerativní onemocnění a jeho dopady na zdraví a peněženku

Máte potíže s poruchami paměti nebo s pohybem? Pak je možné, že patříte mezi osoby postižené degenerativním onemocněním. Tento problém nejvíce ohrožuje osoby starší 60 let. Náklady na léčbu tohoto onemocnění šplhají do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady degenerativního onemocnění minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tuto nemoc kryje.
Sjednat pojištění

Co je degenerativní

Degenerativní onemocnění je postupná ztráta struktury nebo funkce tkáně či orgánu v těle. Postupem času dochází k čím dál většímu zhoršování stavu. Existuje velké množství různých degenerativních onemocnění, některá z nich souvisejí se stářím.

Plníme, i když nemusíme - Garantujeme, že vyplácíme plnění v alespoň 99 % případůSjednat pojištění

Jak degenerativní onemocnění začíná

Mezi nejčastější příčiny degenerativního onemocnění kromě rostoucího věku patří i genetické předpoklady. Některé faktory jsou ovšem dosud nejasné a neznámé.  

Čekací doba nemusí být problém

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme to individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika

Včasná diagnostika je klíčová pro brzké zahájení léčby a nasazení medikamentů. Praktický lékař odesílá pacienta s podezřením na degenerativní onemocnění k neurologovi nebo také na gerontopsychiatrii. Provádí se psychologické testy a nejrůznější laboratorní vyšetření nebo se využívají zobrazovací metody, jako je CT či magnetická rezonance.

Pro stanovení přesné diagnózy je klíčové neuropsychologické vyšetření. To je zaměřeno především na paměť, jazykové schopnosti, orientaci v čase a prostoru, pozornost a schopnost vykonávat složitější úkoly.

Kde nemoc útočí

Degenerativní onemocnění se týká nejrůznějších částí těla. Nemoc může napadat klouby, páteř nebo také nervový systém. Degenerativní onemocnění kloubů neboli artróza vzniká na základě opotřebení kloubní chrupavky. Mezi degenerativní onemocnění nervového systému patří především Alzheimerovo onemocnění, Parkinsonova nemoc a některé další demence.

Degenerativní onemocnění bederní a hrudní páteře nejčastěji způsobují výhřez meziobratlové ploténky a zúžení páteřního kanálu. Degenerativní změny se nacházejí na páteři každého člověka, a to buď s bolestmi, nebo i bez bolestí.

Prevence degenerativního onemocnění

I když se těmto onemocněním nedá zcela předcházet, namístě je zdravý životní styl, dostatek pohybu, vyvarování se užívání alkoholu a drog a strava bohatá na důležité vitamíny a minerály.

Průběh onemocnění

V případě degenerativních onemocnění kloubů a páteře patří mezi nejčastější příznaky bolest a snížená pohyblivost. U degenerativních onemocnění nervového systému jsou to problémy s pamětí, orientací v čase a prostoru, duševní poruchy a další.

Co se týče reálného dopadu na domácnost, bývají pacienti s některými degenerativními onemocněními postupem času zcela odkázání na pomoc svého okolí.

Léčba degenerativního onemocnění

Degenerativní onemocnění nervového systému se nedají zcela vyléčit. Léčba je totiž velmi obtížná a je zaměřená spíše na zmírnění obtíží a příznaků pacienta s cílem zlepšit celkovou kvalitu života. V případě degenerativního onemocnění páteře se přistupuje k  chirurgické léčbě, která ovšem může selhat, a obtíže poté mohou nadále přetrvávat.

Výskyt a statistiky

V případě degenerativního onemocnění kloubů byly rentgenové změny zaznamenány přibližně u 70 % osob ve věku nad 65 let. Co se týče degenerativních onemocnění nervového systému, například v roce 2018 bylo v Česku téměř 200 tisíc pacientů s Alzheimerovou chorobou a dalšími typy demence a odhaduje se, že v roce 2050 jich bude až dvojnásobek. Ženy toto onemocnění postihuje častěji než muže.

S náklady na léčbu umíme pomoci

V závažnějších případech pacienti s degenerativním onemocněním nejsou schopni vykonávat zaměstnání a přicházejí tak o plat. 

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při degenerativním onemocněníZjistit

Další články

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení