Adenokarcinom žaludku a jeho dopady na zdraví a peněženku

Trápí vás neurčité bolesti v nadbřišku, ztráta chuti k jídlu nebo úbytek na váze? Pak je možné, že patříte mezi osoby s adenokarcinomem žaludku. V České republice postihuje přibližně 15 lidí na 100 000 obyvatel, přičemž nejvíce ohrožuje lidi ve věku nad 70 let. Náklady na léčbu tohoto onemocnění šplhají do vysokých částek. Správně nastavené životní pojištění dokáže finanční dopady adenokarcinomu minimalizovat. Proto je vhodné si před uzavřením smlouvy u pojišťovny zjistit, zda a jak tuto nemoc kryje.
Sjednat pojištění

Co je adenokarcinom

Adenokarcinom je zhoubný nádor, který nejčastěji vzniká z tkáně některé žlázy. Objevit se tak může kdekoliv v těle na místě plnícím funkci žlázy. Často nemusí mít vůbec žádné nebo jen minimální příznaky, a tak se na něj mnohdy přijde pozdě. Na vzniku tohoto onemocnění se podílí dlouhá řada faktorů. Jedním z nich je nezdravý životní styl, nadbytek soli, škodlivé látky vznikající při uzení, nedostatek ovoce a zeleniny a další. Příčinou mohou být i genetické dispozice.

S naším životním pojištěním máte nárok na náhradu mzdy i v případě adenokarcinomu žaludkuSjednat pojištění

Jak onemocnění adenokarcinomu žaludku začíná

Adenokarcinom žaludku má v počátečním stádiu většinou minimální nebo nenápadné příznaky. Později se mohou objevit bolesti v nadbřišku, ztráta chuti k jídlu, pocit na zvracení, ztráta hmotnosti, slabost či únava.

Čekací doba nemusí být problém

Čekací dobou se pojišťovna chrání před tím, aby se člověk, který tuší nějakou vážnou nemoc, nejprve pojistil a až následně navštívil lékaře. My v Simplea víme, že ne všechny případy propuknutí nemoci v čekací době jsou spekulativní, a v takových situacích dává smysl plnit. Posuzujeme hlášení individuálně a plníme v 99,9 % případů, a to i když nemusíme. Jako v příkladech ze života níže.

2bee3e7.png

Táta „alkoholik“ na koni

01eaf5e2.png

„Rizikový“ teambuilding

1de52e0.png

„Nezodpovědný“ dělník

simplea_tick.png

"Zákeřné" klíště

Simplea_ulcerative_colitis.png

Onemocnění "nepočkalo"

Simplea_suicide.png

Sebevražda "přišla" moc brzy

Vyšetření a diagnostika adenokarcinomu žaludku

V případě podezření na adenokarcinom žaludku se provádí gastroskopické vyšetření, které slouží k prozkoumání žaludku zevnitř. Zároveň může být odebrán vzorek tkáně na histologické vyšetření. Provádí se také odběry krve, ultrazvukové, rentgenové nebo CT vyšetření.

Prevence onemocnění adenokarcinomu žaludku

Mezi prevenci v oblasti tohoto onemocnění patří zdravý životní styl a pestrá strava bohatá na ovoce a zeleninu. Vhodné je také redukovat příjem soli z potravy a vyhýbat se uzeninám, grilovanému masu a smaženým jídlům, nebo jejich konzumaci alespoň omezit. Žádoucí je i omezení alkoholu a kouření.

Průběh onemocnění adenokarcinomu žaludku

V počátečním stádiu jsou příznaky nenápadné. V případě, kdy se jedná o adenokarcinom v horní oblasti žaludku, patří mezi příznaky problémy s polykáním, které může být i bolestivé. V pozdějším stádiu se může objevit zvracení krve, krev ve stolici nebo černá stolice.

Pacienti mohou v pozdějším stádiu nemoci přijít o práci, a tím pádem i o pravidelný příjem.

Léčba adenokarcinomu žaludku

Pro úspěšné vyléčení je ve většině případů nutná operace, během které se odstraní větší část žaludku. To je ovšem doporučováno spíše v raném stádiu. Operaci je tedy nutné podstoupit co nejdříve. V pokročilejším stádiu je doporučována chemoterapie, která může být doplněna o ozařování.

Výskyt a statistiky

Adenokarcinom žaludku je čtvrtou nejčastější příčinou úmrtí na nádorové onemocnění v Evropě. Toto onemocnění se vyskytuje více u mužů než u žen, a to nejčastěji mezi 70.–80. rokem. V posledních letech celosvětově výskyt pacientů s tímto onemocněním klesá. Nejvyšší výskyt í je v Japonsku, kde ročně přibývá 80 nově nemocných na 100 tisíc obyvatel. Karcinom žaludku je zde dáván do souvislosti především se zvýšenou konzumací sushi a různě upravovaných ryb. Nejnižší výskyt tohoto onemocnění je v USA, kde je v průměru 18 nových případů na 100 tisíc obyvatel ročně.

S naším životním pojištěním máte nárok na náhradu mzdy i v případě adenokarcinomu žaludkuSjednat pojištění

S náklady na léčbu adenokarcinomu žaludku umíme pomoci

S vysokými náklady na léčbu a výpadkem příjmu dokáže pomoci správně nastavené životní pojištění. U nás v pojišťovně Simpleagarantujeme plnění v 99 % případů, a dokonce plníme v 99,9 % případů.

Zdroje

Chci zjistit, na co mám nárok při adenokarcinomu žaludkuZjistit

Další články

Rádi vás uslyšíme.

Máte-li něco na srdci, volejte naši bezplatnou linku
+420 800 023 074
asfsafsaf

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použitím údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy.

Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit. Nyní udělený souhlas je platný po dobu 1 roku.

Více informací & nastavení